Termální lázně Egerszálok

 Malá vesnička Egerszalók se nachází v údolí potoka Laskó mezi vrchovinami Mátra a Bukové hory, 6 km od města Eger. Je známá díky svému vínu - už od roku 1249 se zdejší kopce osazovaly bílou a modrou révou. Opravdovou pozoruhodností je však termální pramen vyvěrající z hloubky 410 metrů o teplotě 65-69 °C. Voda stékající po úbočí kopce vytvořila bílý vršek (usazeninu z vápence) o velké rozloze. Termální voda byla v roce 1992 prohlášena za léčivou. Je vhodná k léčení kloubních a revmatických bolestí, nemocí páteře, kostních zranění, deformací pohybového ústrojí a některých gynekologických nemocí.

Exkluzivní termální a wellness lázně byly otevřeny v létě 2007 a jsou jedinečné v kraji svými vícestrannými službami na vysoké úrovni. Najdete zde 17 bazénů venkovních a vnitřních, které dohromady zaujímají vodní plochu 1900 m² (sedavý bazén s léčivou vodou, perličková koupel, bazény s různými atrakcemi, skluzavka, bazény pro děti), tureckou perličkovou lázeň, svět sauny, aromatizované kabiny, parní lázeň, fitness, salón krásy (kosmetika, kadeřnictví, manikúra, pedikúra), restauraci se samoobsluhou, kavárnu a wellness-bar. Tak je zajištěna příjemná zábava pro starší i mladší věkové skupiny.

Wellness služby a svět saun: V léčebném úseku se o vás postará kvalifikovaný personál, který zaručí výsledek ošetřování kvalitní léčivou vodou. Ve wellness středisku nabízejí dokonalé osvěžení a regeneraci hostům exkluzivní svět sauny, příjemné vanové lázně, speciální masáže. Ve vnitřním prostoru se nacházejí dvě finské sauny, bio sauna, infrasauna, parní lázeň, aroma kabina, ponorný bazén, ve vnější části je umístěna jedna finská, jedna ruská sauna a ponorný bazén.

Fitness a další vybavení: Ve fitness sále jsou připraveny nejmodernější stroje pro klienty, kteří hledající možnost aktivního pohybu. Můžete využít hodiny aerobiku a tím si zachovat svou kondici. Restaurace se samoobsluhou nabízí tradičních maďarská, mezinárodní i dietní jídla. Náladový wellness-bar přivítá hosty bohatým výběrem zdravých jídel, salátů a čerstvých ovocných šťáv. V kavárně čekají na mlsné labužníky chutné zákusky a kávové speciality.

Součástí termálních a wellness lázní je hotel SALT HILL Rogner Thermal Spa*****. Okolo lázní postupně vznikají zelené sady, umělé jezero, stezky pro pěší a cyklisty i místa vhodná pro piknik a rodinné výlety.

www.szalokholding.hu

Nabídku cestovní kanceláře GEOPS se zájezdy do maďarských lázní najdete na stránkách www.madarsko.geops.cz a www.termalni-lazne.geops.cz. 

Související zájezdy

Související destinace

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu