← Zpět

Eger - sezóna 2023, 2024

Elegantní město na rozhraní pohoří Bükk a Mátra. Je proslulé svými barokními památkami (na 160 chráněných objektů), středověkým hradem, termálními lázněmi a ohnivými víny.
Město a hrad na vršku má pro zemi historický význam, je spojený už s 1. uherským králem Štěpánem (1. Egerské biskupství). S výstavbou hradu bylo započato ve 13. století po nájezdu Tatarů, opevňován byl v době husitského hnutí v 15. století a potom hradním kapitánem Tamásem Varkochem v 16. století. Opevněný hrad mohl jako poslední pevnost Maďarska vzdorovat pod vedením Istvána Dobó dvacetinásobné turecké přesile vedené Pašou Ali. Maďarský spisovatel Géza Gárdonyi popsal hrdinný boj ve svém románu „Hvězdy Egeru“.
Na hradě je dnes rekonstruovaný biskupský palác z 15. století a v něm hradní muzeum Istvána Dobó, který má v objektu i náhrobní kámen. V něm je možné se seznámit s historií hradu a okolí. Dále je tu obrazárna s díly italských a holandských mistrů ze 16. a 17. století a díly maďarských a rakouských malířů 18. a 19. století, mincovna. románské a gotické lapidárium. Do sklípku Ispotály je možné zajít na ochutnávku vína. Poslední červencový víkend se pořádají hradní slavnosti Hradní radovánky. Jejich součástí jsou rytířské hry, hudební a taneční programy, trhové veselice, lukostřelba, trh tradičních řemeslníků a lidových umělců.
Další památky Egeru jsou: bazilika z r. 1831 (architekt Casagrande a Hild), nový arcibiskupský palác s muzeem, pozdně barokní lyceum a Krakerova knihovna, proboštský palác s Fazolovými kovotepeckými pracemi, pravoslavný kostel a minoritský kostel od K.I.Dientzenhofera a nejseverněji položený minaret – pozůstatek osmanské architektury.
Egerské víno: nejvíce se proslavilo - bíle suché víno Leanyka a červené Egri bikavér. Sklípky je možné navštívit v Mariánském údolí Szépasszony-völgy (údolí krásné paní) a mezi zdmi ze sopečného tufu může návštěvník ochutnat i mnoho jiných vynikajících sort. Ve zdejší historické vinařské oblasti, která zaujímá celkovou plochu 4000 hektarů, se pěstovala už v 11. století réva. Údolím vás též proveze malý vláček.

zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2023

Využijte slevy na zájezdy 2023.

Eger - výpis zájezdů 2023:

Eger, Tokaj, Budapešť, termály a víno 2023 (B3a-23)

4denní zájezd, doprava autokarem | Maďarsko
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x penzion, 2x polopenze, vstupné na festival, ochutnávku tokajského vína, průvodce, pojištění CK

Kód
Termín
Cena
 
 
031-326
1.6.23 - 4.6.23
7 990,-
V
Objednat Poptat Vyprodáno

Eger, Tokaj, Budapešť a Pilištínské vrchy, termály a víno 2023 (B3b-23)

5denní zájezd, doprava autokarem | Maďarsko
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 4x hotel/penzion, 4x polopenze, vstupné na festival, ochutnávku tokajského vína, průvodce, pojištění CK

Kód
Termín
Cena
 
 
031-327
27.9.23 - 1.10.23
8 990,-

Eger - výpis zájezdů 2024:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Eger - výpis odejetých termínů 2023:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu