Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

Zájezdy - Horní Rakousko - Rakousko 2024, 2025

Horní Rakousy leží na horním toku rakouského úseku Dunaje a sousedí s Českou Republikou a Německem. Horní Rakousy jsou nesmírně rozmanitou spolkovou zemí, která nabízí pro každého něco a Solná komora, jedna z nejmalebnějších a nejvyhledávanějších přírodních oblastí v Rakousku.
Hlavní město Linec (Linz) se může pochlubit, jak nejstarším kostelem v zemi, tak i nejmodernějším muzeem virtuální reality. Na březích Dunaje a Ennsu se vyjímají úchvatné kláštery Kremsmünsteru, Steyeru a St. Florianu.
Jeskyně v pohoří Dachstein jsou fascinujícími přírodními památkami. K největším magnetům Horních Rakous se ovšem řadí nádherná jezera uprostřed vápencových štítů v krásném kraji Solné Komory (Salzkammergut). Mírné podnebí a léčebná zařízení přitahují turisty do malých středisek, přičemž v Bad Ischlu měl v minulosti letní sídlo sám císař.

Podmínky pro cestování do zahraničí naleznete zde. Termíny zájezdů, kde uvidíte " objednat " nebo "poptat", jsou aktuálně dostupné. V případě, že zájezd v určitém termínu nelze vzhledem ke spřísněným restrikcím uskutečnit, je označen "odloženo".

Horní Rakousko - Rakousko - 2024, 2025 výpis zájezdů:

FILTROVATVyberte oblast destinace Rakousko Vyberte podoblast destinace Rakousko
načítám data

Zájezdy Horní Rakousko - související články:

Bad Ischl, lázeňské a císařské město

Lázeňské městečko Bad Ischl v Solné komoře na říčce Traun patří k hlavním turistickým cílům v Horním Rakousku. Je proslulé díky svým termálním lázním se slanou vodou a také díky Císařově vile se zahradou, letnímu sídlu císaře Františka Josefa.  Ve městě je krásný Lázeňský park a moderní Sisipark v přírodě, lanovka vede na vyhlídkový vrch Katrin. V létě přitahuje návštěvníky Lehárův festival, v prosinci adventní trhy. Zobrazit celý článek

Horní Rakousko, zajímavosti pro turisty

Horní Rakousko neboli Horní Rakousy je jedna z rakouských spolkových zemí, která hraničí s Čechy a Bavorskem. Hlavní město Linec nabízí řadu atrakcí. Dále je zde řada dalších pěkných kulturních měst (např. Štýr, Wells, Enže, lázeňské letovisko Bad Ischl s císařovým zámkem a parkem, Hallstatt se solnými doly na seznamu UNESCO, Gmunden), kláštery Kremsmünster, Sankt Florian, Lambach aj. Od Šumavy a příjemného údolí Dunaje se zvedají Alpy, turisticky atraktivní je jak národní park Kalkalpen, tak jezera a hory Solné komory. Zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu