autokarem hotel Polopenze Evropské slavnosti Folklórní slavnosti Termální lázně a wellness Pohodové týdny v horách s turistikou Zájezdy s lehkou turistikou Pohodové týdny v horách Zájezdy s turistikou Národní parky a zahrady Památky UNESCO a starověké civilizace Poznávací zájezdy pro seniory Slavnosti vína a gastronomie Kuchyně a gastronomie světa Specializované zájezdy za vínem a gastronomií Zájezdy za vínem a gastronomií Slavnosti vína, piva a gastronomie
Přidat k oblíbeným zájezdům Pro ty, kteří se rádi projedou vlakem a ještě k tomu v nádherné horské krajině švýcarských Alp, jsme připravili nový zájezd, který vás seznámí s historickou parní železnicí Furka Dampfbahn, nejstrmější otevřenou pozemní lanovkou v Evropě Gelmerbahn a také s nejstrmější zubačkou na světě na Pilatus. Budete se moci vyvézt otáčivou kabinou lanovky na Titlis i shlédnout jedinečné vodopády uvnitř skály u Lauterbrunnenu. Projdeme se pod proslulou severní stěnou Eigeru, která patří k nejtěžším horolezeckým stěnám v Alpách.

česká strava připravovaná na místě českou kuchařkou
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem s klimatizací, 3x hotel 3* (2lůžkové pokoje), 3x polopenze (česká kuchyně), průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, vstupné do objektů, jízdy vlaky a lanovky (cca 300 CHF) a vše co není obsaženo v položce Základní cena zahrnuje
Příplatky
1.200 Kč za 1lůžkový pokoj
Zpáteční jízdenka ke Gelmersee (nutná rezervace již při přihlášení a platba předem, nelze zakoupit na místě kvůli omezené kapacitě lanovky a velkému zájmu o ni). Cena bude upřesněna cca měsíc před odjezdem.
280 Kč za komplexní cestovní pojištění vč. pojištění na vysokohorskou turistiku
180 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)
Pilatus - Dračí stezka - soutěska Schölenen - Ďáblov most – Andermatt - Lauterbrunnental – Trümmelbašské vodopády - Lauterbrunnen - Eigergletscher - Eiger - Alpiglen - Kleine Scheidegg - jezero Gelmersee – Grimelpass - průsmyk Furka - Titlis Rotair na Klein Titlis - jezero Trübsee - Luzern
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
032-774
15.8 - 20.8.2023
5
Praha a další níže
8 990,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1.den: odjezd z Prahy ve 21 h, dále Plzeň, přejezd do Švýcarska.

2.den: výjezd na Pilatus, nejvýznamnější horu této oblasti s fantastickými výhledy na celou oblast středního Švýcarska, svezete se nejstrmější zubačkou na světě, nahoře vycházka tzv. Dračí stezkou a výstup k vyhlídkovým bodům (celkem tři vrcholy), cestou do Andermattu zastávka v soutěsce Schölenen a krátký okruh s prohlídkou Ďáblova mostu, dojezd do Andermattu, ubytování (odpoledne po programu).

3.den: celodenní výlet do Bernských Alp , pod slavnou trojici hor Eiger – Mönch - Jungfrau , ráno odjezd do „údolí vodopádů“- LAUTERBRUNNENTAL, vycházka k Trümmelbašským vodopádům - 10 ledovcovým kaskádovitým vodopádům v nitru hory, poté vlakem z Lauterbrunnenu přes Kleine Scheidegg na stanici Eigergletscher a odtud po úpatí proslulé severní stěny Eigeru na stanici Alpiglen (cca 6 km a 3 hod. chůze) nebo jednodušší varianta je v oblasti stanice Kleine Scheidegg s výhledy na horské velikány Bernských Alp (např. cesta pod Mänlichen nebo k jezírku pod stanicí Eigergletscher).

4.den: nejstrmější otevřenou lanovkou v Evropě k jezeru Gelmersee (lanovku je nutno uhradit předem v Kč - viz příplatky - kvůli omezené kapacitě lanovky), pěší okruh kolem Gelmersee (cca 2-2,5 hod. chůze), přejezd přes Grimselpass, odpoledne starou parní železnicí FURKA DAMPFBAHN pod průsmykem Furka

5.den: výjezd otáčivou lanovkou Titlis Rotair na Klein Titlis (3 028 m.), kde se nachází 100 metrů dlouhý a nejvýše v Evropě položený visutý most a také zajímavá ledovcová jeskyně, výhledy na Bernské i Urnijské Alpy, sjezd na mezistanici a pohodový okruh (cca 3,5 km) kolem jezera Trübsee, případně nově otevřená pěší cesta k vodopádům spadajícím z ledovců v oblasti Titlisu, podvečerní zastávka v LUZERNU , procházka centrem, Kapličkový most, katedrála sv. Legera, Lví památník, přejezd do ČR.

6.den: návrat do ČR ráno

CK si vyhrazuje právo drobných úprav programu vzhledem k počasí, dopravním podmínkám.

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, WC, DVD a barem na teplé a studené nápoje za koruny. Po Švýcarsku se pohybujete vlakem, lanovkou i zubačkou.

Ubytování

Ubytování je ve středisku Andermatt v Casa Popolo. Pokoje jsou 2 a 3 lůžkové s vlastním sociálním zařízením a lednicí. Do chaty je třeba si vzít vlastní ložní prádlo (k dispozici je polštář a deka) a zanechat ji na konci pobytu uklizenou. Povlečení je možno zapůjčit na místě v ceně cca 20 SFr / os. / pobyt. Zájem o povlečení je nutno nahlásit předem v CK. Vezměte s sebou vlastní ručníky, mýdlo a toaletní papír.
Komplex se skládá ze dvou budov, oddělených volnou plochou, v jídelně je k dispozici WiFi zdarma. V protilehlé
budově, kde jsou pokoje, je v horním patře společenská místnost.

Stravování

V ceně zájezdu je polopenze zajišťovaná českou kuchařkou - jedná se o klasickou českou kuchyni z českých zásob.
K dispozici čaj ke snídani a k večeři, ostatní nápoje lze koupit od řidičů. Ke snídani bývá nejčastěji pomazánka, džem, máslo, sýr nebo salám, pečivo, čaj, káva. K večeři se vaří klasická česká jídla (např. vepřové, knedlík, zelí, bramborová kaše s masem, apod.). K večeři je na závěr buchta, káva, čaj.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

z roku 2022)
Vstupy jsou pouze orientační a uvádíme celkový přehled, ne všechna místa musí být realizována, záleží na vedoucím zájezdu, počasí a individuálním výběru každého klienta.

Na většinu vstupů, lanovek a vlaků jsou skupinové slevy od 10 os., průvodce předem vybírá peníze, aby mohl skupinové slevy vyžádat. Doporučujeme mít na vstupy v hotovosti švýcarské franky, část lanovek lze platit v Eurech, ale nemůžeme pak zajistit, že obdržíte skupinovou slevu.
Švýcarské franky není problém v ČR zakoupit, případně je možná výměna na místě, ale jen ve větších městech.
V Andermattu je bankomat, kde lze vybrat z karty.

Lanovka na Pilatus – 76 CHF
Trümmelbašské vodopády – 15 CHF
Vlak Lauterbrunnen – Eigergletscher – 40,80 CHF
Vlak Alpiglen – Gründelwald – 16 CHF
Furka Dampfbahn (parní vlak) – 65 CHF
Lanovka na Titlis zp. – 96 CHF, příp. jen k jezeru Trübsee
zp. – 36 CHF.
Zpáteční jízdenka ke Gelmersee (nutná rezervace a platba předem) – orientační cena 800-900 Kč / děti do 15 let –
50%, cena bude upřesněna cca měsíc před odjezdem. Celková orientační částka na vstupy, vlaky a lanovky je
cca 290 CHF (počítány jsou plné ceny).

Doporučujeme drobná Eura na průjezd Německem (toalety, občerstvení apod.)

Kapesné

Doporučujeme min. 400 CHF. I gurmánské trasy se samozřejmě můžete zúčastnit, aniž byste využívali restauraci s plným menu.

Pořadatel: Mayer a Crocus, s. r. o., IČO: 25622706

Pilatus - Dračí stezka - soutěska Schölenen - Ďáblov most – Andermatt - Lauterbrunnental – Trümmelbašské vodopády - Lauterbrunnen - Eigergletscher - Eiger - Alpiglen - Kleine Scheidegg - jezero Gelmersee – Grimelpass - průsmyk Furka - Titlis Rotair na Klein Titlis - jezero Trübsee - Luzern

Pokud byste hledali největší evropské dopravní muzeum, potom musíte navštívit švýcarský Luzern. Tolik technických zajímavostí pod jednou střechou hned tak nenajdete.

zobrazit celý článek

Švýcarské železnice jsou obdivuhodnými technickými díly - překonávají neuvěřitelné výškové rozdíly, vedou skrz hory a přes hluboká údolí. A nabízí úchvatné výhledy na krásnou přírodu Švýcarska. Na poznávacích zájezdech do Švýcarska se možná nějakou také svezete nebo alespoň budete obdivovat některý z mostů a viaduktů.

zobrazit celý článek

Ženevské jezero (Lac Léman) je největším jezerem v Alpách a z větší části leží na území Švýcarska, ale zasahuje i do Francie. Nachází se tu významná města Ženeva a Lausanne, oblíbená letoviska Montreux, Vevey a další, pověstný hrad Chillon a také vinice Lavaux a Chablais v okouzlující krajině s příjemným klimatem. Oblíbený cíl poznávacích zájezdů do Švýcarska.

zobrazit celý článek

Gastronomie Švýcarska je pestrá a rozmanitá, různí se podle jednotlivých kantonů. Převažují jídla z vepřového, sušeného nebo uzeného hovězího, ze sladkovodních ryb, velmi často tvoří důležitou součást sýr. V jižních regionech kuchyně velmi připomíná italskou. K nejznámějším jídlům typickým pro švýcarské regiony patří rösti, fondu a raclette, a samozřejmě müsli. Švýcarská vína jsou málo známá, ale patří k nejleším v Evropě. Místní zvláštností jsou nealkoholické nápoje rivella ze syrovátky a ovomaltina ze směsi sladu, vajec, mléka a kakaa.

zobrazit celý článek

Sýry ze Švýcarska jsou právem proslulé. Vyrábí se jich přes 400 druhů, většina je jich z nepasterizovaného mléka a produkují je menší rodinné podniky. Sýry tvoří významnou součást švýcarské gastronomie a připravují se z nich některá národní jídla (fondu, raclette). Známý je např. ementál, gruyère nebo tête de moine

zobrazit celý článek

Bellinzona je hlavní město nejjižnějšího švýcarského kantonu Ticino a má výrazný italský ráz. je pozoruhodná především díky trojici hradů (Castelgrande, Montebello a Sasso Corbaro), které jsou společně zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

zobrazit celý článek

Městečko Gruyéres s historickým jádrem, opevněním a hradem z 12. století proslulo jedním z nejlepších sýrů Švýcarska - Gruyére.

zobrazit celý článek

Přehled obecných informací o zemi Švýcarsko (rozloha, reliéf, obyvatelstvo, ekonomika…)

zobrazit celý článek

Švýcaři rádi slaví a udržují své tradice. Z generaci na generaci se tu předávají folklórní kroje a nástroje včetně hudebních. Pestrost místních festivalů a slavností souvisí i s různorodostí místních obyvatel. ke každé slavnosti patří i tradiční zábava, gastronomie, víno...

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu