Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

Zájezdy za vínem a gastronomií - Burgundsko 2020, 2021

Burgundsko je pro vyznavače gastronomie pojmem samo o sobě a v nabídce zájezdů za vínem a gastronomií proto rozhodně nemůže chybět. Burgundská vína jsou skutečně proslulá, ostatně do Čech přivezl Karel IV. právě révu z tohoto kraje. právě s Burgundskem jsou spojeny tak známé pojmy jako Chardonnay, Chablis, mersault. některé vinice založil už císař Karel Veliký. navíc k Burgundsku přiléhá i Beaujolais, známé především svými mladými vína Beaujolais Nouveau a proslavené humoristickou knihou Zvonokosy. Za ochutnání stojí také gastronomie Burgundska.

Podmínky pro cestování do zahraničí naleznete zde. Termíny zájezdů, kde uvidíte "objednat" nebo "poptat", jsou aktuálně dostupné.

Doporučujeme:

FILTROVATVyberte si kategorii zájezdů Zájezdy za vínem a gastronomií podle zaměření:

Zájezdy za vínem a gastronomií 2020, 2021 - výpis zájezdů:

Výběr zájezdu podle zemí: Výběr zájezdu podle oblastí:
načítám data

Zájezdy - související články:

Opatství Cluny

Proslulé burgundské opatství, odkud vzešel koncem 10. století duchovní a kulturní proud známý jako clunyjské hnutí, který se rozšířil do všech zemí západoevropské kulturní oblasti, bylo sice během francouzské revoluce a po ní z velké části zničeno, přesto z něj zůstávají budovy, které svědčí o dřívější nádheře a slávě. Mnohá skvostná kamenická díla jsou také uchovaná v místním muzeu. Cluny patří rozhodně k nejvýznamnějším zastávkám na poznávacích zájezdech do Burgundska. Zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu