Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

| Zpět |

Informace - Poznávací zájezdy - evropské slavnosti

Málokdy poznáte národ lépe, než právě v době tradičních a lidových slavností. Říkáte, že nemáte rádi hluk, davy lidí, neradi si zajišťujete potřebné ubytování, právě když je to nejproblematičtější a nejdražší, a přece jste zvědaví, jak lidé žijí právě tehdy, když žijí pro sebe a pro své tradice? Zkuste využít zájezd cestovní kanceláře GEOPS.cz. Zájezdy na evropské slavnosti za poznáním, kulturou a místním folklórem vás zaručeně zaujmou. Vykročte z jednotvárnosti všedních dnů a vydejte se na některé evropské slavnosti, na jednom z našich poznávacích zájezdů. Lépe se tak seznámíte s historií, zvyky a tradicemi země. Můžete si vychutnat atmosféru plnou zábavy a radosti místních lidí a zpestřit si výlet trochou luxusu a relaxací. Zájezdy na karnevaly, masopusty, Velikonoce i lidové slavnosti jsou často spojené s turistikou, relaxací v termálních lázních, luxusním bydlením v centru měst, s divadelními představeními a zajímavými výstavami.

Karnevaly i čarodějnice jsou slavnosti plné radosti a bujarého veselí. Masopust ani není potřeba blíže představovat. S GEOPS.cz se můžete zajet podívat, jak se slaví v jiných zemích, okusit neopakovatelnou atmosféru nejslavnějšího karnevalu v Benátkách, zúčastnit se karnevalu Busojárás v Moháči (oba jsou zapsány na seznamu nehmotného světového dědictví UNESCO), anebo jet vstříc přicházejícímu jaru na Azurové pobřeží v čase karnevalu v Nice či se nechat okouzlit květinovým karnevalem na Madeiře.
A čarodějnice? Máte možnost jet přímo do kraje čarodějných rejů, romantického pohoří Harz, kde potkáte na každém rohu divoženky a pekelníky v kostýmech a vše obklopeno krásnou přírodou a řadou městeček UNESCO.

Velikonoce jsou všeobecně známé nejen jako významné křesťanské svátky, ale také jako slavnosti jara a probouzející se přírody. S tím jsou spojené četné lidové zvyky a tradice. Velikonoce nabízejí také příležitost k prvním jarním zájezdům do termálních lázní. Můžete využít volna prodlouženého víkendu a vyrazit na poznávací zájezd například do Benátek, Florencie, Paříže, Budapešti, Vídně, Amsterdamu či relaxační víkend s termály jako wellness víkend v Maďarsku, navštívit třeba i skanzen s ukázkami velikonočních tradic, být svědky přehlídky nejkrásnějších maďarských krojů při velikonoční slavnosti ve vesnici UNESCO Hollókö nebo zažít Velikonoce v největším maďarském skanzenu Szentendre a velikonočních procesí na koních v Horní Lužici. Jedinečný je i zájezd na velikonoční kašny do Německa.

Oblíbené slavnosti květů a květinová korza potěší krásou, vůněmi a vynalézavostí nejen turistky a zahrádkáře. Kdo by neznal okouzlující slavnosti květů na Madeiře spojené s oblíbeným karnevalem, narcisový festival v Rakousku v horách plných divokých květů a květinové korzo v Holandsku v dubnu spojené s nejslavnějším parkem cibulovin v Keukenhofu či květinové korzo v Tyrolsku s tradiční hudbou a lidovými tyrolskými kroji a květinové korzo v maďarském Debrecenu s krojovaným tancem čardáš. Za zážitek stojí i Slavnost květů ve Viterbu v Itálii, kde se soutěží o nejkrásnější dvorek či náměstí a slavnost Fallas ve Valencii. Jakousi slavností květin jsou i světové výstavy květin a zahrad, jako je světová výstava orchidejí v Drážďanech a tradiční srpnová zahradnická výstava v rakouském Tullnu.

K poznávacím zájezdům GEOPS.cz patří nerozlučně umělecko-historické slavnosti ve Francii Medievalles v Brignoles, slavnosti de la Merce v Katalánsku, slavnost Den královny v Holandsku, Slavnost lodí a plachetnic v Amsterdamu (jednou za 5let), pokládání koberce květin v Bruselu na náměstí před radnicí i drobné slavnosti pro turisty jako tradiční vážení sýrů v Alkmaar, Slavnosti vína v Alsasku s průvody na historické náměty, Otvírání moře v Hamburku, slavnost gondol- Regata storica a slavnost moře Sensa v Benátkách.
Velkou skupinu zájezdů tvoří zájezdy pro zájemce o hudební kulturu a příznivce krásné hudby za hudebními slavnostmi, divadlem a festivaly. Neopakovatelný zážitek představuje divadelní představení či koncert na prestižní evropské scéně jako je La Scala v Miláně, Vídeňská Státní opera, anebo třeba v zámeckém divadle či pod širým nebem v romantickém prostředí. Oblíbené jsou zájezdy za operou ve veronské aréně (Aida, Carmen, Don Giovanni), letní koncert Vídeňské filharmonie a adventní zájezdy s koncerty vážné hudby v chrámech.

Úplně z jiného soudku jsou různé selské slavnosti, například slavnosti sena a slámy, slavnosti shánění stád v Rakousku i ve Švýcarsku.

Samostatnou kapitolou je bohatá nabídka adventních zájezdů do Německa, Rakouska, Maďarska, Francie a Polska s tradičními koncerty, ale také průvody čertů a vánoční atmosférou a gastronomickými specialitami včetně festivalu štol v Drážďanech. Ulicemi měst v záplavě světel pobíhají průvody čertů, voní místní speciality, svařené víno a skořice. Projdeme se po adventních trzích, pokocháme se jesličkami a betlémy, prožijete dětskou radost s blížících se vánoc a slast v termálních s pohledem na zasněžené vrcholky hor. Na adventních zájezdech je najednou člověk člověku blíž a v duši se rozlévá klid a pohoda.

Historické slavnosti jsou v současnosti stále populárnější, k tradičním, které jsou známé již léta, přibývají nové. Karnevaly v historických krojích, často se staletou tradicí (zejména karneval v Benátkách, slavnostní průvody, které jsou součástí vinobraní (např.ve francouzském Alsasku, rakouském Weinviertlu a maďarském Tokaji. Nadchnou i slavnosti, které připomínají významné historické události a někdejší slávu regionu či města - zejména benátská slavnost moře a regata, jsou pořádány na počest místním patronům...
S námi můžete vyrazit na poznávací zájezd či prodloužený víkend zpestřený účastí na historických slavnostech s nezapomenutelnou atmosférou a třeba i s ochutnávkami vína a specialit krajové gastronomie.

Gastronomie, víno a tradice nerozlučně patří ke slavnostem Evropy, ale je i samostatnou kapitolou… Vždyť ke správné slavnosti patří dobré jídlo a pití a mnohé slavnosti jsou zaměřeny přímo na gastronomické prožitky. Ve vinařských oblastech se tradičně slaví vinobraní - s CK GEOPS můžete navštívit slavnosti vína v Alsasku, Burgundsku a Beaujolais u v údolí krásných paní v Egeru či vinobraní v Badacsonyi nebo v rakouském údolí Wachau, ale i u nás na Moravě. V Mnichově se pořádá proslulý říjnový svátek piva Oktoberfest.
Chcete zažít speciální gastronomické slavnosti?
V Maďarsku můžete navštívit slavnosti klobás v Békéscabě, v Budapešti slavnost vína nebo slavnost Mangalica ve vaření nejlepšího guláše. V Dolním Rakousku se traduje festival cibule v Laa a roztomilé makové slavnosti v Makové vesnici Armschlag. V Tyrolsku je oblíbený festival knedlíků, na Slovensku husí hody v Gróbu, v Německu např. festival vánočních štol v Drážďanech, a v nabídce nechybí ani pravá moravská zabijačka. Možností je plno, všechny slibují víkend plný dobrého jídla, skvělé podívané a veselé zábavy. Pokud vám nevadí větší množství lidí, často velmi veselých máte jedinečnou příležitost vidět kraj, kde se jeho lid baví – to patří k poznání.
Řada gastronomických slavností je spojena s folklórními vystoupeními v krojích s tradiční hudbou, například velikonoční pollócká slavnost v maďarském Hollókő, historický průvod drážďanské štoly a průvod trubačů a vinobraní v Alsasku.

CK GEOPS nabízí početné prodloužené víkendy i delší zájezdy za evropskými slavnostmi - zájezdy na tradiční folklórní slavnosti od jara do zimy, spojené s dobrým jídlem a vínem, termálními lázněmi s příjemnou turistikou.
Šťastnou cestu a mnoho nezapomenutelných zážitků.

| Zpět |
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu