Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

| Zpět |

Informace - ČASTO KLADENÉ OTÁZKY, VYJÁDŘENÍ CK GEOPS K AKTUÁLNÍ SITUACI

1. VYJÁDŘENÍ CK GEOPS K AKTUÁLNÍ SITUACI

Vážení klienti,

v návaznosti na rozhodnutí vlády České republiky o vyhlášení nouzového stavu od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů bylo zakázáno od 16. března 2020 od 0.00 hodin vycestovat z území České republiky. Vzhledem k uvedenému zákazu nebudou naši zákazníci schopni čerpat služby cestovního ruchu nejméně po dobu platnosti uvedeného opatření.

Chceme Vás ujistit, že situaci analyzujeme a hledáme možnosti řešení. Vzhledem k faktu, že se jedná o zcela bezprecedentní okolnosti, jsme nuceni dopady opatření komunikovat na všech úrovních smluvních vztahů. Jako alternativu k dotčeným zájezdům jsme proto připravili možnost změny zájezdu (převedení uhrazené částky na některý ze zájezdu v pozdějším termínu. Rozšířili jsme nabídku tematických zájezdů i wellness pobytů po České republice, na Slovensku a v Polsku) nebo převedení uhrazené částky na poukaz na zájezd dle nového zákona 185/2020 Sb. (dále zákon "Lex voucher", který dává cestovním kancelářím možnost nabízet poukazy na zájezd jako jednu z alternativ pro řešení nastalé situace v souvislosti s koronavirem). Poukazy na zájezd jsou chráněny pojištěním pro případ úpadku cestovní kanceláře a zákazníci se tedy nemusí obávat je přijímat.

Kontaktujeme postupně všechny klienty, kteří mají objednaný zájezd v době platnosti nařízení a sdělíme Vám veškeré podrobné informace. Situace je skutečně velmi mimořádná, a proto Vás žádáme o trpělivost.

S platností od pondělí 16. března do odvolání, je z důvodu nařízení vlády naše prodejna pro veřejnost uzavřena. Jsme Vám k dispozici v pracovních dnech od 9 -15 h na e-mailech a v omezené míře na telefonech.

Aktualizované stanovisko AČCKA - vydávání poukazů na odložené čerpání služeb

Děkujeme za pochopení, tým CK GEOPS

2. MÁM ZAKOUPENÝ ZÁJEZD V DOBĚ VELIKONOC. JAK POSTUPOVAT?

Naše země prochází velkou zkouškou. Situace s šířícím se COVID-19 velmi zkomplikovala situaci nám všem. Sledujeme nařízení Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva pro místní rozvoj i opatření naší vlády, řídíme se pokyny AČCKA. Stanovisko Asociace českých cestovních kanceláří a agentur zasíláme v příloze.

Z důvodu vydání usnesení vlády ČR ze dne 12.3. o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic a vyhlášení stavu nouze doplněného usnesením ze dne 13.3. s plošným uzavřením hranic není možné uskutečnit zájezdy v době Velikonoc.

Je nám líto, že takto přijdete o zaslouženou dovolenou z již 30. sezóny CK GEOPS. Chceme Vám nabídnout možnost přesunu zájezdu na stejný zájezd na rok 2021 s tím, že by se Vám převedla složená částka a mohli byste uplatnit stejnou slevu jako u původního velikonočního zájezdu nebojakýkoliv jiný zájezd s odjezdem/odletem v pozdější době. V druhé polovině sezóny jsme přidali termíny některých vašich oblíbených zájezdů, tvoříme nové tematické zájezdy a wellness pobyty po České republice, Slovensku a připravujeme již sezónu 2021.

Pokud byste si v této chvíli nevybrali žádný již vypsaný zájezd, u většiny velikonočních zájezdů jsme se rozhodli o využití ochranné lhůty a vystavujeme poukaz na zájezd dle zákona "Lex Voucher" na veškeré uhrazené částky. Tento poukaz na zájezd je platný do 31.8.2021 a lze jej uplatnit na zájezdy z naší nabídky 2020 - 2021.

Pro radu s výběrem jsme Vám k dispozici na telefonu 737 915 107.

Nabízíme tyto možnosti řešení:

a) zúčastnit se totožného zájezdu na Velikonoce 2021 a bude Vám zachována stejná sleva jako letos

b) zúčastnit se jiného zájezdu či termínu v druhé polovině roku dle nabídky CK GEOPS

c) voucher na zájezd CK GEOPS – hodnota vydaného poukazu odpovídá částce, kterou jste uhradili ke dni zrušení zájezdu, termín čerpání až do konce roku 2021 (poukaz nelze směnit za hotovost a nelze využít na zájezd jiné CK). Platnost poukazu je do 31.8.2021.

3. JAK DOPORUČUJE ŘEŠIT SITUACI MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ A ASOCIACE CESTOVNÍCH KANCELÁŘÍ A AGENTUR?

Ministerstvo pro místní rozvoj rozhodlo, že cestovní kanceláře mohou nabízet poukazy jako jednu z alternativ pro řešení nastalé situace v souvislosti s koronavirem. Poukazy na zájezd jsou chráněny pojištěním pro případ úpadku cestovní kanceláře a zákazníci se tedy nemusí obávat je přijímat.S tím souhlasí i Asociace cestovních kanceláří a agentur České republiky, která momentálně připravuje stanovisko pro jednotlivé subjekty v cestovním ruchu k otázce stornování zájezdu za platnosti nouzového stavu.

4. MÁM U VÁS ZAKOUPEN ZÁJEZD S JARNÍM TERMÍNEM. MOHU SI PŘESUNOUT REZERVACI NA POZDĚJŠÍ TERMÍN?

V takových případech je nutné rozlišovat, zda jde o zájezd, který nebylo možné zrealizovat z důvodu vládního nařízení o vyhlášení nouzového stavu, tedy s odjezdem do 12.4. 2020 nebo s pozdějším odjezdem, kde je potřeba konzultovat s CK.

Nabízíme tyto možnosti řešení:

a) zúčastnit se totožného zájezdu v roce 2021 a bude Vám zachována stejná sleva jako letos

b) zúčastnit se jiného zájezdu či termínu v druhé polovině roku dle nabídky CK GEOPS

c) voucher na zájezd CK GEOPS – hodnota vydaného poukazu odpovídá částce, kterou jste uhradili ke dni zrušení zájezdu, platný do 31.8.2021 (poukaz nelze směnit za hotovost a nelze využít na zájezd jiné CK)

Pro rezervace s termínem odjezdu po 30.5. 2020 záleží však na individuální dohodě a možnostech CK. Pokud je v našich silách nabídnout vám jiný termín, pak to rádi učiníme. Ministerstvo zahraničních věcí dosud nevydalo nařízení, které by přímo zakazovalo vycestovat po platnosti nouzového stavu a i letecké společnosti pozdější lety neruší. Přesun vám umožníme za režijní poplatek, popřípadě za již vynaložené a nevratné náklady.

5. JE MOŽNÉ PŘEVÉST PLATBY ZA ZÁJEZD, KTERÝ SE MĚL USKUTEČNIT V DOBĚ ZÁKAZU VYCESTOVAT NA POUKAZ NA ZÁJEZD? ZA JAKÝCH PODMÍNEK?

 

Ano, je to možné. Vámi uhrazené platby za zájezd budou převedeny na voucher/poukaz, který je možné uplatnit na jakýkoliv zájezd z naší nabídky. Platnost voucheru je do 31. 08. 2021. Kupón je přenosný, můžete jej tedy darovat komukoliv jinému. Kupón lze kombinovat s dalšími slevovými či věrnostními akcemi.

 

Prostředky na kupónu však nelze směnit za hotovost. Pokud od nově uzavřené smlouvy o zájezdu odstoupíte s povinností platit storno, započtou se finanční prostředky z voucheru na storno a vystavíme vám nový kupón ponížený o zaplacené storno. Voucher na zájezd je krytý pojištěním pro případ úpadku.

6. MOHU VYUŽÍT BEZPLATNÉ STORNO?

Bohužel ne. Ministerstvo zahraničních věcí dosud nevydalo nařízení, které by přímo zakazovalo vycestovat po platnosti nouzového stavu a i letecké společnosti pozdější lety neruší. Zatím neexistuje zákonný důvod pro vrácení platby. V této chvíli tedy u zájezdů po uplynutí doby nouzového stavu platí stornopoplatky uvedené v rámci všeobecných smluvních podmínek pro účast na zájezdech CK GEOPS, odstavec 10 – Odstupné.

Asociace cestovních kanceláří a agentur České republiky momentálně připravuje stanovisko pro jednotlivé subjekty v cestovním ruchu k otázce stornování zájezdu za platnosti nouzového stavu.

Ministerstvo pro místní rozvoj rozhodlo, že cestovní kanceláře mohou nabízet poukazy na zájezd jako jednu z alternativ pro řešení nastalé situace v souvislosti s koronavirem. Poukazy na zájezd jsou chráněny pojištěním pro případ úpadku cestovní kanceláře a zákazníci se tedy nemusí obávat je přijímat.

Pokud si vyberete náhradní termín zakoupeného zájezdu nebo jiný zájezd, převedeme vám všechny slevy z původního zájezdu.

7. PLÁNUJETE RUŠIT DALŠÍ ZÁJEZDY I PO UKONČENÍ ZÁKAZU uzavření hranic?

Určitě neplánujeme rušit, ale musíme reagovat na danou situaci v dané zemi a řídit se nařízeními našich vládních orgánů, pokynů AČCKA a opatřeními pro zdravotní bezpečí našich klientů. S ohledem na stoupající počet nemocných v některých zemích může samozřejmě dojít ke zrušení dalších zájezdů. Pokud cestovní kancelář zájezd zruší, máte nárok na převedení částky na jiný termín, jiný zájezd nebo na voucher, který můžete uplatnit letos i v roce 2021.

Na základě rostoucí poptávky po zájezdech v bezpečnějších územích připravujeme nové zájezdy po Čechách s tématy:* památky UNESCO, *slavnosti, *zajímavá muzea,* turistika, *wellness, *po stopách českých rodů, *za gastronomií, vínem a pivem… U zájezdů, které mají již podzimní termíny vyprodané, otevíráme nové termíny.

 

| Zpět |
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu