Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

| Zpět |

Informace - Poznávací zájezdy CK GEOPS za uměním

Svým způsobem se jako zájezdy za uměním dá označit převážná část poznávacích zájezdů CK GEOPS. Obvykle jsou přece na programu návštěvy historických měst a významných památek, tedy přinejmenším velkolepá i malebná díla architektury, často i sochařství a malířství – ať už sakrální umění v kostelích nebo výzdoba zámků a obytných domů. Nicméně řada zájezdů CK GEOPS se na umění skutečně specializuje. Oblíbené jsou především zájezdy do velkých měst s významnou architekturou a předními evropskými sbírkami umění – Florencie, Řím, Benátky, Paříž, Drážďany, Berlín, Vídeň, Krakov, Budapešť. Do významných galerií lze zajistit rezervaci vstupenky bez zbytečného čekání ve frontě – toto je obzvlášť výhodné u florentské galerie Uffizi, na kterou je jinak nutné si vystát nekonečnou frontu.

Pravidelně pořádáme zájezdy za nejzajímavějšími aktuálními evropskými výstavami umění – zejména ve Vídni (galerie Albertina, Leopold Museum, Belvedere), Mnichově, Berlíně, Drážďanech i francouzských městech. Také zde jsou samozřejmostí rezervace vstupenek předem. Nabízíme zájezdy na různé festivaly umění – především La Biennale v Benátkách a Muzejní noc v Berlíně i Mnichově.

Některé poznávací zájezdy za uměním jsou také naplánovány přímo jako cesta za poznáním života a díla některého významného umělce. Jsou to především zájezdy CK GEOPS do Francie – můžete jet do Normandie po stopách impresionistů, s návštěvou domku a zahrad Claude Moneta, Rouenu a jeho slavné katedrály, městečka umělců Honfleur a muzeí impresionistického malířství v Rouenu a Paříži. Zájezdy do Provence míří do Arles a Aix-en-Provence – měst, kde tvořili malíři Vincent Van Gogh a Paul Cézanne – kromě toho jsou na programu skvosty římské, románské a gotické architektury Provence. Rovněž zájezd nazvaný příznačně Malířská Provence je zaměřen především na místa spjatá s tvorbou umělců, kteří si oblíbili kraj Provence a Azurové pobřeží – v tomto případě Renoira, Chagalla, Matisse, Picassa, Braqua a Vassarelyho. Zájezdy do Katalánska sledují tvorbu architekta Gaudího i malíře Salvadora Dalího. Na zájezdech do Štýrska i Vídně se lze oznámit s fantastickou architekturou podle projektů Friedensreicha Hundertwassera.

Co dodat? Snad jen to, že pro skupinu zájemců rádi vypravíme zájezd na přání i do míst, která v katalogu nenajdete. Na zájezdy za uměním vypravujeme vždy průvodce s odbornými znalostmi a hlubokým zájmem o danou tematiku.

CK GEOPS přeje krásné umělecké zážitky.

| Zpět |
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu