Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

Zájezdy - Harz - Německo 2024, 2025

Harz je pohoří v severním Německu jehož nejvyšší horou je Brocken (1141 m n. m.). Rozkládá se na území spolkových zemí Sasko-Anhaltsko, Dolní Sasko a Durynsko. Především vyšší část - Horní Harz se vyznačuje drsným klimatem a častými srážkami. Vedle Brockenu, na který vede železnice s parním vláčkem, představují vděčné turistické cíle divoká skalnatá údolí (např. údolí řeky Bode) a krápníkové jeskyně, zvl. v Rübelandu. Na okraji Harzu vznikla četná města velkého historického a kulturního významu - Quedlinburg, Goslar (obojí UNESCO), Wernigerode, Halberstadt aj. Hornatý kraj s hlubokými lesy je jako stvořený pro pověsti a báje a Harz je dodnes znám jako kraj čarodějnic.

Podmínky pro cestování do zahraničí naleznete zde. Termíny zájezdů, kde uvidíte " objednat " nebo "poptat", jsou aktuálně dostupné. V případě, že zájezd v určitém termínu nelze vzhledem ke spřísněným restrikcím uskutečnit, je označen "odloženo".

Harz - Německo - 2024, 2025 výpis zájezdů:

FILTROVAT
Vyberte oblast destinace Německo Vyberte podoblast destinace Německo
načítám data

Zájezdy Harz - související články:

Harz, pohádkové pohoří v Německu

Málokteré místo ve střední Evropě je tak protkané pověstmi a legendami jako pohoří Harz. Národní park s úchvatnou přírodou, lemovaný městy, z nichž některá patřívala k centrům kultury i dvorského života (Quedlinburg, Goslar, Wernigerode, Halberstadt, Gandersheim) byl krajem považovaným za ráj čarodějnic a jiných tajuplných bytostí. Tyto tradice se dnes odrážejí v místním folklóru, zejména ve veselých rejích čarodějnic. Zobrazit celý článek

Národní park Harz

Pohoří Harz leží ve středním Německu na rozhraní tří spolkových zemí – Durynska, Dolního Saska a Saska-Anhaltska. Táhne se od severozápadu k jihovýchodu téměř 95 km a je široké až 35 km. Toto hrásťové pohoří je tvořeno starými horninami (hlavně žuly a ruly, dále i břidlice a slepence. Nejvyšší hora Brocken má jen 1.142 metrů. Typické jsou náhorní plošiny s protáhlými úzkými údolími s horskými říčkami, skalnaté srázy i skalní zdi (pískovcová stěna Teufelsmauer, přes 4 km dlouhá). Vyšší část pohoří Horní Harz (Oberharz) pokrývají jehličnaté lesy, nižší část Dolní Harz (Unterharz) je porostlá lesy listnatými. Poznejte přírodu i kulturu tohoto jedinečného národního parku na poznávacích zájezdech CK GEOPS.

Zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu