autokarem hotel Zájezdy bez nočního přejezdu Zájezdy s lehkou turistikou Zájezdy s turistikou
Přidat k oblíbeným zájezdům Hory nádherného pohoří Dolomity hrají ve svítícím slunci všemi barvami. Jednou z nich je také stříbrná. Proč jsou Dolomity stříbrné? Asi hlavně proto, že jsou vápencového původu, ale mnohem romantičtější je pověst o měsíční princezně, které skřítkové rozprostřeli měsíční svit po původně tmavých horách, aby princezna mohla zde žít se svým pozemským princem a nestýskalo se jí po Měsíci. Vydejte se i Vy poznat neskonalou magickou krásu tohoto úchvatného pohoří, kam se každý turista i fotograf velice rád vrací. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, průvodce, 5x nocleh v hotelu*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 5x polopenzi
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, vstupné a vše, co není zahrnuté v odstavci Cena zahrnuje
Příplatky
1.500 Kč - 1lůž. pokoj
192 Kč - komplexní pojištění
Italské Dolomity - oblast Passo DI Tre Croci - pohoří Gruppo Del Cristallo - Cortinu D’Ampezzo - údolí Val Grande - Sexten - Innichen - údolí Val Aurira - jezírka Speikboden - jezero Pragser Wildsee - Gr- Apostolo
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
092-705
16.7 - 21.7.2019
5
Praha a další níže
10 390,-
Odjeto
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v ranních hodinách. Příjezd do Dolomit

2. den: výlet do oblasti Passo Di Tre Croci. Možnost výjezdu lanovkou do pohoří Gruppo Del Cristallo s fascinujícími pohledy na Cortinu D’Ampezzo a rozeklané horské skupiny, které toto středisko obklopují. Výlet na Rif. Son Forca a přes stejnojmenné sedlo do údolí Val Grande vedoucí nitrem masivu Cristallo. Podél říčky Rio Bosco k chatě Ospitale

3. den: městečko SEXTEN ležící v malebné krajině pod velikány Sextenerských Dolomit. Lanovkou k chatě Helm (2041 m) a odtud okružní cestou přes chatu Rif.Gallo Cedrone na vrchol M.Elmo (2433m). Panoramatické rozhledy na Sextenerské Dolomity. Po vyhlídkové vrcholové cestě k chatě Sillianer Hütte (2447 m). Zpět lanovkou. Prohlídka SEXTENU. Cestou zpět zastávka u románské katedrály v městečku INNICHEN

4. den: lanovkou z údolí Val Aurira k Michl-Reiseralm. Výstup na vrchol Speikboden (2517 m). Panoramatické výhledy na hřeben Zillertalských Alp, tvořící hranici Itálie a Rakouska a na hřebeny hor do vnitrozemí Itálie. Možnost lehčí varianty panoramatickou cestou kolem jezírka Speikboden na Mitterbergen. Cestou výhledy na městečko Sand in Taufers a protilehlé vrcholy. Obě varianty sestoupí přímo do hotelu u městečka Selva dei Molini (Mühlwald)

5. den: výjezd mýtnou silnicí od jezera Misurina k chatě Rif.Auronzo. Cesta pod majestátní skalní útvar Drei Zinnen k chtě Rif.Locatelli. Pokračování touto úchvatnou krajinou na sedlo Passo Fiscalino a podél jezírek Lago Géngia a Lago Di Lavaredo k chatě Rif.Lavaredo a zpět k chatě Rif.Auronzo. Cestu lze zkrátit od Drei Zinnen stejnou cestou zpět

6. den: pohádkové jezero Pragser Wildsee, které se rozkládá v romantické dolině, kde nad tyrkysovou hladinu vystupují skalní štíty okolních hor např. vrchol Gr.Apostolo (1995 m). Nádherný pěší výlet cestou podél jezera a dále do doliny Grünwaldtal s potokem Finster na Grünwald Alm, který leží na malebné mýtině v centru údolí. Po poledni odjezd do Čech. Příjezd do Čech v pozdních večerních hodinách

Doprava

Dálkovým autobusem s možností občerstvení (káva, čaj, limonády, pivo).

Ubytování

V hotelu*** Am See v Mühlwald (asi 1 km od centra městečka, u jezera) ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. V Mühlwaldu jsou dva supermarkety.

Stravování

V ceně zájezdu je zahrnuta 5x polopenze.

Orientační ceny vstupného

Lanovky jsou pouze orientační a uvádíme celkový přehled, ne všechna místa musí být realizována, záleží na vedoucím zájezdu, počasí a individuálním výběru každého klienta.
Doporučujeme všem studentům vzít s sebou studentskou průkazku ISIC.

Lanovka Monte Cristallo - 23 € zp
Lanovka Helm – 15,80 € zp
Lanovka Speikboden – 9 € (jednosměrná, schází se k hotelu)
Místní bus od Lago Misurina k chatě Auronzo – 8 € zp.

Celková orientační částka na lanovky je cca 60 € (závisí na počasí a případném využití lanovek).
!!! V případě špatného počasí má vedoucí zájezdu právo přizpůsobit program nebo zvolit náhradní variantu v okolí místa pobytu. !!!

Pořadatel: Mayer a Crocus, s. r. o., IČO: 25622706

Poznámky

Cestovní doklady
Občan ČR může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Nedoporučuje se však cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR.
Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že platnost zápisů dětí v cestovních dokladech rodičů byla ukončena dnem 26. června 2012. Od tohoto data musí mít každý občan České republiky (tedy včetně dětí) při cestování do zahraničí vlastní cestovní doklad (do zemí EU cestovní pas nebo občanský průkaz).
Z České republiky lze vycestovat pouze s platným cestovním dokladem. V případě cesty do zemí Evropské unie a dále Islandu, Norska, Lichtenštejnska a Švýcarska lze jako cestovní doklad použít platný občanský průkaz (jen se strojově čitelnými údaji - vydávané od července 2000).
Při přihlášení na zájezd zkontrolujte platnost cestovního dokladu. !!!Zkontrolujte před odjezdem, že máte svůj vlastní cestovní doklad při sobě!!!
Výše uvedené se týká občanů ČR, doklady nutné pro vstup cizích státních příslušníků do navštívených zemí si tito zajišťují sami a na vlastní odpovědnost.

Sexten - Innichen

Klub sdružující malá italská městečka nebo vesničky zajímavá svou historií a uměleckými památkami. Kriteria k přijetí: Integrita urbanistická, architektonická harmonie, život (životnost), umělecko –historická kvalita dědictví veřejných i soukromých budov, služby obyvatelstvu. Půvabná městečka postupně objevují turisté a dostávají se na program stále více poznávacích zájezdů do Itálie.

zobrazit celý článek

Toskánské souostroví tvoří 7 hlavních ostrovů (Elba, Capraia, Pianosa, Montecristo, Gorgona, Giglio a Giannutri) a další malé ostrůvky. Jde většinou o pozůstatky pozůstatkem staré pevniny Tyrrhenis, potopené do moře. Je zde typické středomořské klima, ale na vrcholu nejvyšší hory ostrova Elba – Monte Cappane ( 1.018 m), můžeme zažít i sníh.

zobrazit celý článek

Nejmenší italský národní park (necelých 39 km2) leží na pobřeží Ligurského moře východně od Janova. Jde o ojedinělé propojení lidského osídlení, nádherné přímořské krajiny a suchozemských i mořských ekosystémů. Je proto i součástí kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Strmé skalnaté srázy nad mořem a úzká pobřežní linie s malými zátokami, písčitými i štěrkovitými plážemi, skalami, mysy. A pět fascinujících městeček (proto název Cinque Terre). Není divu, že sem míří čím dál víc poznávacích zájezdů do Itálie.

zobrazit celý článek
Itálie - národní park Polino, impozantní stromy borovice bělokoré má NP i ve znaku

Největší italský národní park (1.925 km2) leží na rozhraní Lukánie a Kalábrie a zahrnuje nejvyšší část Jižních Apenin. Jádro parku tvoří tři horské masivy – Pollino (nejvyšší hora Serra Dolcedorme 2.267 m), Monti di Orsomarso a Monte Alpi na severu. Vrcholy zde až půl roku pokrývá sníh. Pohoří je tvořeno vápenci a dolomity, které jsou výrazně zkrasovělé s hojností vyvěraček, jeskyň, nejrůznějších roklí a propastí. Vše navíc ve vyšších polohách s ledovcovými kary, morénami či suťovými poli. Pastva pro oko! o důvod víc, proč jet na poznávací zájezdy do Kalábrie a Apulie.

zobrazit celý článek

Tento národní park zahrnuje masiv činné sopky Vesuv (1.282 m), která je jedinou činnou sopkou na evropském kontinentě. Jde o stratovulkán, tedy sopku jejíž kužel je tvořen vrstvami ztuhlé lávy a sopečných vyvrženin, často sypkého charakteru. Celý kužel má při základně průměr až 75 km a uvnitř starého kráteru o průměru 3,5 km vznikl vlastní kužel Vesuvu. Jeho kráter má průměr zhruba 65O metrů a hloubku až 23O metrů. Celý stratovulkán začal vznikat zhruba před 400.000 lety jako podmořská sopka a postupně vystupoval nad mořskou hladinu.

zobrazit celý článek

Největší národní park Sardinie (739 km2) leží v pohoří Gennargentu ve střední části ostrova v regionu Barbagia a zasahuje až k Tyrhénskému moři do zálivu Orosei. Je tvořen starými metamorfovanými horninami a mladými vyvřelinami. V členitém reliéfu leží izolované horské vesničky spojené křivolakými silničkami a je to oblast s nejzachovalejší přírodou v celé Itálii. Poznávací zájezdy Sardinie nemohou tuto oblast vynechat.

zobrazit celý článek

Pohoří Apeniny se táhne značnou částí Itálie a největších výšek dosahuje ve Středních Apeninách v okolí města L´Aquila. Zdejší národní park zahrnuje tři horské masivy – vápencové Grand Sasso di Italia a Monti Gemelli a pískovcové pohoří Monti della Laga. Vrcholy Grand Sassa dosahují výšek přes 2.600 metrů (Pizzo d´Intermesoli 2.635 m a Monte Corvo 2.623 m). Hory jsou do konečné podoby vymodelované čtvrtohorními ledovci a jsou opravdu překrásné. Je to hlavní cíl poznávacích zájezdů do krajů Marche a Abruzzy.

zobrazit celý článek
Itálie - Florencie z vrcholu kopule dómu

Přehled nejvýznamnějších a nejkrásnějších architektonických památek Florencie, klenotnice italské renesance, aneb co si na poznávacích zájezdech rozhodně nenechte ujít.

zobrazit celý článek
Itálie - Řím - Sixtinská kaple, Poslední soud, Michelangelo, 1535-41

Proslulý renesanční sochař, jehož dílo výrazně přispělo ke kráse současné Florencie i Říma. Seznamte se s jeho vynikajícími výtvory z oboru sochařství, malířství i architektury na poznávacích zájezdech za uměním a eurovíkendech do italských měst.

zobrazit celý článek
Itálie - Lazio - Bomarzo - Sacro Bosco - vítězný boj slona s římským vojákem, symbolem papežství

Tyto podivuhodné a zvláštní zahrady jsou vrcholem renesančního nadšení pro symbolické utváření zahrad. Vytvořil je v letech 1552 až 1584 Pier Francesco „Vicino“ Orsini. Figury, které jsou vytesané z tufu a rozmístěné po celé zahradě, Znázorňují cestu člověka mezi úklady a vášněmi až k poznání božské lásky.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu