autokarem hotel Snídaně Památky UNESCO a starověké civilizace
Přidat k oblíbeným zájezdům Navštivte jeden z nejoblíbenějších karnevalů světa, Carnevale di Viareggio. Jsou pro něj typická velká a veselá korza alegorických vozů, na kterých jsou vystaveny obrovské papírové sochy. Plno humoru, zábavy a radosti, vyzdobené ulice, všude konfety, karnevalové masky, muzika, světelné pyrotechnické efekty a ještě k tomu dobroty croccanti a torronti. Dá se říci bez nadsázky, že karneval ve Viareggiu prožívá celá Itálie. Navíc je Viareggio půvabné přímořské letovisko s příjemným klimatem i v zimě. A Pistoia je neprávem opomíjená českými turisty. Poznejte naše Italské puzzle. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 1x hotel se snídaní, průvodce, povinné pojištění CK
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, vstupné (50 €) a služby neuvedené v odstavci "cena zahrnuje
Příplatky
500 CZK za 1lůž. pokoj
480 CZK za večeři
128 CZK za komplexní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
81-085
15.2 - 18.2.2018
3
Praha a další níže
4 790,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1.den: odjezd z Prahy večer, přes České Budějovice, svozy od 4 osob z Hradce Králové a Pardubic a svoz z Brna za 400 Kč; transfer přes Rakousko do Itálie, do oblasti Toskánska

2.den: PISTOIA, historické toskánské město, ve středověku známá svými souboji, které odsuzoval Dante, Machiavelli i Michelangelo, zbrojířská tradice (původ slova pistole), též významná vinařská tradice, románský dóm San Zeno (na výzdobě oltáře se podílel Brunelleschi), baptisterium (Pisano), paláce na náměstí, středověký špitál, chrámy Panny Marie (Bramante, Vasari) a románský sv. Jana, MONTECATINI TERME, lázeňské město, ubytování, fakult. večeře

3.den: LUCCA, starobylé město s románskými a renesančnímu památkami, okrouhlé náměstí vystavěné po obvodu římského amfiteátru, katedrála, nádherný náhrobek Ilarie del Carreto, mistrovské dílo od Jacopa delle Quercia, kostel San Michele in Foro s jedním z nejkrásnějších průčelí v Toskánku, rodiný dům G. Pucciniho, Casa Puccini, odjezd do přímořského letoviska VIAREGGIO, elegantní přímořské letovisko z 19. stol., půvabné budovy ve stylu art deco na promenádě Passeggiata Margherita, účast na světoznámém karnevalu ve Viareggiu s tradicí od roku 1873 - přehlídka alegorických vozů, pestrobarevné masky, slavnost vrcholí ohňostrojem, pozdě večer odjezd do ČR

4.den: příjezd do ČR dopoledne


CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a event. slavnostem. Slavnosti, které jsou uvedeny v programu zájezdu, jsou záležitostí místních lidí a mohou být ovlivněny řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě.

Doprava

klimatizovaným autobusem s minibarem, vybaveným DVD
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

hotel (2 lůž. pokoje s přísl.)
UPOZORNĚNÍ – POBYTOVÁ TAXA ITÁLIE
Následkem legislativní změny se v Itálii postupně zavádí turistické poplatky v souvislosti s přenocováním v ubytovacích zařízeních v Itálii .
Poplatky jsou průběžně zaváděny ve všech turistických lokalitách. Výše poplatku se pohybují od 1 do 2€ os/noc v 3* hotelích, dle lokality. Při příjezdu budete tedy pravděpodobně vyzváni k úhradě pobytové taxy na recepci ubytovacího zařízení.
Doporučujeme mít tedy připravený drobný obnos ve výši několika € (dle počtu nocí) na úhradu.

Stravování

snídaně v hotelu, lze objednat 1x večeři (vícechodové menu, nápoje nejsou v ceně) - doporučujeme.
Orientační ceny potravin:
rychlé občerstvení (plněná bageta, kus pizzy): od 2,50 €, hlavní jídlo v restauraci. od 6-7 €, menu o dvou chodech: od 15€. káva: od 1,50 €, chléb:2 €, balená voda 1,5 l: 0,50.-1,50 €, pivo: 2 €, limo: od 1 €, 2 dl vína od 2 €, láhev vína od 2,50 - 3 € (v Itálii velmi záleží na regionu a druhu vína, ale v Toskánsku lze získat docela levně i poměrně kvalitní vína), průměrně ovoce 1 kg: 2,50 €, zmrzlina: od 1,50 €, jogurt od 0,70 €

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

PISTOIA: Museo civico 3.50 €, kaple sv. Jakuba 3,62 €

Kapesné

Doporučujeme s sebou 50 EUR na vstupné a dle uvážení další kapesné na stravu a další útratu (min. 30 EUR).

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Slavný karneval ve Viareggiu
Přímořské letovisko Viareggio se hrdě prohlašuje za hlavní město karnevalu. Zdejší masopustní veselice patří skutečně k největším v Itálii a trvají celý měsíc. Město se mění ve středisko zábavy, je vyzdobeno obřími papírovými figurami, probíhají tu různá divadelní představení, sportovní vystoupení a soutěže, noční slavnosti, pyrotechnické podívané, lze si vychutnat i různé gastronomické speciality. Za oficiální místní masku je považován tzv. Burlamacco – strakatá červenobílá figura s červenou čepicí a černým pláštěm, která představuje jakousi kombinaci několika klasických figur z commedia dell´arte. Jméno Burlamacco odkazuje zřejmě na místní kanál Burlamacca a možná také na komickou florentskou figurku Buffalmacco, která vystupuje např. v Dekameronu. K Burlamaccovi náleží také jeho snoubenka Ondina, dívka ve staromódním koupacím úboru, která symbolizuje spojení Viareggia s mořem.
Poprvé se karneval ve Viareggiu konal roku 1873, o masopustním úterý. Od začátku byl prohlašován za jeden z nejvelkolepějších a nejnádhernějších karnevalů na světě. Od té doby se koná téměř nepřetržitě každý rok, s výjimkou obou světových válek. Těšil se tak značnému zájmu i v dobách, kdy jiné italské slavnosti, včetně samotného karnevalu v Benátkách, upadaly. Ve 20. letech byla zdokonalena technika výroby alegorických vozů, z roku 1930 pochází typická figura Burlamacco. V roce 2001 vznikla ve Viareggiu nová budova speciálně pro účely karnevalu, aréna zvaná Cittadella del Carnevale. Náleží k ní velká hala, v níž se vyrábějí alegorické vozy, a také dvě muzea karnevalu – jedno je věnováno technice výroby vozů, v druhém jsou vystavena umělecká díla významných tvůrců a návrhářů inspirovaná karnevalem.
Karneval zahajují tři výstřely z kanónu na první neděli. Vyvrcholení představují veselice v Cittadelle na masopustní úterý (letos 17.2.) a 5 karnevalových korz - každý týden v neděli (jenom poslední je již v sobotu). Ulicemi projíždějí veliké alegorické vozy vymodelované z papírové hmoty – směsi novinového papíru, vody a mouky. Na závěr jsou vyhlášeni vítězové v soutěžích a pořádá se ohňostroj.


Zobrazit místo Karneval ve Viareggiu a krásy Toskánska na větší mapě

Pistoia - Montecatini Terme - Lucca - Viareggio

Toskánské souostroví tvoří 7 hlavních ostrovů (Elba, Capraia, Pianosa, Montecristo, Gorgona, Giglio a Giannutri) a další malé ostrůvky. Jde většinou o pozůstatky pozůstatkem staré pevniny Tyrrhenis, potopené do moře. Je zde typické středomořské klima, ale na vrcholu nejvyšší hory ostrova Elba – Monte Cappane ( 1.018 m), můžeme zažít i sníh.

zobrazit celý článek
Itálie - Florencie z vrcholu kopule dómu

Přehled nejvýznamnějších a nejkrásnějších architektonických památek Florencie, klenotnice italské renesance, aneb co si na poznávacích zájezdech rozhodně nenechte ujít.

zobrazit celý článek
Itálie - Řím - Sixtinská kaple, Poslední soud, Michelangelo, 1535-41

Proslulý renesanční sochař, jehož dílo výrazně přispělo ke kráse současné Florencie i Říma. Seznamte se s jeho vynikajícími výtvory z oboru sochařství, malířství i architektury na poznávacích zájezdech za uměním a eurovíkendech do italských měst.

zobrazit celý článek
Itálie - Florencie - Vila Medici di Castello

Roku 1538 byla navržena Niccolò Pericolim (Il Tribolo) Villa Medici a zahrada v Castellu pro velkovévodu Cosima I. Dvě fontány vybudované ve vyšší části zahrady symbolizují hory, kde pramení řeky Arno a Mugnone a na skalním ostrůvku se choulí Ammantiho socha Zimy. Tuto krásnou zahradu na poznávacích zájezdech a eurovíkendech do Florencie rozhodně doporučujeme navštívit.

zobrazit celý článek
tálie - Toskánsko - Montepulciano, zdejší vynikají vína oblasti Chianti mají chuť slunce i nebe

Toskánská vína patří k nejznámějším vínům na světě a pro většinu lidí jsou synonymem pro Chianti a kvalitní červené víno. Ale v Toskánsku se pěstují v menší míře i vína bílá jako doprovod pro pokrmy z ryb a plodů moře, tak i pro výrobu dezertního vína vin santo, obdobu našeho slámového vina. A stále oblíbenější je i vinná pálenka grappa.

zobrazit celý článek
tálie - Toskánsko - Montepulciano, zdejší vynikají vína oblasti Chianti mají chuť slunce i nebe

Toskánská gastronomie je pojme sahajícím až za hranice Evropy. Čím dále tím více cizinců, hlavně Američanů, v poslední době přijíždí do Toskánska nejen ochutnat toskánské tradiční pokrmy, ale účastní se i kurzů vaření toskánské kuchyně a obdivují barevné toskánské trhy.

zobrazit celý článek
Itálie - Lazio - Siena, Duomo, kazatelna, Arnolf di Cambio, 1265-8 podle návrhu Nicoly Pisano, jedno z velkých děl světového umění

Siena je město renesančních paláců a románských a gotických kostelů, město svaté Kateřiny Sienské i rodu Piccolomini a papeže Pia II. Patří k tomu nejkrásnějšímu, co mohou nabídnout poznávací zájezdy do Toskánska.

zobrazit celý článek

Toskánsko - kraj střední Itálie, kde se doslova prolíná minulost s přítomností. Není divu, že mnohé poznávací zájezdy do Itálie směřují právě sem. Toskánsko turisticky proslulo uměním, historií a kouzelnou krajinou. V Toskánsku najdeme stopy Etrusků, Římanů, stalo se kolébkou renesance. Návštěvníky na poznávacích zájezdech lákají skvělé památky, chutná gastronomie, vynikající vína (Chianti, Montepulciano, Montalcino), půvabné pobřeží i proslulé termální lázně.

zobrazit celý článek

Arezzo je jedním z nejstarších měst Toskánska a rozhodně stojí za návštěvu a podrobnou prohlídku. Proslavili ho Etruskové, Petrarka, Vasari a šperkařství. Jeho architektura patří ke klenotům poznávacích zájezdů do Toskánska.

zobrazit celý článek

Toskánsko se může pochlubit skutečně pestrou a výbornou gastronomií, jíž dominují pochopitelně těstoviny, ale také různá zelenina - např. fazole a rajčata, ryby a plody moře aj, důležitou součástí je olivový olej a česnek. Mnohá typická toskánská jídla jsou vlastně jednoduchá, avšak chutná a hlavně připravovaná velmi pečlivě. A místní vína (Chianti, Montepulciano, Montalcino, Vernaccia) patří k nejlepším v Itálii. Seznamte se s toskánskou gastronomií na poznávacích zájezdech do tohoto okouzlujícího kraje.

zobrazit celý článek
Itálie - Siena - Duomo, na průčelí použit bílý a růžový mramor, doplněný černým čedičem

Přehled všech lokalit v Itálii zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO

zobrazit celý článek
Itálie - Florencie - slavnost Scoppio, v základu pohanská slavnost s prosbou o dobrou úrodu a zaháněním zla - foto J+J.Hlavskovi

V Itálii se tradice a původní svátky stále těší velké úctě a zájmu. Každoročně se koná široká škála festivalů, ať už na venkově či ve městech, od veletrhů vína a gastronomických přehlídek po uctívání památky takřka všech patronů. Mnohé můžete zažít na poznávacích zájezdech CK GEOPS.

zobrazit celý článek
Itálie - Benátky - i zdejší karneval hýří tvary a barvami

Pestré a veselé slavnosti s více než tisíciletou tradicí se konají v únoru a březnu (popř. i v jiných termínech) po celém světě. Na zájezdech CK GEOPS na karnevaly se i vy můžete účastnit karnevalového veselí - v Benátkách, na Azurovém pobřeží i pobřeží Toskánska,  zažít maďarský karneval Busójárás, který je již oslavou přicházejícího jara.

zobrazit celý článek

Podobné zájezdy (1):

Karneval ve Viareggiu, Lucca a Pistoia 2020

Itálie | Toskánsko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 1x hotel 3*, 1x snídani, průvodce, pojištění CK
13.02 - 16.02 4 990,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu