Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

Zájezdy - Solnohradsko - Rakousko 2023, 2024

Spolková země Salcbursko (Solnohradsko) bývala až do počátku 19. století samostatným územím salcburského arcibiskupa. V kraji se odedávna těžila sůl, zejm. v okolí Hallstattu a Halleinu. Salcburk je kulturní město s mnoha památkami a dějiště hudebních festivalů a koncertů. V okolí se nachází zámek Helbrunn se zahradami a vodotrysky a pevnost Hohenwerfen. Většinu země tvoří Alpy a jsou tu oblíbená střediska turistiky i zimních sportů jako Bischofshofen, Zell am See, Kaprun a národní park Vysoké Taury. V údolí Gastein se nacházejí hned dvoje termální lázně, oblíbeným cílem turistiky jsou Krimmelské vodopády, ledová jeskyně Eisriesenwelt a soutěsky na řece Salzach.

Podmínky pro cestování do zahraničí naleznete zde. Termíny zájezdů, kde uvidíte " objednat " nebo "poptat", jsou aktuálně dostupné. V případě, že zájezd v určitém termínu nelze vzhledem ke spřísněným restrikcím uskutečnit, je označen "odloženo".

Solnohradsko - Rakousko - 2023, 2024 výpis zájezdů:

FILTROVATVyberte oblast destinace Rakousko Vyberte podoblast destinace Rakousko
načítám data

Zájezdy Solnohradsko - související články:

Zahrady zámku Hellbrunn

Zahrady zámku Hellbrunn nedaleko Salcburku jsou velmi oblíbeným cílem poznávacích zájezdů do Rakouska. V roce 1425 byla na místě zámku založena obora s chovnými rybníky. Těsně před začátkem třicetileté války nechal v letech 1613-15 salcburský arcibiskup von Hohenems postavit podle návrhu architekta Santina Solariho zámeček nebo spíše předměstskou vilu. Arcibiskup žil v mládí nějakou dobu u svého strýce kardinála Altempse v Římě a jeho vile ve Frascati. Zde poznal vrcholné výtvory italského zahradního umění a nechal se jimi inspirovat při založení zahrady kolem zámku v letech 1615-18. Zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu