Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

Zájezdy - Lombardie - Itálie 2024, 2025

Právě Lombardie představuje bohatý italský sever. Milán je největším italským centrem průmyslu a obchodu, má za sebou bohatou historii a zachoval si množství památek.
Všechnny významné epochy italské historii a kultury se Lombardie výrazně dotkly - v Miláně bývalo sídlo římských císařů, nedaleká Pavia se stala hlavním městem království Langobardů, po nichž má kraj i jméno, kolem Milána vznikla ve 12. století Lombardská liga, která porazila císaře Barbarossu a uhájila tak samostatnost severoitalských měst, vévodství milánské patřívalo po staletí k významným střediskům kultury - působil tu i Leonardo da Vinci - a svůj význam si víceméně podrželo až do současnosti.
Významným kulturním centrem byla také Mantova a za návštěvu stojí další historická města Pavia, Cremona, Bergamo a Brescia. Nejvíc však přitahuje oblast jezer (Gardské, Comské, Lago Maggiore) - jsou lemovaná horami a přitom obklopena středomořskou vegetacíí. Je tu možné podnikat výlety do hor a potom se osvěžit v překrásných zahradách v pobřežních letoviscích.

Podmínky pro cestování do zahraničí naleznete zde. Termíny zájezdů, kde uvidíte " objednat " nebo "poptat", jsou aktuálně dostupné. V případě, že zájezd v určitém termínu nelze vzhledem ke spřísněným restrikcím uskutečnit, je označen "odloženo".

Lombardie - Itálie - 2024, 2025 výpis zájezdů:

FILTROVAT
Vyberte oblast destinace Itálie Vyberte podoblast destinace Itálie
načítám data

Zájezdy Lombardie - související články:

Milán, město italského Severu

MILÁN (italsky Milano) je druhé největší italské město, hlavní město oblasti Lombardie a provincie Milano. Je slavné jako město obchodu, bank a módy, jako sídlo opery La Scala a fotbalových klubů AC a Inter Milán. Nachází se v něm velká gotická katedrála a řada dalších památek. Právem se mu na poznávacích zájezdech do severní Itálie věnuje pozornost, zaslouží si delší návštěvu, nejlépe eurovíkend. Zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu