autokarem apart. 2+2 Polopenze
Přidat k oblíbeným zájezdům Spojte dny odpočinku u moře s návštěvou historických památek Neapolského zálivu, Říma a Vatikánu. Užijte si výlety, slunce a moře. 3.-8 pobytových dní u moře! K tomuto zájezdu existuje varianta D8x. Viz též podobné zájezdy Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 7x ubytování v apartmánu/ vile, 7x snídaně, 6x večeře (česká kuchyně), průvodce
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, loď na Capri, fakult. výlety a veškeré vstupné (90 €).
Příplatky
590 Kč - výlet - fakultativní výlet 5. den (Herculaneum, Cumae; od 15 osob)
320 Kč - komplexní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Řím a Vatikán - Neapolský záliv, pobyt u moře - překrásný ostrov Capri - Herculaneum - Kúmy, archeologické naleziště (ve starověku sídly Sibyly) - Neapol, památky, archeologické muzeum s bohatou sbírkou nálezů - Pompeje - Vesuv - klášter Montecassino - zámek Caserta s rozsáhlými zahradami
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
002-506
3.7 - 12.7.2020
9
Praha a další níže
12 690,-
Po termínu
002-507
10.7 - 19.7.2020
9
Praha a další níže
12 690,-
Po termínu
002-508
28.8 - 6.9.2020
9
Praha a další níže
11 690,-
Zrušeno
002-510
4.9 - 13.9.2020
9
Praha a další níže
11 290,-
Zrušeno
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1-2. den: odjezd z Prahy dopoledne, další nástupní místa dle termínu (Plzeň, Příbram, Písek a České Budějovice, anebo Hradec Králové, Pardubice a Brno, přejezd, ŘÍM, celodenní prohlídka, (UNESCO), antické i barokní památky, Koloseum, antický chrám Pantheon, Forum Romanum, Fontana di Trevi, Španělské náměstí a schody, Piazza Navona...

3. den: pobyt u moře, koupání

4. den: lodí z NEAPOLE nebo SORRENTA (přístavní městečko na tufových útesech nad mořem) na ostrov Capri, jeden z nejkouzelnějších ostrovů Tyrrhénského moře, městečka CAPRI a ANACAPRI, vila San Michele Axela Muntheho (Kniha o životě a smrti), římská Vila Jovis císaře Tiberia, možnost prohllídky Modré jeskyně a plavby kolem ostrova, NEAPOL (UNESCO, královský palác Palazzo Reale, starobylé pevnosti (Castel Nuovo), výhledy na Vesuv

5. den: pobyt u moře, koupání, fakult. výlet: HERCULANEUM (UNESCO) - jedinečný komplex římského města, které zasypala po výbuchu Vesuvu vrstva sopečného prachu, starověké CUMAE – Kúmy, nejstarší řecká kolonie v Itálii, místo, kde sídlila věštkyně Sibyla, uměle vybudovaný tunel ve skále, Archeologické muzeum v NEAPOLI

6. den: Pompeje (UNESCO), unikátní trosky antického města zničeného při výbuchu Vesuvu r. 79 n.l., zbytky domů i honosných paláců s malbami i mozaikami, sopka Vesuv, výstup ke kráteru, výhledy na Neapolský záliv, výstup měsíční krajinou ke kráteru

7. den: klášter MONTECASSINO, nejstarší benediktinský klášter s překrásnou výzdobou - založený v 6. stol. sv. Benediktem, opatství zničeno při bombardování za 2. sv. války a poté zrekonstruováno, CASERTA, přepychový zámek (UNESCO) Karla III. z dynastie Bourbonů Palazzo Reales nádhernými zahradami a fontánami připomínající francouzské královské rezidence, plno plastik a fontán od architekta Luigi Vanvitelli

8. den: celodenní pobyt u moře, koupání

9. den: ŘÍM - VATIKÁN (UNESCO), prohlídka, chrám sv. Petra, slavná vatikánská muzea plná uměleckých pokladů, Sixtinská kaple....

10. den: příjezd do ČR


CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí.

Doprava

autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD.

Upozorňujeme na regulaci dopravy v Římě, český autobus zůstává na parkovišti. Doprava do centra Říma pouze příměstským vlakem, metrem nebo autobusem.

Nástupní místa: kromě Prahy v termínech 1.6.-10.7.,18.8.-27. a 31.8.-9.9. Plzeň, Příbram, Písek a České Budějovice; v termínech 23.6.-1.7., 6.7.-15.7.a 24.8.-2.9. Hradec králové, Pardubice a Brno.

Ubytování

Velké vily nebo apartmány Giulvo Holiday Complex se 3–4 2lůžkovými pokoji, kuchyní, jídelnou, sociálním zařízením (většinou 2 sprchy a 2 WC ve vile). Areál je ve středisku Baia Domizia, vzdáleném 60 km severně od Neapole. V areálu je k dispozici bazén (nutná koupací čepice), nedaleko je písečná pláž. Středisko je vybaveno několika supermarkety, restauracemi a kavárnami. Veškeré potraviny lze zakoupit na místě. Ve vilách nejsou k dispozici ručníky, utěrky, prostředky na mytí nádobí, zápalky, toaletní papír a redukce do zásuvky – nelze použít naše elektrické spotřebiče. K dispozici je však povlečení, není tedy nutné brát vlastní.
Upozornění: Je nutno zanechat na konci pobytu vily uklizené.

Stravování

Ve vilách: 7x snídaně, 6x večeře (česká kuchyně).
Jedná se o klasickou českou kuchyni. Klienti se stravují ve vile, která je celá pro tento účel vyhrazená, chodí se stravovat ve dvou skupinách. Ke snídani bývají nejčastěji různé druhy pomazánek, džem, máslo, sýr, salám, paštika, pečivo, čaj, káva. K večeři se vaří klasická česká jídla (např. vepřové, knedlík, zelí, bramborová kaše s masem, těstoviny s gulášem apod.). Vždy je k večeři polévka. K večeři je na závěr buchta, káva, čaj. Stravování začíná 3. den snídaní a končí 9. den snídaní, první večeře je podávána 3. den večer.
Vily mají kuchyňský kout vybavený pro přípravu jídel (vařič, lednice, nádobí, hrnky, příbory).
Orientační ceny některých potravin: chléb 1 kg: 0,65 €, voda 2 l: 0,45 €, jogurt 200g: 0,7 €, mléko 1 l: 1,10 €, margarín: 1,9 €, rajčata 1 kg: 1,55 €, paprika 1 kg: 1,6 €, hroznové víno 1 kg: 1 €.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

Průvodce nesmí v areálech provádět výklad, ten poskytne předem v autobuse. Zvláště se toto omezení týká areálu Pompejí, Capri a Říma. Vstupy jsou pouze orientační a uvádíme celkový přehled, ne všechna místa ve městech musí být navštívena, záleží na průvodci a individuálním výběru každého klienta.
VATIKÁN - Vatikánská muzea - 16 €, kupole sv. Petra - 8 € (výtahem), 6 € (pěšky), Andělský hrad – 14 €.
ŘÍM - Koloseum + Palatin + Forum Romanum (Koloseum samostatně nelze) - 12 €, doprava po Římě: 4 x 1,5 €. Pantheon (nově zpoplatněn od r. 2018) – 2 €.
CAPRI - všechny uvedené vstupy nelze během jednoho dne realizovat, je nutný výběr pouze některých míst: trajekt Sorrento - Capri - Sorrento nebo NeapolCapriNeapol - cca 32 € (pohyblivé dle sezóny a typu lodi), plavba kolem ostrova Capri (cca 1 hod.) - cca 16,5 €, Modrá jeskyně - 21 €, doprava po Capri (pozemní lanovka, minibusy) - 4x 1,8 € nebo klimatizované minibusy na celý den – 11,5 €, Augustovy zahrady – 1 €, vila A. Muntheho - 8 €. Vila Jovis - 3 €, lanovka na Monte Solaro - 11 € zp., 1 cesta – 7 €.
POMPEJE - 15 €. Vesuv - 10 € minibus + 10 € vstup.
Caserta zámek + park – 14 €, V parku možnost zapůjčení el. kola za 6 €/hod., minibus v zahradách -
2,5 €
Monte Cassino - muzeum - 7 €.
Místní průvodce v Pompejích, na Capri, ve Vatikánu a v Římě - cca 10 €/os. - za každé místo (skládá-li se skupina min. 40 osob – jinak se cena přepočítává dle počtu zájemců).

Kapesné

Celková orientační částka na vstupné je cca 185 € + místní průvodci cca 40 €.

Pořadatel: Mayer a Crocus, s. r. o., IČO: 25622706

Poznámky

Důležité osobní věci
Jedny pohodlné boty na prohlídky, jedny pevné boty pro pěší vycházky (Vesuv, Pompeje !!!). Plavky, koupací čepici do bazénu, klobouk a brýle proti slunci, krém na opalování s vyšším ochr. faktorem, repelent, deštník, teplejší oblečení pro případ horšího počasí. Upozorňujeme na nutnost decentního oblečení pro návštěvu kostelů ve Vatikánu, v Římě a na Montecassino. Základní léky - acylpyrin, endiaron, paralen, léky proti bolesti hlavy, jodisol apod. a léky trvale užívané.

Cestovní doklady
Občan ČR může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Nedoporučuje se však cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR.
Při přihlášení na zájezd zkontrolujte platnost cestovního dokladu. !!!Zkontrolujte před odjezdem, že máte svůj vlastní cestovní doklad při sobě!!!
Výše uvedené se týká občanů ČR, doklady nutné pro vstup cizích státních příslušníků do navštívených zemí si tito zajišťují sami a na vlastní odpovědnost.

Elektrické zásuvky
Síťové napětí v Itálii je 220 V. Zástrčky v moderních budovách jsou klasické eurozásuvky, ale ve většině hotelů a apartmánů jsou používány staré italské zásuvky se třemi kolíky nad sebou s dvěma variantami velikosti. Klasické ploché zástrčky se dvěma kolíky pasují do užších a kombinovaných italských zásuvek, ale pro použití eurozástrčky je potřeba adaptér, který je ke koupi ve většině italských supermarketů.

Řím - Neapol - Capri - Herculaneum - Kúmy - Pozzuoli - Pompeje - Vesuv - Montecassino - Caserta - Vatikán

Klub sdružující malá italská městečka nebo vesničky zajímavá svou historií a uměleckými památkami. Kriteria k přijetí: Integrita urbanistická, architektonická harmonie, život (životnost), umělecko –historická kvalita dědictví veřejných i soukromých budov, služby obyvatelstvu. Půvabná městečka postupně objevují turisté a dostávají se na program stále více poznávacích zájezdů do Itálie.

zobrazit celý článek

Toskánské souostroví tvoří 7 hlavních ostrovů (Elba, Capraia, Pianosa, Montecristo, Gorgona, Giglio a Giannutri) a další malé ostrůvky. Jde většinou o pozůstatky pozůstatkem staré pevniny Tyrrhenis, potopené do moře. Je zde typické středomořské klima, ale na vrcholu nejvyšší hory ostrova Elba – Monte Cappane ( 1.018 m), můžeme zažít i sníh.

zobrazit celý článek

Nejmenší italský národní park (necelých 39 km2) leží na pobřeží Ligurského moře východně od Janova. Jde o ojedinělé propojení lidského osídlení, nádherné přímořské krajiny a suchozemských i mořských ekosystémů. Je proto i součástí kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Strmé skalnaté srázy nad mořem a úzká pobřežní linie s malými zátokami, písčitými i štěrkovitými plážemi, skalami, mysy. A pět fascinujících městeček (proto název Cinque Terre). Není divu, že sem míří čím dál víc poznávacích zájezdů do Itálie.

zobrazit celý článek
Itálie - národní park Polino, impozantní stromy borovice bělokoré má NP i ve znaku

Největší italský národní park (1.925 km2) leží na rozhraní Lukánie a Kalábrie a zahrnuje nejvyšší část Jižních Apenin. Jádro parku tvoří tři horské masivy – Pollino (nejvyšší hora Serra Dolcedorme 2.267 m), Monti di Orsomarso a Monte Alpi na severu. Vrcholy zde až půl roku pokrývá sníh. Pohoří je tvořeno vápenci a dolomity, které jsou výrazně zkrasovělé s hojností vyvěraček, jeskyň, nejrůznějších roklí a propastí. Vše navíc ve vyšších polohách s ledovcovými kary, morénami či suťovými poli. Pastva pro oko! o důvod víc, proč jet na poznávací zájezdy do Kalábrie a Apulie.

zobrazit celý článek

Tento národní park zahrnuje masiv činné sopky Vesuv (1.282 m), která je jedinou činnou sopkou na evropském kontinentě. Jde o stratovulkán, tedy sopku jejíž kužel je tvořen vrstvami ztuhlé lávy a sopečných vyvrženin, často sypkého charakteru. Celý kužel má při základně průměr až 75 km a uvnitř starého kráteru o průměru 3,5 km vznikl vlastní kužel Vesuvu. Jeho kráter má průměr zhruba 65O metrů a hloubku až 23O metrů. Celý stratovulkán začal vznikat zhruba před 400.000 lety jako podmořská sopka a postupně vystupoval nad mořskou hladinu.

zobrazit celý článek

Největší národní park Sardinie (739 km2) leží v pohoří Gennargentu ve střední části ostrova v regionu Barbagia a zasahuje až k Tyrhénskému moři do zálivu Orosei. Je tvořen starými metamorfovanými horninami a mladými vyvřelinami. V členitém reliéfu leží izolované horské vesničky spojené křivolakými silničkami a je to oblast s nejzachovalejší přírodou v celé Itálii. Poznávací zájezdy Sardinie nemohou tuto oblast vynechat.

zobrazit celý článek

Pohoří Apeniny se táhne značnou částí Itálie a největších výšek dosahuje ve Středních Apeninách v okolí města L´Aquila. Zdejší národní park zahrnuje tři horské masivy – vápencové Grand Sasso di Italia a Monti Gemelli a pískovcové pohoří Monti della Laga. Vrcholy Grand Sassa dosahují výšek přes 2.600 metrů (Pizzo d´Intermesoli 2.635 m a Monte Corvo 2.623 m). Hory jsou do konečné podoby vymodelované čtvrtohorními ledovci a jsou opravdu překrásné. Je to hlavní cíl poznávacích zájezdů do krajů Marche a Abruzzy.

zobrazit celý článek
Itálie - Florencie z vrcholu kopule dómu

Přehled nejvýznamnějších a nejkrásnějších architektonických památek Florencie, klenotnice italské renesance, aneb co si na poznávacích zájezdech rozhodně nenechte ujít.

zobrazit celý článek
Itálie - Řím - Sixtinská kaple, Poslední soud, Michelangelo, 1535-41

Proslulý renesanční sochař, jehož dílo výrazně přispělo ke kráse současné Florencie i Říma. Seznamte se s jeho vynikajícími výtvory z oboru sochařství, malířství i architektury na poznávacích zájezdech za uměním a eurovíkendech do italských měst.

zobrazit celý článek
Itálie - Lazio - Bomarzo - Sacro Bosco - vítězný boj slona s římským vojákem, symbolem papežství

Tyto podivuhodné a zvláštní zahrady jsou vrcholem renesančního nadšení pro symbolické utváření zahrad. Vytvořil je v letech 1552 až 1584 Pier Francesco „Vicino“ Orsini. Figury, které jsou vytesané z tufu a rozmístěné po celé zahradě, Znázorňují cestu člověka mezi úklady a vášněmi až k poznání božské lásky.

zobrazit celý článek

Podobné zájezdy (1):

Řím, Capri, Neapol, Pompeje, Amalfi s koupáním 2020

Itálie | Řím Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 5x ubytování v hotelu se snídaní, průvodce, pojištění CK
25.07 - 01.08 10 990,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu