Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

Zájezdy - Baskicko - Španělsko 2020, 2021

Baskicko je horská oblast při Biskajském zálivu, kde se Pyreneje potkávají s mořem. Žije tu národ Basků, který mluví zvláštním jazykem neindoevropského původu a těší se značné autonomii. Baskové jsou především rybáři a jejich kuchyně je bohatá na rybí pokrmy. U moře leží i hlavní velkoměsto Bilbao a oblíbené letovisko San Sebastián. Oblast Navarry je bohatá na kulturní památky, zvl. středověká města Olita, Nájera, Lizarra (Estella) a Punta la Reina na Svatojakubské cestě, a klášter Leyra. Hl. město Pamplona proslulo slavnostmi s během býků v ulicích. K Baskicku přiléhá významný vinařský kraj Rioja s idylickou krajinou vinic, vesniček a starých klášterů.

Podmínky pro cestování do zahraničí se rozvolňují a zájezdy u jejichž termínů naleznete "objednat" jsou skutečně dostupné. rozcestník informací pro jednotlivé destinace , informace z MZCR (semafor) , informace z MZV.

Baskicko - Španělsko - 2020, 2021 výpis zájezdů:

FILTROVATVyberte oblast destinace Španělsko Vyberte podoblast destinace Španělsko
načítám data

Zájezdy Baskicko - související články:

Baskicko a Navarra

Oblast mezi Pyrenejemi, Kantabrijským horami a Biskajským zálivem, vymezená především národnostně - žije tu národ Basků s vlastním jazykem neindoevropského původu. Většina území obývaného Basky leží na španělském území, ale část zasahuje i do Francie. K Baskicku v širším slova smyslu se počítá i oblast Navarry a vinařský kraj Rioja. Turistika v horách, atraktivní pobřeží, historické památky, lákavá gastronomie - to všechno je doporučením na pozbnávací zájezdy do této části Španělska. Zobrazit celý článek
Newsletter
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu