Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

Zájezdy - Sicílie - Itálie 2024, 2025

Sicílie, ostrov, kde se proplétají mýty s bohatou historií a kde jedna pozoruhodná kultura střídala druhou. Pod dýmající Etnou měl dílnu bůh Héfaistos a křesťané tam spatřovali vchod do pekla, nedaleko odtud sídlil zlý Kyklop Polyfémos, na jižní pobřeží utekl stavitel Daidalos, v Messinské úžině číhaly na plavce obludy Skylla a Charybda, v Syrakusách měla svůj pramen víla Arethúsa...
Staří Řekové a Římané tu zanechali skvělé chrámy a divadla, Normané a Štaufové katedrály se skvostnými mozaikami a kláštery s překrásným sloupovím, z barokní éry pochází přepychové paláce a kostely.
To vše je zasazeno do rozmanité a krásné zvlněné krajiny, kolem pozůstatků antických měst rostou mandloně a cypřiše, pahorky pokrývají olivové háje a řádky vinné révy, v divokých vyprahlých pustinách rostou agáve a opuncie. Pláže, skalnaté zálivy, říčky sevřené soutěskami... A bouřlivá Etna s lávovými poli a zasněženým vrcholem.

Podmínky pro cestování do zahraničí naleznete zde. Termíny zájezdů, kde uvidíte " objednat " nebo "poptat", jsou aktuálně dostupné. V případě, že zájezd v určitém termínu nelze vzhledem ke spřísněným restrikcím uskutečnit, je označen "odloženo".

Sicílie - Itálie - 2024, 2025 výpis zájezdů:

FILTROVAT
Vyberte oblast destinace Itálie Vyberte podoblast destinace Itálie
načítám data

Zájezdy Sicílie - související články:

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu