autokarem hotel Polopenze
Přidat k oblíbeným zájezdům Kombinace poznávacích výletů s pobytem u moře. Poznáte nejvýznamnější centra Benátska, jejich památky z dob Římské říše, Západořímské říše i středověku, navštívíte keramickou dílnu, ochutnáte místní vína. A ve volných dnech si vychutnáte slunce, pláže a koupání. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
doprava autobusem, 7x hotel, 7x polopenzi, prohlídka keramické dílny ve Faenze, ochutnávka likérů v San Marinu, návštěva sklípku s degustací v okolí San Marina, průvodce
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, trajekt do Benátek (15 €), minimetro v Perugii (3 € za 1 jízdu), povinnou pobytovou taxu (1,5€/os./den), vstupné (100 €)
Příplatky
3.390 Kč - 1lůžkový pokoj
320 Kč - komplexní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Verona, město proslulé milostným příběhem Romea a Julie – Ravenna, bývalé hlavní město Západořímské říše – mauzoleum Galii Placidii – Faenza, město od středověku známé svojí keramikou – Rimini, Augustův oblouk, Tiberiův most – San Marino – Benátky, náměstí Sv. Marka, Vévodský palác CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
002-491
4.9 - 13.9.2020
9
Praha a další níže
10 990,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z ČR večer (Praha, Be, Ro, Pl, za příplatek 500 Kč Br,Ji, HK)

2. den: VERONA, město proslulé milostným příběhem Romea a Julie, rodný dům Julie, bazilika San Zeno Maggiore, proslulý římský amfiteátr na náměstí Bra, krátké volno, RIMINI, ubytování, volný program, možnost koupání

3. den: PERUGIE , prohlídka historického jádra, Oratorio di San Bernardino, odpoledne prohlídka ASSISI, rodiště Sv. Františka s basilikou, Tempio di Minerva

4. den: RAVENNA, bývalé hlavní město Západořímské říše, mauzoleum Galii Placidii, mauzoleum císaře Theodoricha, hrob Dante Alighieriho, ravenské mozaiky, FAENZA, slavná od středověku díky své keramice, prohlídka vyhlášené keramické dílny

5. den: dopoledne prohlídka proslulého Loreta, středověké město GUBBIO a starověké město URBINO s dómem Palazzo Ducale

6. den: historické centrum RIMINI, Maletestův chrám, Augustův oblouk, Tiberiův most, místní hlavní trh, SAN MARINO, degustace místních vín a typických produktů

7. den: BOLOGNA, prohlídka historického centra města, šikmá věž, Neptunova fontána, bazilika sv. Petronia

8. den: pobyt u moře, individuální volno

9. den: odjezd do CHIOGGI, přejezd lodí (trajekt cca 15 €) do BENÁTEK, prohlídka města, nám. Sv. Marka, vévodský palác, plavební kanály, návrat lodí do CHIOGGI, večer odjezd autokarem zpět do ČR

10. den: příjezd do ČR v ranních hodinách
Ubytování je zajištěno v Rimini, v hotelu*** ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. Snídaně kontinentální, večeře servírované.

Doprava

luxusním autokarem, klimatizace, WC, video, audio, prodej občerstvení za Kč. Každý zákazník je oprávněn vzít s sebou 1 zavadlo o váze do 25 kg umístěné do zavazadlového prostoru a příruční zavazadlo (menší taška např. s jídlem nebo batůžek) do prostoru pro cestující.

Ubytování

Letovisko Rimini se nachází cca 200 km jižně od Benátek. Ubytování je zajištěno v hotelu*** ve 2lůžk. pokojích s vlastním příslušenstvím.

Stravování

Klienti v hotelu mají v ceně již polopenzi, tj. snídaně a večeře. Vzhledem k programu zájezdu se snídaně budou podávat velmi brzy, večeře budou, až po cca 19,30 hod. Snídaně jsou kontinentální, večeře servírované.

Orientační ceny potravin: Chléb (bílý či veka, klasický neznají) 2,5 – 3,8 €, 1l mléka 1,5 €, máslo 1,7 €, 0,33 l piva 2,5-5,0 €, vejce 6ks 3,5 €, 1kg broskví, meruňek 3-6 €, káva 0,9 – 2,5 €, šampaňské (spumante) od 0,8 € výše, minerální voda 0,6 €.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

Perugia - 1 jízda minimetrem do centra - 2 €
Perugia - Národní galerie - palác Priori - 7 €
Loreto - Palazzo Apostolico - 4 €
Ravenna - S. Apollinare Nuovo, Neon Baptistery, San Vitale, Galla Placide, Arcidiecézní muz. - 10 €
Ravenna - S. Apollinare in Classe - 3 €
Ravenna - mauzoleum Theodorica - 3 €
Ravenna - mauzoleum Galla Placidie - 2 €
Gubbio - Palazzo dei Consoli - 5 €
Gubbio - lanovka ke Sv. Ubaldovi - 5 €
Urbino - dóžecí palác - 4 €
Urbino - muzeum Albani + jeskyní katedrála - 3 €
Bologna - Palazzo Poggi - 3 €
Bologna - šikmá věž - 3 €
Faenza - keramické muzeum - 6 €
Benátky - vaporeto - 14 €
Benátky - Dóžecí palác - 16 €
Benátky - ochoz baziliky Sv. Marka - 5 €
Trajekt (loď) Chioggia/Benátky/Chioggia - 15 €

Kapesné

Doporučujeme cca 80 € na vstupy.

Měna

Italskou národní měnou je Euro (EUR).

Pořadatel: IDEAL-TOUR Praha, s. r. o., IČO: 25703269

Verona – Rimini – Ravenna – Faenza – San Marino – Benátky - Chioggi

Klub sdružující malá italská městečka nebo vesničky zajímavá svou historií a uměleckými památkami. Kriteria k přijetí: Integrita urbanistická, architektonická harmonie, život (životnost), umělecko –historická kvalita dědictví veřejných i soukromých budov, služby obyvatelstvu. Půvabná městečka postupně objevují turisté a dostávají se na program stále více poznávacích zájezdů do Itálie.

zobrazit celý článek

Toskánské souostroví tvoří 7 hlavních ostrovů (Elba, Capraia, Pianosa, Montecristo, Gorgona, Giglio a Giannutri) a další malé ostrůvky. Jde většinou o pozůstatky pozůstatkem staré pevniny Tyrrhenis, potopené do moře. Je zde typické středomořské klima, ale na vrcholu nejvyšší hory ostrova Elba – Monte Cappane ( 1.018 m), můžeme zažít i sníh.

zobrazit celý článek

Nejmenší italský národní park (necelých 39 km2) leží na pobřeží Ligurského moře východně od Janova. Jde o ojedinělé propojení lidského osídlení, nádherné přímořské krajiny a suchozemských i mořských ekosystémů. Je proto i součástí kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Strmé skalnaté srázy nad mořem a úzká pobřežní linie s malými zátokami, písčitými i štěrkovitými plážemi, skalami, mysy. A pět fascinujících městeček (proto název Cinque Terre). Není divu, že sem míří čím dál víc poznávacích zájezdů do Itálie.

zobrazit celý článek
Itálie - národní park Polino, impozantní stromy borovice bělokoré má NP i ve znaku

Největší italský národní park (1.925 km2) leží na rozhraní Lukánie a Kalábrie a zahrnuje nejvyšší část Jižních Apenin. Jádro parku tvoří tři horské masivy – Pollino (nejvyšší hora Serra Dolcedorme 2.267 m), Monti di Orsomarso a Monte Alpi na severu. Vrcholy zde až půl roku pokrývá sníh. Pohoří je tvořeno vápenci a dolomity, které jsou výrazně zkrasovělé s hojností vyvěraček, jeskyň, nejrůznějších roklí a propastí. Vše navíc ve vyšších polohách s ledovcovými kary, morénami či suťovými poli. Pastva pro oko! o důvod víc, proč jet na poznávací zájezdy do Kalábrie a Apulie.

zobrazit celý článek

Tento národní park zahrnuje masiv činné sopky Vesuv (1.282 m), která je jedinou činnou sopkou na evropském kontinentě. Jde o stratovulkán, tedy sopku jejíž kužel je tvořen vrstvami ztuhlé lávy a sopečných vyvrženin, často sypkého charakteru. Celý kužel má při základně průměr až 75 km a uvnitř starého kráteru o průměru 3,5 km vznikl vlastní kužel Vesuvu. Jeho kráter má průměr zhruba 65O metrů a hloubku až 23O metrů. Celý stratovulkán začal vznikat zhruba před 400.000 lety jako podmořská sopka a postupně vystupoval nad mořskou hladinu.

zobrazit celý článek

Největší národní park Sardinie (739 km2) leží v pohoří Gennargentu ve střední části ostrova v regionu Barbagia a zasahuje až k Tyrhénskému moři do zálivu Orosei. Je tvořen starými metamorfovanými horninami a mladými vyvřelinami. V členitém reliéfu leží izolované horské vesničky spojené křivolakými silničkami a je to oblast s nejzachovalejší přírodou v celé Itálii. Poznávací zájezdy Sardinie nemohou tuto oblast vynechat.

zobrazit celý článek

Pohoří Apeniny se táhne značnou částí Itálie a největších výšek dosahuje ve Středních Apeninách v okolí města L´Aquila. Zdejší národní park zahrnuje tři horské masivy – vápencové Grand Sasso di Italia a Monti Gemelli a pískovcové pohoří Monti della Laga. Vrcholy Grand Sassa dosahují výšek přes 2.600 metrů (Pizzo d´Intermesoli 2.635 m a Monte Corvo 2.623 m). Hory jsou do konečné podoby vymodelované čtvrtohorními ledovci a jsou opravdu překrásné. Je to hlavní cíl poznávacích zájezdů do krajů Marche a Abruzzy.

zobrazit celý článek
Itálie - Florencie z vrcholu kopule dómu

Přehled nejvýznamnějších a nejkrásnějších architektonických památek Florencie, klenotnice italské renesance, aneb co si na poznávacích zájezdech rozhodně nenechte ujít.

zobrazit celý článek
Itálie - Řím - Sixtinská kaple, Poslední soud, Michelangelo, 1535-41

Proslulý renesanční sochař, jehož dílo výrazně přispělo ke kráse současné Florencie i Říma. Seznamte se s jeho vynikajícími výtvory z oboru sochařství, malířství i architektury na poznávacích zájezdech za uměním a eurovíkendech do italských měst.

zobrazit celý článek
Itálie - Lazio - Bomarzo - Sacro Bosco - vítězný boj slona s římským vojákem, symbolem papežství

Tyto podivuhodné a zvláštní zahrady jsou vrcholem renesančního nadšení pro symbolické utváření zahrad. Vytvořil je v letech 1552 až 1584 Pier Francesco „Vicino“ Orsini. Figury, které jsou vytesané z tufu a rozmístěné po celé zahradě, Znázorňují cestu člověka mezi úklady a vášněmi až k poznání božské lásky.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu