Národní park Záliv Orosei a Gennargentu

Hornaté území národního parku pokrývají částečně lesy, tvořené duby, habrovci, borovicí černou, javory a olšemi, dále křovinami s řešetlákem, divokou višní, janovci dřišťály a oleandry a pastvinami či rozsáhlými vřesovišti. Místy se vyskytuje divoká macchie, kde vedle obvyklých pichlavých rostlin rostou i divoké pivoňky. V příbřežní zóně pak převažují řídké háje s korkovým dubem, olivovníky, rohovníkem a křovinaté citroníky i pomerančovníky. Z fauny lze vidět endemické druhy obojživelníků jako je rosnička sardinská, mlok sardinský, jeskynní mločík sardinský a ještěrka Bedriagova. Hojní jsou draví ptáci (sup bělohlavý, orel jestřábí a skalní, ostříž jižní), zářivě barevné vlhy pestré, které loví hmyz (včely, čmeláky či vážky), mandelíci nebo pěnice. Z památek musíte vidět pro Sardínii specifické stavby – nurágy. Jde o kuželovité kamenné pevnosti, které vybudovali iberské kmeny, které zde žili asi v letech 4.000 až 3.000 před naším letopočtem. Je jich na ostrově na 7.000 v různém stupni zachovalosti. Zajímavé jsou i megalitické pohřebiště lidí nurágové kultury, nazývané zde tombe dei giganti(hrobky obrů).

Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS do Itálie najdete na www.italie.geops.cz.

Přehled zájezdů zaměřených obecně na národní parky či zahrady na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a-zahrady.

 

Související zájezdy

Související destinace

Sardinie

Sardinie

ostrov s památkami na dávné neznámé civilizace, s vysokými horami i malebným pobřežím, s útesy příjemnými plážemi a průzračným mořem. Sardinie představuje příjemné místo pro letní dovolenou a odpočinek a je tu toho hodně k poznávání a objevování. Tajuplné kamenné nurágy, starověká města a románské kostely. jeskyně na pobřeží, krásné a těžko přístupné zátoky, turistika v horách ve vnitrozemí. Zvláštní kultura místních obyvatel a samozřejmě taky lahůdky místní gastronomie a kvalitní vína.
Naše zájezdy na Sardinii provází Ing. Iva Bártová, která napsala tištěného průvodce po Sardinii a je také autorkou většiny fotografií.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu