autokarem Jednodenní zájezdy Zájezdy bez nočního přejezdu Evropské slavnosti Památky UNESCO a starověké civilizace Poznávací zájezdy pro seniory Adventní zájezdy
Přidat k oblíbeným zájezdům
Vydejte se s námi na vánoční trhy do Krušnohoří a určitě vezměte i děti! Víte, že oblast Erzbebirge (Krušnohoří) je pod ochranou UNESCO? ANNABERG-BUCHHOLZ i CHEMNITZ, lákají davy turistů tradičním ztvárněním Vánoc a hornickými zvyky i kulturou.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem s klimatizací, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, nebo cestovní pojištění a vstupné a vše co není uvedeno v odstavci Základní cena zahrnuje
Příplatky
90 Kč za komplexní pojištění
22 Kč za pojištění pouze léčebné
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Annaber-Bucholz historický hornický průvod Bergparade, velká pyramida, obrovský vánoční strom, svět skřítků "Wichtelů", hornický betlém - Manufaktura snů - Chemnitz, adventní trhy 
CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
011-656
19.12 - 19.12.2021
0
Praha a další níže
990,-
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: Odjezd z Prahy v 7 h, cesta přes Chomutov do Německa do Erzgebirge (Krušnohoří), SASKÁ KAMENICE (Chemnitz) najdete zde secesní čtvrť Kassberg, Stará radnice, Roter Turm, na 200 stánků, kde si lze kromě vánočních pochoutek a ozdob koupit i výrobky tradičního lidového umění, krátký přejezd, historické centrum města ANNABERG-BUCHHOLZ zdobí tisíce světel, velká pyramida na náměstí, obrovský vánoční strom, svět kouzelných skřítků “Wichtelů”, ukázky řemesel a kulinářské speciality. V hornickém kostele sv. Marie si prohlédnete hornický betlém, v Manufaktuře snů (Sbírka Eriky Pohl-Ströherové. ) vás uchvátí tisíce dřevěných hrače a odpoledne budete svědky „Bergparade“ – historický hornický průvod (na 600 mužů, 350 muzikantů a 600 řezbářů), podvečerní vánoční trhy. Návrat do Prahy v podvečer do 22h

CK si vyhrazuje právo záměn programu s ohledem na počasí a aktuální situaci na slavnosti.

Doprava

autobusem

Orientační ceny vstupného

Většinu vstupenek lze koupit hromadně, aby bylo možné získat skupinovou slevu. Účast na Bergparade je zdarma.
ANNABERG-BUCHHOLZ - Manufaktura snů - 7 €

Kapesné

doporučujeme minimálně 30 € na vstupné

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Víte, že oblast Erzbebirge (Krušnohoří) je pod ochranou UNESCO? Krušné hory byly ve středověku nejvýznamnější důlní oblast Evropy. Odtud proudilo stříbro do pokladen panovníků.a vznikaly technologie, které se používají dodnes.

Manufaktur der Träume ( Manufaktura snů) Annaberg-Buchholz
V "hlavním městě Krušných hor", v srdci Annabergu-Buchholze,Vás od 29. října 2010 očekává jedinečný poklad. Je to poklad, díky kterému se sny stávají skutečností. Poklad, který zve k vnímání, objevování a žasnutí: Manufaktura snů - Sbírka Eriky Pohl-Ströherové.
Manufaktura snů je zážitkové muzeum. Co zde můžete prožít? Jedinečné lidové umění Krušných hor reprezentované v rámci celosvětově největší a nejpozoruhodnější soukromé sbírky. K vidění je více než 1.000 exponátů představujících období čtyř století, láskyplně shromážděných paní Dr. Erikou Pohl-Ströherovou.
Zhruba 1500 předmětů ze všech částí Krušných hor je zosobněním řemeslného umění. Předměty vznikaly zejména v letech 1890 až 1930 a svědčí o těžké práci, jedinečné zručnosti a vynalézavosti tvůrců. Celé časové období sahá od začátku 17. století až po současnost. Zastoupeny jsou také příklady děl z Durynska, Čech a z Vogtlandska.

Chemnitz - Annaberg-BucholzTermální aquapark nedaleko Mnichova napájený ze sirného pramene bohatého na minerálie. Termální a zážitkové bazény, vodní atrakce, zábavní areál Galaxy (tobogány), odpočinkový areál Vital oáza, svět saun.

zobrazit celý článek

Lázně s termální slanou vodou v atraktivní přírodě bavorských Alp. Odpočinkové termální bazény, plavecké bazény, vodní masáže, kanál s divokou vodou, fantastický svět saun s alpínskou zahradou.

zobrazit celý článek

Termální lázně v městečku na severu Bavorska - dva venkovní bazény s korytem s proudící vodou, velký vnitřní bazén, teplé i chladné nádrže, vířivky, masážní i terapeutické bazény, různé sauny a páry...

zobrazit celý článek
Německo - Bad Fussing  - termální lázně, vnitřní bazény

Největší termální lázeňský komplex v Evropě, s třemi rozsáhlými areály, termálními bazény napájenými z vřídla se sirnou vodou, množství plaveckých i zážitkových bazénů, rozsáhlý svět saun a bohatá nabídka wellnesssužeb. Termální lázně se nacházejí v Bavorsku v údolí řeky Inn.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany - Semperopera, interiéry

Významná evropská operní scéna v Drážďanech (spjatá především s působením Richarda Wagnera a Richarda Strausse). Název má podle architekta Gottfrieda Sempera, který ji vybudoval.

zobrazit celý článek
Německo - Harz - Teufelsmauer (Čertova zeď), pevné santonské pískovce vyzdvižené podél hlubinného zlomu

Pohoří Harz leží ve středním Německu na rozhraní tří spolkových zemí – Durynska, Dolního Saska a Saska-Anhaltska. Táhne se od severozápadu k jihovýchodu téměř 95 km a je široké až 35 km. Toto hrásťové pohoří je tvořeno starými horninami (hlavně žuly a ruly, dále i břidlice a slepence. Nejvyšší hora Brocken má jen 1.142 metrů. Typické jsou náhorní plošiny s protáhlými úzkými údolími s horskými říčkami, skalnaté srázy i skalní zdi (pískovcová stěna Teufelsmauer, přes 4 km dlouhá). Vyšší část pohoří Horní Harz (Oberharz) pokrývají jehličnaté lesy, nižší část Dolní Harz (Unterharz) je porostlá lesy listnatými. Poznejte přírodu i kulturu tohoto jedinečného národního parku na poznávacích zájezdech CK GEOPS.

zobrazit celý článek

V jihovýchodním cípu Německa leží Berchtesgadenské Alpy, které jsou chráněny stejnojmenným národním parkem. Jde o masiv triasových vápenců a tak jsou všude vidět bílé štíty. Nedosahují sice výšek jiných částí Alp (nejvyšší vrchol Watzmann má 2.713 m), ale krásy mají spoustu. Pohoří je výrazně členité, s hlubokými údolími a strmými štíty a vše dotvářejí hojná ledovcová jezera. Největší z nich, Königssee (521 ha) leží pod východní stěnou Watzmannu, je hluboké až 190 metrů a téměř 8 km dlouhé. Na ostrůvku uprostřed je poutní kostelík sv. Bartoloměje z roku 1134. Berchtesgaden je velmi oblíbený cíl poznávacích zájezdů do oblasti Alp.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany v jarním hávu.

Drážďany - kulturní město, v němž se nachází různá atraktivní muzea, zejména sbírky proslulého Zwingru, klenotnice saských panovníků, ale také Muzeum dopravy a pozoruhodné německé muzeum hygieny. Plno významných památek i perliček pro víkendové poznávací zájezdy.

zobrazit celý článek
Německo - Harz - Quedlinburg, hrázděné domy na Marktpatzu

Přehled všech německých lokalit zapsaných na seznamu UNESCO - historická i moderní města, významná architektura, zámky, zahrady, pozoruhodné krajiny, biologicky významné lokality, technické památky...

zobrazit celý článek

Neuschönau se nachází v národním parku Bavorský les. Najdete zde cestu postavenou v korunách stromů a také věž, ze které je překrásný výhled do krajiny. Jedná se o unikátní atrakci, kterou by si neměl nikdo nechat ujít. Zelená perlička na poznávacích zájezdech s CK GEOPS.

zobrazit celý článek

Podobné zájezdy (2):

Advent v Lipsku, Panometr a bájný Gondwanaland 2021

Německo | Sasko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, služby průvodce, pojištění CK
04.12 - 04.12 990,-

Seiffen, advent ve městě hraček a betlémů 2021

Německo | Sasko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, průvodce, pojištění CK
11.12 - 11.12 790,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu