autokarem hotel Polopenze Pobyty v termálních lázních s výlety Pobyty v lázních s výlety Pobyty v lázních Termální lázně a wellness Národní parky a zahrady Památky UNESCO a starověké civilizace Poznávací zájezdy pro seniory Zájezdy za vínem a gastronomií
Přidat k oblíbeným zájezdům Poznávací zájezd do Maďarska s pobytem v termálních lázních a wellness. Maďarská step "puszta", termály, tokajské víno a maďarská gastronomie, to vše v poznávacím zájezdě s každodenním koupáním v termálních lázních Maďarska.
Maďarsko není jen Balaton, Rubikova kostka, klobásy či paprika. Poznáte půvaby metropole na Dunaji, hrady, vinné sklepy, největší step Evropy, výbornou kuchyni i světoznámé tokajské i egerské víno, zavítáte do hor, projedete se drožkou i úzkokolejným vláčkem (a vlastně můžete i na koni)... a pozor! - každý den navštívíte jedny termální lázně! Zájezd s využitím státního svátku! Termální lázně: lázně Eger, lázně Hajdúszoboszló, jeskynní lázně Tapolca, lázně Széchenyi v Budapešti.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 3x hotel/penzion (2–3lůž. pokoje), 3x polopenzi, průvodce
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, jízdu vláčkem a drožkou, ochutnávky, termální lázně a veškeré vstupné (min.18 500 HUF) a vše, co není obsaženo v položce Cena zahrnuje
Příplatky
2.000 CZK - jednolůžkový pokoj
130 CZK - ochutnávku vína v Egeru
192 CZK - komplexní pojištění
550 CZK - večeře s vínem a kulturním programem
Slevy
Skupinové slevy zajistí průvodce, bohužel většinou nejsou slevy pro důchodce a většinou ani pro studenty.
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Eger, památky, termální lázně, vinné sklepy - Hajdúszoboszló, termální lázně s jodovou vodou - národní park Hortobágy (UNESCO), maďarská puszta, pastevecký folklór, stáda bílého rohatého dobytka a dalších zvláštních plemen domácích zvířat - Miskolc-Tapolca, lázně v jeskyni- národní park Bukové hory, jízda vláčkem - Tokaj, prodlulá vinařská oblast (UNESCO), návštěva sklepů - metropole Budapešť (UNESCO)
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
091-327
7.5 - 12.5.2019
5
Praha a další níže
9 790,-
Odjeto
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd ve 22 hodin z Prahy, další nástupní místa: Brno, Břeclav, (svoz od 4 osob Hradec Králové, Pardubice), cesta přes Slovensko

2. den: EGER, maďarské baroko, bazilika, hrad - symbol národní hrdosti, minaret a koupel v termálních lázních Eger v centru města nebo Szépasszony-völgy "údolí krásných paní“ s vinnými sklípky, možnost ochutnávky známého vína Leányka či Egri Bikavér, cesta maďarskou pustou, ubytování v hotelu v Hajdúszoboszló, hotel s vlastními malými termálními lázněmi, event. večerní lázeňské město, večeře

3. den: termální lázně HAJDÚSZOBOSZLÓ, venkovní i vnitřní bazény, bazény s vysokým obsahem jódu a jiné s vysokým obsahem minerálních látek, plavecké bazény s mořskými vlnami a možnost využití animačních programů, množství stánků, bufetů a restaurací, maďarský guláš, langoše, park s jezerem, a v blízkosti je nejmodernější Wellness city nebo aquapark pro děti (obé za příplatek), národní park Hortobágy (Pastýřské muzeum, Devítidírkový most, vahadlové studně), fakult. bryčkou po pustě, pozorování bílého rohatého dobytka, rohatých ovcí raček, divokých koní a stepních buvolů, ukázka jezdeckého umění hajduků, keramika a lidová tržnice... a k svačince třeba rybí polévka hálászlé v typické maďarské csardě, přejezd do MISKOLCE, ubytování v lázeňské čtvrti MISKOLC-TAPOLCA, večeře

4. den: babí léto v národním parku Bukové hory: MISKOLC, cesta úzkokolejným vláčkem do národního parku Bukové hory, klimatické lázně LILLAFÜRED, procházka v parku, hotel Palota, vzácné dřeviny v parku, vodopád, jezero Hamor, MISKOLC, zřícenina hradu DIÓSGYŐR s hranolovými věžemi, věnný hrad uherských královen, pobyt v jeskynních termálních lázních Tapolca, lázeňský park se vzácnými dřevinami, pozdě odpoledne odjezd do oblasti Tokaj (UNESCO), TOKAJ, vinné sklepy a ochutnávka „královského vína“ (tokajské a aszú), soutok řek Tiszy a Bodrogu hodně podobný soutoku Amazonky a Rio Negro, pozdní návrat na ubytování

5. den: BUDAPEŠŤ, hradní čtvrť (Královský palác, Rybářská bašta, Matyášův chrám), parlament, chrám sv. Štěpána, Váci útca, jízda 1. metrem na evropském kontinentu, náměstí Hrdinů, koupání v lázních Széchenyi, fakultativně večeře ve stylové restauraci s vínem a folklórním programem, pozdě večer odjezd do ČR

6. den: návrat do Prahy ráno


CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí.

Doprava

autobusem vybaveným klimatizací, barem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč), DVD

Ubytování

1x hotel v Hajdúszoboszló (2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím), 2x penzion v Miskolci, vždy 2–3lůž. pokoje s příslušenstvím. Hotel i penzion jsou v blízkosti termálních lázní.

Stravování

je zajištěna polopenze. Snídaně jsou formou bufetu a podává se v jídelně hotelu/penzionu. Stravování je zajištěno v hotelu/penziónu – stylová maďarská kuchyně. Snídaně vždy v hotelu nebo penzionu formou bufetu. Večeře s několika chody nebo formou bufetu, v hotelu nejsou nápoje v ceně, pouze stolní voda, v penzionu sklenka vína na uvítanou. 4. den v Tokaji je studená večeře vč, ochutnávky několika druhů tokajského vína. Obědy nebo poslední večeře, které nejsou v ceně, doporučí průvodce nebo je lze pořídit v bufetech a restauracích přímo v lázeňském areálu. V lázních je všude pestrý výběr jídel a maďarských specialit v bufetech.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

EGER: hrad: exteriéry a hradby 1700 Ft, interiéry s výstavou 1400 Ft, lázně v Egeru :2 000 Ft,
Hortobágy: Pastýřské muzeum 450 Ft, bryčkou po pusztě 2.100 Ft/2 hod.
lázně Hakdúszoboszló: celodenní vstup do termálů 2 400 Ft + 800 Ft za saunu, Aqua Palace 3 200- 3800 Ft
Bukové hory: úzkokolejný vláček 650 Ft, hrad Diosgyör 850 Ft
MISKOLC-TAPOLCA: lázně v jeskyni: 2.500 Ft na 4 h, 3 600 Ft na den
BUDAPEŠŤ: lázně Széchenyi 5 100 Ft, galerie 2.600 Ft, metro 310 Ft.

Kapesné

DOPORUČENÉ KAPESNÉ 22 000 HUF, z toho min. kapesné na vstupy 16 200 HUF (1€ = 270 Ft). Ceny vstupného jsou orientační a jsou uvedeny ve forintech. V Egeru možná výměna forintů za eura i za Kč. Cenová hladina podobná české. V některých směnárnách možná i výměna Kč. V Maďarsku je velice dobré a cenově dostupné víno, v tržnici zelenina, víno a paprika, levné suvenýry z pusty.

Výlety

TERMÁLNÍ LÁZNĚ :
Eger: lázeňský areál přímo v centru města slabě radioaktivní voda s obsahem vápníku a hořčíku, léčba pohybového ústrojí.
Hajdúszoboszló, městské termální lázně, obrovský lázeňský park s veškerým vybavením, voda 36–38°C teplá s obsahem jódu a siřičitých kysličníků, řadou vnitřních i vnějších bazénů různých teplot a složení, (pohybové ústrojí, gynekologické a kožní potíže), vedle areálu termálních lázní je moderní aquapark.
Hajdúszoboszló, hotelové zážitkové lázně, velmi příjemné termální lázně patřící výhradně hostům hotelu s bazény a perličkami se stejným složením jako městské lázně. Saunový svět a masáže jsou za příplatek. Lázně jsou přístupné přímo hotelovou chodbou.
Miskolc-Tapolca, jeskynní termální lázně Barlangfũrdö, nově zvelebené, velice moderní původní jeskynní termály s lázeňským parkem, voda 32–36°C s minerály. Možnost sauny a páry, perličkových lázníi odpočinku v exteriérech či různých masáží za příplatek.
Budapešť – lázně Széchenyi, secesní městské termály s moderní úpravou, plaveckými bazény, saunou, rychlou vodou a perličkami ; je možnost výběru i jiných ze 13 term. lázní v Budapešti.

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Lidové tradice Maďarska
Necelých sto kilometrů od Budapešti se ocitneme ve světě lidových pohádek v pahorkaté obci Hollókő. Vesnice s lidovou architekturou a pestrými lidovými kroji dodržuje tradice vlastní etnické skupině Palóců a je od roku 1987 součástí Světového kulturního dědictví. Příznivci agroturistiky mohou narazit po celé zemi na bohaté lidové tradice, mistři-umělci ještě dnes ochotně předvedou tajemství výroby výšivek ze Sárköz či Kalocsa, krajek z Halase, glazovaných nádob z Mezőtúr, černých hliněných nádob z Nádudvar a ručně šitých papučí ze Szeged.
V Dunajské zákrutě ležící "město umělců" Szentendre je proslulé mimo jiné i svým skanzenem se sbírkami představujícími typickou vesnickou architekturu a způsob života v různých částech země. Od jara až do podzimu se zde návštěvníkům nabízí účast na programech hudby, tance a rukodělné výroby, navazujících na lidové tradice. V Mezökövesd se můžeme seznámit s překrásnými kousky výšivek "matyó", v Makó s pěstováním cibule, v Szegedu a v Kalocsi zajít do pověstných muzeí papriky.
Přibližně jedna desetina rozlohy země je chráněnou oblastí, veřejným národním parkem či chráněným krajinným územím. Dnes je populární agroturistika, přičemž maďarský venkov nabízí bohaté možnosti pobytů spojených s výlety na kole, sportovní a fitness programy, lázeňské kúry. V jeskyních národního parku Bükk narazíte na stopy pračlověka, v krasu Aggtelek objevíte největší krápníkovou jeskyni Evropy Baradla, která je součástí Světového dědictví. Kolébkou chovu koní a jezdeckého sportu jsou proslulá stáda maďarské puszty.
Lesy, pole a říční břehy skrývají pro lovce a fotografy přírody mnohá překvapení.

Poznámky

UPOZORNĚNÍ: Ve většině maďarských lázních jsou termální bazény přístupny bez pokrývky hlavy, naopak do plaveckých bazénů je obvykle vyžadována koupací čepice.
Upozorňujeme, že silné termální vody nemají dobrý vliv na plavky s umělými vlákny a na stříbrné šperky (zčernají), zlatu minerální vody nevadí.


Zobrazit místo Maďarsko, víno a termální lázně na větší mapě

Eger - Hajdúszoboszló - národní park Hortobágy - Miskolc - Miskolc-Tapolca - národní park Bukové hory - Lilafüred - Miskolc-Tapolca - Tokaj - Budapešť

Termální lázně - Maďarsko - Eger - městské termální lázně

Severní Maďarsko, to jsou "maďarské velehory" Mátra a národní park Bukové hory, okouzlující město Eger, egerská i tokajská vinařská oblast a oblast  Tokaj a k historickému městu Sárospaták, Pallocké vrchy s vesnicemi (např. Hollókő pod ochranou UNESCO) s pozoruhodným folklórem, Maďarský kras s fascinujícím podzemním světem národního parku Aggtelek. V oblasti se nachází celá řada léčivých termálních lázní: Eger, Egerszalók, Mezőkövesd, jeskynní lázně Miskolc Tapolca, klimatické lázně Lillafüred, Nyíregyháza. To vše můžete vidět na poznávacích zájezdech CK GEOPS.

zobrazit celý článek

Podrobné vyprávění o pozoruhodné vesnici na seznamu UNESCO a tradicích zdejších rázovitých obyvatel Polloků (Páloků). Hollókő můžete navštívit na poznávacích zájezdech s CK GEOPS do severního Maďarska a třeba tu zažijete i pálockou slavnost.

zobrazit celý článek

Rozsáhlý jeskynní systém na území Maďarska i Slovenska, zapsaný na seznamu UNESCO. Nejznámnějšími jeskynémi jsou maďarská Baradla a slovenská Domica.

zobrazit celý článek

Neziderské jezero se rozkládá na hranicích Maďarska a Rakouska. Zdejší krajina vytváří jedinečný ekosystém, což vedlo k zápisu celé oblasti na seznam UNESCO; pozoruhodná je i místní kultura a lidová architektura.

zobrazit celý článek

V severním Maďarsku, asi 20 km od Budapešti, se nachází u srbského městečka Szentendre největší maďarský skanzen. Lidová architektura z celého Maďarska je tu uspořádaná podle regionů do osmi okruhů, chalupy a hospodářská stavení vytvářejí dohromady statky i zemanské dvorce a ty zase dohromady celé vesnice a dvě městečka. Zařízená obydlí zachycují věrně život na Maďarském venkově mezi 18. a 20. stoletím. Szentendre představuje jednu z perliček na poznávacích zájezdech do Maďarska.

zobrazit celý článek

Podobné zájezdy (1):

Maďarsko, víno, přírodní parky a termální lázně 2020

Maďarsko | severní Maďarsko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 3x hotel/penzion s polopenzí, průvodce, pojištění CK
05.05 - 10.05 9 790,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu