Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

| Zpět |

Informace - 10 nejvýznamnějších památek města Drážďany

Drážďany jsou památkovým rájem – v roce 2009 se stala světovým kulturním dědictvím. Město má spoustu zeleně a památky přímo v centru. Ty nejvýznamnější jsou tyto:

1. Frauenkirche - Kostel Panny Marie, zničení při bombardování v r. 1945, dnes už opět v plném lesku jako němá výčitka války, jako symbol usmíření a odpuštění.( rekonstrukce stála 179 milionů €.)
2. Zwinger - na dvoře Fridricha Augusta v tomto prostoru vytvořit oranžérii a zahrady nového zámku, nakonec vznikl Zwinger – barokní komplex budov s okázalými zahradami. Po smrti kurfiřta byly plány na stavbu zámku odloženy. Jak zahrady, tak umělecké sbírky uvnitř rozhodně nevynechejte!
3. Brühlsche Terrasse – Brühlova terasa
Oblíbená část drážďanského opevnění, přímo na Starém městě u břehu Labe. Nabízí nádherné vyhlídky a hned vedle jsou poskládány nejkrásnější stavby ve městě (Albertinum, Umělecká akademie a Semperova opera).
4. Zámek Pillnitz 
Jedna z nejpůsobivějších staveb v Evropě, Původně exotický zámeček a letní rezidence a impozantní zámek Pillnitz.. Pillnitz byl později přestavěn ve stylu japanizujícího baroka jako letní rezidence saských kurfiřtů.Je úžasným vyvážením architektury a zahrad a začleněním do přírodního terénu s vinicemi na břehu Labe..
5. Semperoper - Semperova opera
Také budova opery byla během 2. svět. války úplně zničena, opravy se protáhly až do roku 1985. Stavitelé použili původní plány opery, postavené v klasicisistním stylu, jen interiéry nejsou tak ohromující jako kdysi, přesto zůstaly velmi stylové. Skladatel Richard Strauss ve zdejší opeře zažil svůj první velký úspěch a zůstal Drážďanům věrný po celý svůj život.
6. Grünes Gewölbe - Klenotnice saských kurfiřtů
Vzácné poklady ve starém zámku: Proslulá klenotnice Grünes Gewölbe je považována za nejvzácnější uměleckou sbírku v Evropě. Obdivovat tu lze starou a novou klenotnici. Stará je rekonstrukcí originálního pokladu Augusta Silného, nová obsahuje zhruba 1000 pečlivě vybraných mistrovských děl. Výstavnicky moderní vybavení nadchne každého.
7. Fürstenzug - Knížecí průvod
Nástěnný obraz složený z porcelánových kousků podél Augustovy uličky (Augustus-Straße) – nevím, zda nenechat jen německý název? ukazuje důležité postavy saské historie. Na dílo bylo použito celkem 25.000 kachlíků míšeňského porcelánu a je největším porcelánovým obrazem na světě
8. Palais im großen Garten - Palác ve Velké zahradě
Lovecká zahrada ze 17. století je největší zelenou plochou v centru města. V jejím středu stojí majestátní palác, který je obklopen francouzskými zahradami, symetrickými cestami a umělými fontánami. Inspirací byl stavitelům samotný francouzský královský dvůr ve Versailles. Zahrada je ideální hlavně na procházky v létě! Tram: Zastávka Cäcilienstraße
9. Kunsthofpassage – pasáž umělců. Kunsthofpassage – pasáž, ve které původně vlastnili ateliéry mladí umělci a kde dodnes objevíte jedinečné obchůdky, hospody a bistra. Čeká Vás kouzelná, umělecká atmosféra! Vchod přes Alaunstr. 70 a také Görlitzer Str. 23, Tram: Stanice Bischofsweg
10. Pfunds Molkerei - Historická mlékárna Pfund . Je považována za nejkrásnější mlékárnu na světě a od roku 1998 je zapsána v Guinnessově knize rekordů. Pořádají tu velmi stylové ochutnávky (stojí 15 EUR včetně sklenky vína)! Obchod založený roku 1880 je stále ještě vybaven ručně malovanými kachlemi firmy Villeroy & Boch. Bautzner Straße 79Tram: Zastávka Bautzner-/Rothenburger Str.
S naší CK GEOPS se s průvodcem ke všem 10 TOP jistě dostanete nebo vám doporučí dle vašeho zájmu..

 

| Zpět |
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu