vlakem hotel Zájezdy bez nočního přejezdu Památky UNESCO a starověké civilizace
Přidat k oblíbeným zájezdům Pokud milujete dobrodružství, jedinečné zážitky, vlaky, lodě a neobvyklou krajinu mořského zálivu a jezer, pak je tento zájezd pro vás. Lodě na kolejích tažené Elblaským kanálem jsou vrcholným cestovatelským zážitkem. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu vlakem Praha-Katowice v základní vozové třídě, noční lůžkový vlak Katowice-Gdyně, zpět Gdaňsk-Waršava-Praha, vlak Gdyně-Elbląg a zpět do Gdaňska, 3x hotel 3* (2lůžkové pokoje; 2x Elbląg, 1x Gdaňsk), 3x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, příp.pobytovou taxu, fakultativní výlety vlakem a lodí a místní dopravu (200 PLN) a vše co není obsaženo v položce Základní cena zahrnuje
Příplatky
2.800 Kč za 1lůžkový pokoj
1.300 Kč za lůžko T3
2.200 za lůžko T2
700 Kč za lehátko v 6místném kupé
160 Kč za komplexní pojištění
Gdyně, Akwarium Gdyńskie, Elbląg, lodí na kolejích Elblaským kanálem, křižácký hrad Malbork, Gdaňsk, Stary Żuraw CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
001-243
29.7 - 2.8.2020
4
Praha a další níže
10 590,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd vlakem z Prahy do Ostravy/Bohumína, přestup na vlak do Polska, KATOWICE, dále nočním vlakem do GDYNĚ (místenky, možnost lůžkové úpravy za příplatek)

2. den: ráno příjezd do GDYNĚ (GDYNIA), původně rybářská vesnice ze 13. století v Gdaňském zálivu, dnes významný evropský námořní přístav Baltského moře, historické centrum, Pomořanské nábřeží, plachetnice Dar Pomorza a historická válečná loď Błyskawica, procházka po dřevěném mole vybíhajícím 512 m do Baltského moře v letovisku SOPOTY nebo koupání, lanovkou na nejkrásnější vyhlídkový bod Kamiena gora, variantně individuálně Akwarium Gdyńskie, MIR na Jižním molu, v podvečer vlakem do letoviska ELBLĄG, ubytování

3. den: ELBLĄG, jedno z nejstarších měst v Polsku u Vislanského zálivu (9.st.), ve 14. st. významné hanzovní město, zničeno za 2. světové války, obnovená čtvrť Elbínek, náměstí s katedrálou, relaxační zóna podél nábřeží Elblaského kanálu, vyvrcholení cestovatelského zážitku: fakultativní výlet lodí na kolejích Elblaským kanálem po jezerech, kanálech, po trávě i po kolejích - světová zážitková rarita - technický zázrak, unikátní technické zařízení z 19. století s jedinečným systémem, nejzajímavější plavební trať v Evropě, loď překonává 99.5 m výškového rozdílu hladin dvou polských jezer pomocí pěti svážných drah, propustí jezů a bezpečnostních vrat a pohybuje se na speciálním vagonu, který s lodí jede po kolejích, vodou a trávou (cca 4 a půl hodiny), zpět autobus z městečka Buczyniec do Elblągu, variantně individuální výlet podél kanálu místním busem nebo k moři k Viselskému zálivu či koupání

4. den: regionálním vlakem do města MALBORK, křižácký hrad Malbork (UNESCO), největší gotická a cihlová stavba na světě vybudovaná řádem německých rytířů na konci 13. století na řece Nogat, prohlídka s místním průvodcem (3 - 4 hodiny), vlakem do přístavu GDAŇSK, ubytování, GDAŇSK (UNESCO), jedno z nejkrásnějších evropských měst, staré hanzovní město, které kdysi vládlo celému Baltu, Královská cesta, Zlatá brána, Neptunova fontána, Zlatý palác, přístav, Stary Żuraw - symbol města, pozdní návrat

5. den: "polským Pendolinem" do VARŠAVY, moderní stanice, možnost oběda a nákupu dárků a mezinárodním vlakem EC do Prahy, příjezd do Prahy večer

Doprava

vlakem Praha-Katowice v základní vozové třídě, noční lůžkový vlak Katowice-Gdyně, zpět Gdaňsk-Waršava-Praha, vlak Gdyně-Elbląg a zpět do Gdaňska.

Ubytování

3x hotel (2x Elblag a 1x Gdaňsk), 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, hotel vždy v dosahu MHD nebo na dochod pěšky z nádraží.
Upozorňujeme, že ve všech evropských zemích EU se postupně zavádí pobytové taxy na hotelích, činí cca 1-2€ na noc a nejsou zahrnuté v ceně zájezdu. Platí se po příjezdu na hotel, přičemž provedení platby při ubytování zajišťuje průvodce a vybírá v rámci vstupného.

Stravování

v ceně je 3x snídaně formou bufetu a podávají se na hotelu. Ostatní stravování v rámci programu na doporučení průvodce. V Polsku je velké množství cukráren a bufetů s velmi chutnými zapiekankami a dalším rychlým bufetovým jídlem. Ceny večeří jsou srovnatelné jako v Čechách a polská kuchyně je velmi chutná.

Orientační ceny v Polsku: balená voda 1,5l 3 zł, chléb 2 zł, káva 7 zł , pivo v restauraci od 5 zł, jídlo v restauraci od 20 zł, mléčný bar (rychlé občerstvení) 5–10 zł, obložená bageta 7 zł, 0,5 vodky 20 zł (vhodný dárek), pohlednice 2,5 zł, WC 1 zł.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 15.000 Kč (5.000 Kč/os)

Kapesné

Doporučené kapesné na vstupné, fakultativní výlety vlakem a lodí a na místní dopravu je minimálně 200 PLN.

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Gdyně - Elblag - Malbork - Gdaňsk - Varšava

Polsko - NP Gory Stolowe - pohled na Broumovské stěny v ČR

Pouze tři národní parky v Evropě chrání krajinu pískovcových věží, hlubokých roklí, všudypřítomného písku a skalních převisů – krajinu pískovcových skalních měst. Vedle našeho Českého Švýcarska je to Saské Švýcarsko v Německu a právě národní park Stolové hory v Polsku (63 km2). Leží v jihozápadní části země při hranicích s ČR (navazuje na naší CHKO Broumovsko) a chlubí se labyrintem skalních věží i dalekými výhledy. Třeba z nejvyššího vrcholu – Velké Hejšoviny (919 m).

zobrazit celý článek
Polsko - Słowiński Park Narodowy s úsvitem

Leží na severu Polska na pobřeží Baltského moře, mezi městečky Rowy a Łeba (327 km2) v Pomořském vojvodství. Vznikl společnou činností moře a čtvrtohorního ledovce. Ten zanechal množství morén a vytvořil četná jezera – těm dominují dvě největší Jezioro Łebsko (plocha 7.140 ha, hloubka kolem 7 m) a Jezioro Gardno. Nejatraktivnější je však „Polská Sahara“, kde se na ploše asi 500 ha rozprostírají bílé písečné duny, neustále přesouvané zdejšími větry. Pohyb sice není výrazný – maximálně 10 metrů za rok, ale iluze Sahary je dokonalá. Písek přinesly mořské vlny, vyvrhly na pobřeží a dál už jen transportoval vítr.

zobrazit celý článek
Polsko 345 - Krakov - Wawel, katedrála, kaple Vasa, 1644-67

Památky a zajímavosti polského královského města s tisíciletou historií. Krakov jistě patří k nejkrásnějším městům Polska a stojí za to se s ním podrobněji seznámit na poznávacích zájezdech nebo během eurovíkendu.

zobrazit celý článek
Polsko - Krakov - Wawel, katedrála sv.Stanislava a Václava

Přehled všech lokalit Polska zapsaných na seznam UNESCO

zobrazit celý článek
Polsko - Kalwaria Zebrzyndowska - bazilika P.Marie, 1603-9, návrh G.M.Bernardoni

Kalwaria Zebrzydowska je název městečka v jižním Polsku a zároveň jedné z nejvýznamnějších památek Polska, která se zde nachází - kalvárie založené r. 1602, která dodnes přitahuje množství poutníků a pro svou vynikající architekturu zasazenou vkusně do krajiny byla zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO. Je proto také pravidelnou zastávkou na poznávacích zájezdech do Krakova.

zobrazit celý článek

Malopolsko, historický kraj Polska kolem Krakova, lze označit za nejrozmanitější část Polska - najdeme tu četné památky, centra kultury i náboženství, stopy po ukrajinské a židovské kultuře, lidové tradice i krásnou přírodu polských Karpat (Tatry, Pieniny, Bieszczady) a Ojcówského národního parku. Většina poznávacích zájezdů do Polska míří právě do Malopolska.

zobrazit celý článek

Přehled obecných informací o zemi Polsko (rozloha, reliéf, obyvatelstvo, ekonomika…)

zobrazit celý článek
Polsko - Vratislav (Wroclaw), Skleněná fontána neoficiálně nazývaná Pisoár

Vratislav, evropské město kultury pro rok 2016, je historické hlavní město kraje Slezsko. Má velmi pěkné historické jádro, v němž se odráží staletá kultura tří národností. Mnoho míst odkazuje na společné dějiny Čech a Slezska. A nechybí ani moderní památky, zejména železobetonová hala, zapsaná na seznam UNESCO.

zobrazit celý článek
Polsko - Varšava - Královsý hrad, dnes muzeum, původně sídlo vévodů Mazovských, barokně - klasicistní (foto Lukáš Zedníček)

Polská metropole Varšava je město, které po válečných hrůzách doslova povstalo z trosek. historické památky byly obnoveny i nově vybudovány, a tak se lze i dnes vydat na pouť staletími pohnuté polské historie. A kdo má zájem spíš o moderní památky, ten se může vydat do čtvrti mrakodrapů.

zobrazit celý článek
Polsko - Krakov - Wawel, katedrála sv.Stanislava a Václava

Přehled všech lokalit Polska zapsaných na seznam UNESCO

zobrazit celý článek

Již od předminulé sezóny můžete na naších webových stránkách a také v katalogu narazit na jiný druh dopravy v rámci poznávacích zájezdů než je zažitá doprava autobusem či na delší vzdálenosti doprava letecká. Jak název napovídá, jedná se o železnici. Níže jsou komentáře k Polsku, jedné ze zemí kam můžete vyrazit díky naší sekci vlakových zájezdů.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu