← Zpět

La Scala - sezóna 2021, 2022

Je asi nejslavnější operní scéna na světě, Olymp pro každého velkého operního pěvce či pěvkyni. Jméno má od kostela Santa Maria alla Scala, který byl zbourán, aby zde mohla být vystavěna opera. Roku 1776 totiž vydala tehdy zde vládnoucí rakouská císařovna Marie Terezie dekret o vzniku opery. Divadlo bylo postaveno v neoklasicistním slohu architektem Giuseppem Piermarinim v letech 1776 až 1778 a slavnostně otevřeno operou Antonia Salieriho. Financováno bylo ze vstupného, příspěvků milánských šlechtických rodin a hlavně z výnosu zdejšího kasina. Pro operu psal nejen Salieri, ale i Rossini, Bellini, Verdi, Bizet či Puccini, hrál zde Paganini, zpívali Caruso, Šaljapin, Claudio Murzino, Maria Callasová, Luciano Pavarotti i současné superstar operní scény. Opera měla a má fantastickou akustiku, mimo jiné i díky klenbě stropu, vyrobené z kaštanových tyčí a lisované omítky a také tvaru hlediště. Stala se vzorem pro mnohé operní budovy a ukončila éru tzv. barokního divadla. Dnes můžeme navštívit budovu, včetně malého muzea a knihovny a vychutnat si něco z atmosféry velkého umění a velké scény laděné do odstínů rudé a zlaté.

zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2021

Využijte slevy na zájezdy 2021.

La Scala - výpis zájezdů 2021:

Milano, Turín, Janov a Cinque Terre letecky a rychlovlakem 2021 (A54-21)

5denní zájezd, doprava letecky | Itálie
Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha - Milano - Praha vč. letištních tax, zpáteční vlak Milano-Turín, 4x hotel se snídaní, průvodce, pojištění CK

Kód
Termín
Cena
 
 
011-077
15.9.21 - 19.9.21
19 990,-

La Scala - výpis zájezdů 2022:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

La Scala - výpis odejetých termínů 2021:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu