autokarem hotel Snídaně Zájezdy bez nočního přejezdu Relaxační víkendy Eurovíkendy a metropole
Přidat k oblíbeným zájezdům
Máte rádi historii techniky? Chcete na vlastní oči vidět raketoplán, kosmickou loď či Concorde? „Prošmejdit“ si Boeing ve vzletové poloze? Pak toto je víkend právě pro vás. 2 špičková technická muzea a město automobilů Stuttgart s muzei vozů značek Porsche a Mercedes.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem s klimatizací, 1x hotel 3* (2lůžkové pokoje), 1x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, vstupné (4 vstupy 50 € + cca 12 € za vstup do IMAX) a vše co není uvedené v odstavci Základní cena zahrnuje
Příplatky
700 Kč za 1lůžkový pokoj
90 Kč za komplexní pojištění
60 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)
Stuttgart, ráj pro automobilisty: muzeum Porsche a muzeum Mercedes Benz - Špýr a Sinnsheim, veliká moderní muzea techniky.
CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
021-426
1.10 - 2.10.2022
1
Praha a další níže
4 490,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 5.30 hod., dále z Berouna, Plzně a po trase, svoz z Brna za 400 Kč, STUTTGART, město automobilů, nové museum Porsche, 80 vozů, elegantní závodní modely, ultramoderní budovy, expozice se stále mění díky dynamické koncepci "muzea na kolech", velké muzeum Mercedes-Benz, špičkové museum s více než 160 vozy, sál legend, nákladní vozy, autobusy, sanitky, závodní vozy, technologické zázraky a futuristické modely budoucnosti

2. den: nejlepší německá technická muzea, SINSHEIM a SPEYER (Špýr), SINSHEIM: na ploše 30.000 m2 3.000 exponátů, např. originál legendární Concorde Air France, veteráni, hist. motocykly, včetně vozů Formule 1, významné evropské technické muzeum SPEYER: na ploše 150.000 m2 venkovní plochy a 25.000 m2 kryté plochy přes 3.000 exponátů - vesmírné lodi, auta veteráni, lodě i lokomotivy, možnost návštěvy 3D kina v areálu muzea, návrat do Prahy do půlnoci


CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuálních podmínek v muzeích.

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem s přehravačem DVD, prodej nápojů

Svoz z Brna může být zajištěný, veřejnou dopravou. S nutností v Praze přestoupit do hlavního zájezdového autobusu. Mezi příjezdem svozového autobusu a odjezdem zájezdového autobusu může být časová prodleva.

Ubytování

1x hotel 3* (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)

Stravování

1x snídaně formou bufetu v ceně

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.

KOMPLEXNÍ LÉČEBNÉ POJIŠTĚNÍ UNIQA
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5 kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696.
• léčebných výloh (dále LV) pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci včetně případné nákazy COVID-19 v zahraničí s případ. omezením s odkazem na "semafor" a doporučení MZV až do výše 5.000.000 Kč
pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů i v případě diagnózy COVID 19 či jiné: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
úrazové pojištění: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Nově je možné sjednat doplňkové pojištění k jakémukoliv komplexnímu cestovnímu pojištění 
 PŘIPOJIŠTĚNÍ COVID 19 TARIF P – rozsah pojištění níže
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény – maximální plnění 10.000 Kč
- V případě karantény při nákaze pojištěné osoby v zahraničí
- Preventivní karanténa nařízená oprávněným místním orgánem (např. v hotelu, kde klient bydlí, se prokáže nákaza)
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě – maximální plnění 20.000 Kč
- Karanténa v souvislosti s nákazou klienta
- Preventivní karanténa v souvislosti s nákazou např. někoho z hotelu
Rozšíření pojištění stornovacích poplatků o nesplnění zdravotních podmínek k nástupu do veřejného dopravního prostředku sloužícímu k cestě do zahraničí (letadlo, autobus, vlak)
- Rozšiřuje připojištění stornovacích poplatků (pokud jsou sjednány) o situace, kdy pojištěná osoba doloží, že v ČR, ještě před odjezdem, nebyla vpuštěna do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s COVID-19 a podezření na onemocnění pojištěné osoby. Pojistné plnění je poskytováno maximálně do výše limitu zvoleného připojištění stornovacích poplatků se stejnou spoluúčastí klienta- Dále je z pojištění hrazena situace, kdy klient doloží, že jel vlastním prostředkem a nebylo mu umožněno opustit ČR na hraniční kontrole země sousedící s ČR s ohledem na nesplnění zdravotních podmínek k vycestování z ČR a podezření na onemocnění pojištěné osoby.
- Preventivní domácí karanténa nebo uzavření hranic nařízením oprávněného orgánu není předmětem pojištění.

Orientační ceny vstupného

STUTTGART: Muzeum Porsche - 8 EUR (s audioguide), Mercedes Benz Museum - 8 EUR denní vstup
SINSHEIM: 14 EUR pouze muzeum, 19 EUR muzeum i kino IMAX
ŠPÝR:14 EUR pouze muzeum, 19 EUR muzeum i kino IMAX, v Sinsheimu i Špýru je vstup pouze do IMAXu za 10 EUR
Většinou lze získat zlevněné vstupné pro skupinu - záleží na počtu účastníků. Slevy platí též pro děti do 14 let, slevy pro důchodce a studenty pouze v některým objektech.

Kapesné

Doporučujeme s sebou alespoň 60 EUR na vstupné + menší kapesné pro vlasní potřebu.

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Poznámky

SINSHEIM – na ploše 30.000 m2:
- originál legendární Concorde Air France
- originál ruského „concordu“ TU 144 – obě letadla jsou ve startovní pozici
- kryté výstavní plochy + venkovní areál
- přes 3.000 exponátů
- přes 300 auto veteránů všech epoch
- přes 200 historických motocyklů
- 50 sportovních vozů vč. Formule 1 či legendárního rychlostního vozu Blue Flame
- 30 amerických snových vozů, se kterými jezdili například Elvis Presley či Marilyn Monroe ulicemi Los Angeles a Las Vegas
- lokomotivy
- kanadské hasící letadlo
- vojenská expozice se stovkami exponátů
- obří IMAX kino 3D s výškou 6 podlažní budovy, nesrovnatelné s žádným jiným podrobným kinem – filmy, např. let na Měsíc, Grand Canyon, legendární letadla atd.

ŠPÝR – na ploše 150.000 m2 venkovní plochy a 25.000 m2 kryté plochy:
- originál ruský raketoplán Buran
- originální návratový modul Sojuz, kterým přistál německý astronaut Ulf Mečbole
- kosmická loď Vostok
- originál tréninkový modul Spacelab
- model 1:1 ISS Columbus
- Boeing 747 Jumbo Jet ve startovní pozici s možností kompletní prohlídky včetně procházky po křídle
- ponorka U9
- přes 150 auto veteránů
- přes 60 letadel
- největší výstava požární techniky v Evropě
- lokomotivy
- Hausbót i patrový červený autobus hudební skupiny Kelly Family

 
Den Harley - "Tag der Harley"
Každoročně se během prvního říjnového víkendu stává z venkovních prostor Technik Museum Sinsheim mekka pro všechny nadšence motocyklů. V neděli 3. října se opět bude konat populární setkání pro všechny příznivce motocyklů Harley-Davidson. Jedná se o jeden z největších evropských svazů těchto motocyklů. Celý den je vyplněný bohatým doprovodným programem . Mezi největší lákadla patří prezentace nejnovějších modelů Harley-Davidson, volné zkušební jízdy Harley-Davidson, Motocyklové kaskadérské show "Fat Gregg", živá hudba… a mnoho dalšího . Akce se bude konat v neděli 3. října 2021 od 9:00 do 18:00 ve venkovním prostoru Technik Museum Sinsheim. Vstup do venkovního prostoru je zdarma!


Zobrazit místo Technický víkend snů na větší mapě

Stuttgart - Špýr - Sinnsheim

Termální aquapark nedaleko Mnichova napájený ze sirného pramene bohatého na minerálie. Termální a zážitkové bazény, vodní atrakce, zábavní areál Galaxy (tobogány), odpočinkový areál Vital oáza, svět saun.

zobrazit celý článek

Lázně s termální slanou vodou v atraktivní přírodě bavorských Alp. Odpočinkové termální bazény, plavecké bazény, vodní masáže, kanál s divokou vodou, fantastický svět saun s alpínskou zahradou.

zobrazit celý článek

Termální lázně v městečku na severu Bavorska - dva venkovní bazény s korytem s proudící vodou, velký vnitřní bazén, teplé i chladné nádrže, vířivky, masážní i terapeutické bazény, různé sauny a páry...

zobrazit celý článek
Německo - Bad Fussing  - termální lázně, vnitřní bazény

Největší termální lázeňský komplex v Evropě, s třemi rozsáhlými areály, termálními bazény napájenými z vřídla se sirnou vodou, množství plaveckých i zážitkových bazénů, rozsáhlý svět saun a bohatá nabídka wellnesssužeb. Termální lázně se nacházejí v Bavorsku v údolí řeky Inn.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany - Semperopera, interiéry

Významná evropská operní scéna v Drážďanech (spjatá především s působením Richarda Wagnera a Richarda Strausse). Název má podle architekta Gottfrieda Sempera, který ji vybudoval.

zobrazit celý článek
Německo - Harz - Teufelsmauer (Čertova zeď), pevné santonské pískovce vyzdvižené podél hlubinného zlomu

Pohoří Harz leží ve středním Německu na rozhraní tří spolkových zemí – Durynska, Dolního Saska a Saska-Anhaltska. Táhne se od severozápadu k jihovýchodu téměř 95 km a je široké až 35 km. Toto hrásťové pohoří je tvořeno starými horninami (hlavně žuly a ruly, dále i břidlice a slepence. Nejvyšší hora Brocken má jen 1.142 metrů. Typické jsou náhorní plošiny s protáhlými úzkými údolími s horskými říčkami, skalnaté srázy i skalní zdi (pískovcová stěna Teufelsmauer, přes 4 km dlouhá). Vyšší část pohoří Horní Harz (Oberharz) pokrývají jehličnaté lesy, nižší část Dolní Harz (Unterharz) je porostlá lesy listnatými. Poznejte přírodu i kulturu tohoto jedinečného národního parku na poznávacích zájezdech CK GEOPS.

zobrazit celý článek

V jihovýchodním cípu Německa leží Berchtesgadenské Alpy, které jsou chráněny stejnojmenným národním parkem. Jde o masiv triasových vápenců a tak jsou všude vidět bílé štíty. Nedosahují sice výšek jiných částí Alp (nejvyšší vrchol Watzmann má 2.713 m), ale krásy mají spoustu. Pohoří je výrazně členité, s hlubokými údolími a strmými štíty a vše dotvářejí hojná ledovcová jezera. Největší z nich, Königssee (521 ha) leží pod východní stěnou Watzmannu, je hluboké až 190 metrů a téměř 8 km dlouhé. Na ostrůvku uprostřed je poutní kostelík sv. Bartoloměje z roku 1134. Berchtesgaden je velmi oblíbený cíl poznávacích zájezdů do oblasti Alp.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany v jarním hávu.

Drážďany - kulturní město, v němž se nachází různá atraktivní muzea, zejména sbírky proslulého Zwingru, klenotnice saských panovníků, ale také Muzeum dopravy a pozoruhodné německé muzeum hygieny. Plno významných památek i perliček pro víkendové poznávací zájezdy.

zobrazit celý článek
Německo - Harz - Quedlinburg, hrázděné domy na Marktpatzu

Přehled všech německých lokalit zapsaných na seznamu UNESCO - historická i moderní města, významná architektura, zámky, zahrady, pozoruhodné krajiny, biologicky významné lokality, technické památky...

zobrazit celý článek

Neuschönau se nachází v národním parku Bavorský les. Najdete zde cestu postavenou v korunách stromů a také věž, ze které je překrásný výhled do krajiny. Jedná se o unikátní atrakci, kterou by si neměl nikdo nechat ujít. Zelená perlička na poznávacích zájezdech s CK GEOPS.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu