autokarem Zájezdy za uměním, výstavy a architektura Evropské slavnosti Květinové slavnosti
Přidat k oblíbeným zájezdům Do Holandska na výstavu " Floriáda " - 7. ročník celosvětové zahradnické výstavy pořádané jednou za 10 let. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, vstupné na výstavu a vše co není uvedeno v odstavci Základní cena zahrnuje
Příplatky
890 Kč záloha na vstupenku na Floriade
105 Kč za komplexní pojištění
90 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
021-743
10.6 - 12.6.2022
2
Praha a další níže
3 990,-
Po termínu

Program

1.den: odjezd z Prahy ve večerních hodinách, další nástupní místa Ústí nad Labem, přejezd přes SRN

2.den: příjezd do města ALMERE místa konání zahradnické výstavy FLORIADE 2022 (Floriáda), celodenní návštěva. Každých deset let ožívá světová výstava Floriade na jiném místě v Holandsku. Holanďané jsou báječní zahradníci, a tak se ani v rámci výstavy nenechají zahanbit. Následující Floriade se koná roku 2022 ve městě Almere. Jedná se o hlavní mezinárodní výstavu, která představuje inovace v oblasti zahradnictví. Poslední ročníky zabraly plochu cca 65 hektarů. Letošní ročník bude zaměřen na Rostoucí zelené město, kde představí souhru vodního a ekologického systému spolu s lidskou činností. Pro Floriade 2022 přišla holandská architektonická kancelář s projektem umělého poloostrova ve tvaru čtverce, který je pojat ve stylu rostlinné knihovny. Plocha o čtyřiceti pěti hektarech má být rozdělená na jednotlivé zahrady, z nichž každá bude věnována prezentaci jiné rostliny. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR

3.den: příjezd v ranních hodinách

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, WC, DVD a barem na teplé a studené nápoje za koruny.
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Pojištění

Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).
Cena zájezdu zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře proti úpadku.

Orientační ceny vstupného

Vstupné je cca 35 €

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Víte, že?...česká expozice zařazená k tématu Vzdělání a inovace je na Floriade 2012 spíše náhodou a skoro zázrakem? Po absolutním nezájmu všech ministerstev a státních organizací se nakonec ujala úkolu Asociace Entete Florale CZ – Souznění a díky mimořádnému zájmu pořadatelů (vždyť v roce 2002 jsme získali stříbrnou medaili v soutěži národních expozic) mohla vzniknout prezentace naší země.
Centrem je dílo klatovského sochaře Václava Fialy – Kaple v srdci Evropy a motto je citát Jana Amose Komenského "Všichni na jevišti tohoto velikého světa stojíme, a cokoliv se tu koná, všech se týče." Kus české krajiny dýchá z tohoto místa. Bohužel ministerstvem slibovaná tabule s výše uvedeným citátem dodnes chybí, stejně jako vlajka nebo propagační materiály o našem státu a umu jeho lidí. Ale jinak je Floriade 2012 fantastickým zážitkem a potěchou pro oči i duši.

Vincent van Gogh, Hvědná noc nad Rhonou, 1888

Vincent van Gogh - proslulý malíř velice svérázného stylu, jehož obrazy se u současníků nedočkaly uznání a dnes jsou vysoce ceněné (např. Slunečnice, Autoportréty, Statek v Provenci, Malířova ložnice, Zvedací most u Arles).

zobrazit celý článek
Holandsko - Amsterdam - Rijksmuzeum, Pokušení svatého Antonína, H.Bosch, mezi 1550 až 1600

Amsterdam je mezinárodně uznávané město na poli umění. Umělci jako Rembrandt, van Gogh a Vermeer vytvořili nadčasová díla, která zdobí jak muzea amsterdamská, tak muzea po celém světě. Celkový počet muzeí a galerií je kolem 50, z nichž třicet vám představím blíže. Pro poznávání amsterdamských sbírek je dobré si vybrat eurovíkendy a poznávací zájezdy, které jsou v Amsterdamu alespoň dva dny.

zobrazit celý článek
Holandsko - Amsterdam - Rijksmuzeum, Rembrandt van Rijn, Židovská nevěsta

Malebné město na řece Amstel proslulé kanály, galeriemi s obrazy nejslavnějších mistrů a kosmopolitní atmosférou. Je jednou z nejnavštěvovanějších evropských metropolí. Turisté z celého světa sem přijíždějí na poznávací zájezdy a eurovíkendy, aby viděli díla Vincenta van Gogha, aby si prohlédli paláce na kanálech nebo aby ochutnali herynky a nizozemské sýry.

zobrazit celý článek

Každoročně se v holandském hlavním městě slaví Den královny, svátek s karnevalovou veselicí a muzikou.

zobrazit celý článek
Holandsko - Amsterdam - Rijksmuzeum, Pokušení svatého Antonína, H.Bosch, mezi 1550 až 1600

..aneb střípky z toho, co může takhle země nabídnout. Velkoměsta Amsterdam, Utrecht, Rotterdam, ulice s typickými kupeckými domy a grachty, barevné květinové trhy, muzea a galerie s klenoty evropského malířství, chutné sýry a barvité sýrové trhy, větrné mlýny a překrásné zahrady a parky. Poznávací zájezdy do Holandska rozhodně stojí za to!

zobrazit celý článek

Holandské sýry jsou ve světě pojmem, i když musejí soupeřit se sýry francouzskými nebo švýcarskými. Ale když vezmeme v úvahu objem produkce, který se každoročně prodá a množství atrakcí a slavností spojených s holandskými sýry, nezbývá nám než před holandskými sýry smeknout. Nejznámější druhy jsou gouda, leerdammer, maasdammer a edam (eidam).

zobrazit celý článek

Pokud patříte k milovníkům přírody, určitě vás vezme za srdce divoká krása Severního moře na holandském pobřeží. Dlouhé pláže, mohutné písečné duny, zvláště směrem na sever také borové lesy, poldery. A podél severního pobřeží Holandska se táhne řada ostrovů v mělkém Waddenském moři.

zobrazit celý článek
Holandsko  - Keukenhof

Základní informace a zajímavosti o zemi Nizozemsko ("Holandsko") pro turisty, kteří mají zájem o poznávací zájezdy do Holandska a zemí Beneluxu.

zobrazit celý článek

Pokud vás láká neporušená příroda, jeďte na sever Holandska. Zdejší pobřeží je sice drsnější, ale také klidnější než zbytek země. Divoká krása pobřeží a ostrovů Severního moře vás uchvátí a vezme vám dech.

zobrazit celý článek

Jestliže střed Holandska patří v zemi k nejnavštěvovanějším oblastem, o jihu (Zeeland, Limburg, Severní Brabant) platí pravý opak – je nejklidnější.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu