← Zpět

Kalkalpen - sezóna 2022, 2023

Česky znamená Kalkalpen Vápencové Alpy. Národní park leží asi 5O km na jih od Lince v Horních Rakousech a zahrnuje hřeben Sengsengebirge a přilehlý Reichraminger Hintergebirge. Park (208 km2) je tvořen vápenci s četnými krasovými jevy včetně jeskyní. Díky hojným srážkám je zde hustá síť drobných vodních toků, tryskajících z více než 800 pramenů a často se prodírajících přes balvany v divokých roklích. Lákavá jsou i zdejší jezera. Nejvyšší vrchol Hohen Nock dosahuje „pouze“ 1.963 metrů, ale zato je zde rozsáhlá plocha lesů, jen minimálně narušených lidskou činností. Téměř 30 různých lesních společenství od bučin a jedlobučin, přes suťové lesy s klenem, až po horské smrčiny. Rostlinstvo je většinou typicky lesní, včetně četných kapradin, mechů a také mnohých druhů hub. Ze zvířat se vyskytuje, rys, medvěd či tetřev, lesní ptáci jako strakapoud či lelek a hlavně přes 1.600 druhů motýlů. Vysokohorské louky jsou v jarních a letních měsících skutečným rájem pro botaniky

zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2022

Využijte slevy na zájezdy 2022.

Kalkalpen - výpis zájezdů 2022:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Kalkalpen - výpis zájezdů 2023:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Kalkalpen - výpis odejetých termínů 2022:

Kalkalpen, Tauplitzalm, zahrada Rakouska a Narcisový festival 2022 (A164-22)

3denní zájezd, doprava autokarem | Rakousko
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x hotel v horách, 2x polopenzi, průvodce, pojištění CK

Kód
Termín
Cena
 
 
021-287
27.5.22 - 29.5.22
6 990,-
Objednat Poptat Odjeto
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu