Gruyéres, nejkrásnější vesnice Švýcarska

Městečko Gruyéres je samotnými Švýcary považováno za to nejšvýcarštější ze Švýcarska. Nachází se v předhůří Alp a vévodí mu majestátní hrad, po 500 let sídlo hrabat z Gruyéres. Dnes je největším turistickým lákadlem místní výrobna věhlasného sýra.
Oblíbené sýry Gruyére se vyznačují nezaměnitelným aromatem, které je údajně směsicí až 75 různých vůní. Ve městečku se nachází ukázková sýrárna "La Maison du Gruyére", kde se lze seznámit s tradiční výrobou tohoto sýra, ochutnat jej a třeba si v místní restauraci i dát některé z typických švýcarských jídel, k jejichž přípravě se sýr Gruyére používá . Jedná se především o různé druhy fondue (tradiční švýcarský pokrm, jehož základem je roztavený sýr), soupe du chalet (hustá vydatná zeleninová polévka s brambory, ozdobená šlehačkou a sýrem Gruyére) nebo soupe a l´oignon au Gruyére (cibulová polévka posypaná sýrem Gruyére).
Samotné městečko Gruyéres je velice malebné, s historickým jádrem obehnaným hradbami a s již zmíněným hradem ze 12. století. Najdeme tu četné obchody se suvenýry, restaurace, ale také Muzeum H.R. Gigera, tvůrce filmového Vetřelce.

Související zájezdy

Související destinace

Švýcarsko

Švýcarsko

Švýcarsko - země hor, ledovců a jezer, oblíbený cíl turistů a rekreantů. Koho by nelákal pohled na Matterhorn či na mohutných Aletschský ledovec. Ale také země s bohatým a specifickým kulturním dědictvím, světovými velkoměsty Curych a Ženeva, s železnicemi, z nichž jsou mnohé technickým zázrakem a cesta vlakem je zde zážitkem sama o sobě. S okouzlujícími scenériemi vinic u Ženevského jezera a líbeznou krajinou u jezer Lago Maggiore a Lugano. A také lákavou gastronomií - rösti, fondu, raclette, skvělé čokoláda, na 400 druhů sýrů, kvalitní a vzácná vína...

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu