Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

Zájezdy - oblast Eger - Maďarsko 2024, 2025

Eger (též Jáger) je město na severu Maďarska mezi vrchovinami Mátra a Bukové hory. Za uherského státu patříval jakožto sídlo jágerského biskupa k předním maďarským městům, a když v 16. století upadl pod tureckou nadvládu, došlo zde k rozvoji termálních lázní. Tisíciletá historie tu zanechala četné památky, především Egerský hrad., turecký minaret a barokní kostely. Návštěvníci si tu mohou rovněž vychutnat místní vína (např. Egri Bikaver) ve vinných sklepech. Přímo v centru města Eger v krásném parku se nachází areál městských termálních lázní Eger s množství bazénů termálních perličkových bazénů a wellnesscentrem.
Jen několik kilometrů od města leží další termální lázně Egerszálok, které se mohou pochlubit kaskádami jezírek v bílé skále, příznačně nazývanými maďarské Pammukale. K zajímavostem oblasti jistě patří a za návštěvu stojí Szarvaskő, úzké údolí toku Egeru, a Szilásvárad, kde se nachází hřebčín maďarských lipicánů.

Podmínky pro cestování do zahraničí naleznete zde. Termíny zájezdů, kde uvidíte " objednat " nebo "poptat", jsou aktuálně dostupné. V případě, že zájezd v určitém termínu nelze vzhledem ke spřísněným restrikcím uskutečnit, je označen "odloženo".

Doporučujeme:

oblast Eger - Maďarsko - 2024, 2025 výpis zájezdů:

FILTROVAT
Vyberte oblast destinace Maďarsko
načítám data

Zájezdy oblast Eger - související články:

Mezökövesd

Město v kraji svérázného lidu matyó, který se vyznačuje velice pestrým a zajímavým folklórem. Za návštěvu během poznávacích zájezdů stojí místní Muzeum Matyó a také termální lázně. Zobrazit celý článek

Krásy severního Maďarska

Severní Maďarsko, to jsou "maďarské velehory" Mátra a národní park Bukové hory, okouzlující město Eger, egerská i tokajská vinařská oblast a oblast  Tokaj a k historickému městu Sárospaták, Pallocké vrchy s vesnicemi (např. Hollókő pod ochranou UNESCO) s pozoruhodným folklórem, Maďarský kras s fascinujícím podzemním světem národního parku Aggtelek. V oblasti se nachází celá řada léčivých termálních lázní: Eger, Egerszalók, Mezőkövesd, jeskynní lázně Miskolc Tapolca, klimatické lázně Lillafüred, Nyíregyháza. To vše můžete vidět na poznávacích zájezdech CK GEOPS. Zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu