autokarem hotel Polopenze Národní parky a zahrady Památky UNESCO a starověké civilizace
Přidat k oblíbeným zájezdům Poznáte jedinečné krásy přírody národních parků Chorvatska. Vykoupete se pod vodopády řeky Krka, projdete se soutěskou Paklenica, navštívíte historická města Zadar a Šibenik a v termínech 21.6.-30.6. a 30.8.-8.9. i Split a Trogir. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem včetně výletů, 7x hotel, 7x polopenzi, pobytovou taxu, průvodce
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, fakultativní výlety a vstupné (60 €)
Příplatky
2.250 Kč - jednolůžkový pokoj v termínu 21.6.-30.6. s výhledem do parku
2.450 Kč - jednolůžkový pokoj v termínu 21.6.-30.6. s výhledem na moře
3.900 Kč - jednolůžkový pokoj v termínech počínajících 30.6. s výhledem do parku
4.200 Kč - jednolůžkový pokoj v termínech počínajících 30.6. s výhledem na moře
900 Kč - pokoj s výhledem na moře (za pokoj na týden)
320 Kč - komplexní pojištění
Slevy
Cena pro dítě do 12 let na přistýlce se 2 dospělými je ve všech termínech 5 400 Kč (neplatí pro tzv. rodinné pokoje).
sleva pro dospělou osobu na přistýlce - od 600 do 700 Kč dle termínu
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
národní park Plitvická jezera - ubytování v blízkosti moře, koupání - Šibenik, starobylé město - NP Slapovi Krke - NP ostrovy Kornati - historický Zadar - NP Paklenica, překrásná soutěska s vodopády - ve 2 termínech i historická města Split a Trogir, památky UNESCO CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
002-549
26.6 - 5.7.2020
9
Praha a další níže
10 990,-
Po termínu
002-550
28.8 - 6.9.2020
9
Praha a další níže
10 990,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy odpoledne, dále: Beroun, Plzeň, Písek, Tábor, České Budějovice

2. den: Národní park Plitvická jezera (UNESCO), skupina jezírek propojených kouzelnými vodopády a kaskádami, krajina známá z filmů o Vinnetouovi, ubytování.

3. den: odpočinek na pláži, volný program.

4. den: ŠIBENIK, historické město (UNESCO), prohlídka, pevnost sv. Anny, katedrála sv. Jakuba, renesanční radnice, biskupský palác, návštěva tržnice, národní park Krka, koupání pod vodopády,

5. den: fakultativní výlet lodí na ostrovy Kornati, národní park s výjimečnou flórou a faunou na spoustě ostrůvků, rybí piknik, jezero Telaščica, koupání, procházka k útesům.

6. den: půldenní výlet do ZADARU, města v italském stylu, dlouhou dobu to bývala samostatná republika, prohlídka historického centra, tržnice, individuální volno a koupání, po večeři pro zájemce í návštěva BIOGRADU s nádhernou promenádou a starými úzkými uličkami

7. den: celodenní výlet do pohoří Velebit, soutěska Paklenica, jeskyně Manita peč, koupání ve STARI GRADU

8. den: volný den, koupání, v termínech 21.6.-30.6. a 30.8.-8.9. návštěva překrásných starobylých měst SPLIT - palác císaře Diokleciána (UNESCO), a TROGIR (UNESCO).

9. den: koupání, volno, navečer (17-18) odjezd do ČR

10. den: návrat do Prahy ráno


UPOZORŇUJEME, ŽE V LETOŠNÍM ROCE DOŠLO K VÝRAZNÉMU NAVÝŠENÍ CEN VSTUPNÉHO DO NÁRODNÍCH PARKŮ A CEN FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ LODÍ.


CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním dopravním podmínkám.

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, DVD a minibarem. Za české koruny je možné zakoupit studené i teplé nápoje.

Ubytování

7x hotel Alba*** ve Sv. Filipu a Jakovu, 2lůžkové pokoje s možností přistýlky, s příslušenstvím, balkon, 100 m od pláže.
Též možnost objednat rodinné pokoje - ložnice, obývací prostor s rozkládacím gaučem, kuchyňku, 2x záchod, 1 koupelna, lednička (je pouze u tohoto typu pokoje). Jsou všechny orientovány na mořskou stranu, proto se tam platí povinně příplatek za pokoj s výhledem na moře.

Stravování

polopenze formou bufetu snídaně i večeře

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

UPOZORŇUJEME, ŽE V LETOŠNÍM ROCE DOŠLO K VÝRAZNÉMU NAVÝŠENÍ CEN VSTUPNÉHO DO NÁRODNÍCH PARKŮ A CEN FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ LODÍ.

Plitvická jezera : 250 HRK, do 18 let - 60 HRK, studenti s ISIC kartou - 160 HRK
národní park Paklenica – 60 HRK
národní park Krka – 145 HRK, do 18 let - 60 HRK, studenti 60 HRK
ZADAR: rotunda – 15 HRK
Celodenní výlet na Kornatské ostrovy - 350 HRK/cca 46 € (dle aktuálního kurzu), děti 7-12 let - 175 HRK
SPLIT: katedrála + krypta + křtitelnice - 35 HRK, věž katedrály – 25 HRK, podzemí paláce - 40 HRK, jupiterův chrám - 10 HRK
TROGIR: pevnost Kamerlengo – 20 HRK, katedrála – 25 HRK
ŠIBENIK – pevnost Sv. Anny – 50 HRK

Uvedené ceny jsou z roku 2018 a slouží jen jako orientační. Doporučujeme s sebou slevové legitimace ISIC, IYTC či ITIC a průkaz novináře.
Průvodce nesmí v areálech provádět výklad, ten poskytne předem v autobuse. Vstupy jsou pouze orientační a uvádíme celkový přehled, ne všechna místa ve městech musí být realizována, záleží na vedení prohlídky jednotlivými průvodci a individuálním výběru každého účastníka.

Kapesné

Celková orient. částka na vstupné: 95 € + výlet na Kornati a Telaščica (dalších 46 €).

Měna

Chorvatská kuna. Orientační kurz 1 Kn = cca 3,6 Kč. Doporučujeme vyměnit chorvatskou měnu již v ČR. Na místě nelze platit ani v Kč ani v EUR (kromě výletu na Kornatské ostrovy). Další výměna je možná v letovisku nebo při výletech.

Pořadatel: NEAN TOUR, s. r. o., IČO: 47238828

Poznámky

Vybavení. Jedny pohodlné boty na prohlídky. Plavky, klobouk a brýle proti slunci, krém na opalování s vyšším ochr. faktorem, repelent. Deštník, teplejší oblečení pro případ horšího počasí. Základní léky - acylpyrin, endiaron, paralen, léky proti bolesti hlavy, jodisol apod. a léky trvale užívané. Doporučujeme boty do vody. Pro pěší trasu v Paklenici doporučujeme pevné uzavřené boty, jedná se o několikahodinovou pěší turistiku.

NP Plitvická jezera - Šibenik - NP Krka - Zadar - Biograd - Stari Grad - Split - Trogir

Leží v severozápadní části nejkrásnějšího dalmatského ostrova Mljet. Malebnou krajinu s nejvyšším vrcholem Planjakem (392 m) pokrývá typický kras. Najdeme zde škrapová pole, závrty, jeskyně, propadliny a další drobné krasové jevy, ale také drobné laguny s brakickou (poloslanou) vodou.

zobrazit celý článek

Asi 20 km severovýchodně od Šibeniku leží po obou březích krasové řeky Krky stejnojmenný národní park. Vodnatá řeka vytvořila ve vápencovém podloží velkolepý, až 200 metrů hluboký kaňon, kde nalezneme strže, útesy, jeskyně, mnoho travertinových kaskád a vodopádů. Nejvyšší sintrový systém vodopádů tvoří Skradinski buk, který dosahuje výšky 46 metrů jeho 800 metrů dlouhou kaskádu tvoří 17 dílčích vodopádů o celkovém převýšení přes 240 metrů.

zobrazit celý článek

Mezi Zadarem a Šibenikem, asi 20 km od pobřeží leží největší souostroví Jaderského moře, Kornatské ostrovy. Vzniklo při pomalém poklesu pobřeží (asi 1 m za 1.000 let) a zaplavení mořem. Tvoří ho celkem 89 ostrovů a ostrůvků s největším ostrovem Kornat (přes 32 km2). Na většině plochy souostroví je vyhlášen národní park Kornati (218 km2, z toho 170 km2 moře).

zobrazit celý článek

V oblasti pohoří Velebit leží národní park Paklenica (96 km2), tvořený vápenci a dolomity, které protínají dva mohutné kaňony řek Velika Paklenica a Mala Paklenica oddělené 500 vysokou náhorní plošinou. Velká Paklenica je dlouhá 14 km a její skalní stěny se zvedají až do výšky 400 metrů nad hladinu řeky. Nejužší (30 až 40 metrů) a nejatraktivnější část je hned nedaleko vstupu do kaňonu. Říčka vytváří v kaňonu místy menší vodopády.

zobrazit celý článek

Mezi Záhřebem a Zadarem leží největší, nejznámější a nejnavštěvovanější chorvatský národní park Plitvická jezera (195 km2), známý u nás především z filmu Poklad na stříbrném jezeře. Jde o soustavu 16 velkých a řady menších jezer v pramenné oblasti řeky Korany s krásnou modrozelenou vodou v nadmořské výšce 500 až 640 metrů. Oddělena jsou vzájemně travertinovými stupni s kaskádami, s vodopády až 80 metrů vysokými. Celá soustava je přes 8 km dlouhá a obklopená zalesněnými horskými svahy.

zobrazit celý článek

Přehled obecných informací o zemi Chorvatsko (rozloha, reliéf, obyvatelstvo, ekonomika…)

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu