Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

Zájezdy - Zámky na Loiře - Francie 2024, 2025

Do málokteré oblasti Francie se soustředilo tolik osudů významných lidí a okázalého renesančního přepychu jako do údolí Loiry. Král František I. zval na svůj dvůr výnamné umělecké osobnosti té doby včetně Leonarda da Vinciho, který tady také zemřel. Své rezidence tu měly královny i význačné královské milenky, například pověstná Diana de Poitiers. Právě zde vznikl pojem renesanční zahrada. Vybrali jsme pro vás ta nejzajímavější starobylá města (TOURS s překrásnou katedrálou, SAUMUR s údolím troglodytů, nejtypičtější renesanční zámky (BLOIS, CHAMBORD, ANGERS), zámky s překrásně upravenými zahradami (VILLANDRY, CHAUMONT), vodní zámky (CHENONCEAUX, AZAY-LE-RIDEAU) a zámek z doby Jindřicha IV. a Ludvíka XIII. Vybrali jsme to nejlepší z tohoto regionu, navíc ještě dobré víno a ukázky z gastronomie.

Podmínky pro cestování do zahraničí naleznete zde. Termíny zájezdů, kde uvidíte " objednat " nebo "poptat", jsou aktuálně dostupné. V případě, že zájezd v určitém termínu nelze vzhledem ke spřísněným restrikcím uskutečnit, je označen "odloženo".

Doporučujeme:

Zámky na Loiře - Francie - 2024, 2025 výpis zájezdů:

FILTROVAT
Vyberte oblast destinace Francie Vyberte podoblast destinace Francie
načítám data

Zájezdy Zámky na Loiře - související články:

Gastronomie údolí Loiry

Údolí kolem řeky Loiry je plné nejen romantických zámků, ale i vinic, kde se pěstují hlavně bílá vína, ale i růžová a několik druhů lehkých červených. Gastronomii údolí Loiry výrazně obohatily gastronomické lahůdky, které zdobily královské hostiny konané na místních zámcích. nyní se s nimi můžete seznámit na poznávacích zájezdech. Zobrazit celý článek

Vína z údolí Loiry

Atraktivní vinařská oblast. Vína z oblasti Anjou, která řinčí kordy Tří mušketýrů, okolí Saumuru s příchutí lesku romantických zámků kolem Loiry jako je Blois, Chambord , Amboise či Chinon, království Sauvignnonu kolem Bourges nebo slavný vinařský kraj Côtes d´Auvergne s černými čedičovými skalami a homolemi vyhaslých sopek.

Zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu