Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

Zájezdy - Kampánie - Itálie 2024, 2025

Jméno Kampánie pochází od Římanů, kteří oblast nazývali Campania felix. A Kampánie působí na první pohled skutečně jako blažená země - právě tady najdeme hlavní lákadla italského jihu, Neapol u kouzelného zálivu, ostrovy Capri a Ischia. Nad Neapolským zálivem se zlověstně tyčí dýmaující Vesuv a nedaleko něj Pompeje a Herculaneum Ve vnitrozemí stojí za návštěvu honosný zámek neapolských králů se zahradami v Casertě, římská Capua nebo historické Benevento.
Ještě krásnější než okolí Neapole je pobřeží dál na jih v Salernském zálivu, kde najdeme starobylé, kdysi mocné Amalfi, půvabné Ravello a antický areál Paestum s mohutnými chrámy. Prosluněná města u modrého moře s písčitými plážemi a jeskyněmi, místa, kde se peče pravá neapolská pizza, hojnost ovoce, skvělé víno a sladký citrónový likér limoncello - zkrátka pro pro turistu je Kampánie doopravdy země zaslíbená.

Podmínky pro cestování do zahraničí naleznete zde. Termíny zájezdů, kde uvidíte " objednat " nebo "poptat", jsou aktuálně dostupné. V případě, že zájezd v určitém termínu nelze vzhledem ke spřísněným restrikcím uskutečnit, je označen "odloženo".

Kampánie - Itálie - 2024, 2025 výpis zájezdů:

FILTROVAT
Vyberte oblast destinace Itálie Vyberte podoblast destinace Itálie
načítám data

Zájezdy Kampánie - související články:

Národní park Vesuv

Tento národní park zahrnuje masiv činné sopky Vesuv (1.282 m), která je jedinou činnou sopkou na evropském kontinentě. Jde o stratovulkán, tedy sopku jejíž kužel je tvořen vrstvami ztuhlé lávy a sopečných vyvrženin, často sypkého charakteru. Celý kužel má při základně průměr až 75 km a uvnitř starého kráteru o průměru 3,5 km vznikl vlastní kužel Vesuvu. Jeho kráter má průměr zhruba 65O metrů a hloubku až 23O metrů. Celý stratovulkán začal vznikat zhruba před 400.000 lety jako podmořská sopka a postupně vystupoval nad mořskou hladinu. Zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu