autokarem hotel Polopenze Evropské slavnosti S termálními lázněmi Wellness pobyty Pobyty v lázních Pobyty v termálních lázních s výlety Relaxační víkendy Wellness pobyty Pobyty v lázních s výlety Pobyty v lázních Termální lázně a wellness Poznávací zájezdy pro seniory Adventní zájezdy Kuchyně a gastronomie světa Zájezdy za vínem a gastronomií Poznávací zájezdy s ochutnávkami adventnídoprava autokaremtermályUNESCO
Přidat k oblíbeným zájezdům
Adventní Zagreb a pobyt v oblíbených termálních lázních Tuhelj v hotelu 4* s výlety a neomezeným vstupem do vodního světa vč. saunového centra. Pojeďte si odpočinout, ohřát se v;termálních vodách a nasát náladu adventní doby. Jedinečné zážitky to je advent v Zagrebu 2024. Vánoční trhy v Zagrebu bývají považovány za jedny z nejkrásnějších v Evropě. Město získalo již v minulých letech titul „Nejkrásnější a nejlepší vánoční trh“. Vánoční stánky, akce a umělecké dekorace rozprostírající se v podstatě po celém centru města, promění v adventním období město v jeden velký vánoční trh. Vůně skořice a svařeného vína vás neomylně dovede na Náměstí bána Jelačiće s krásně ozdobeným vánočním stromem, ale také do přilehlých ulic a náměstí s desítkami stánků s dárkovými předměty, občerstvením a koncertními pódii. Před návštěvou samotného města budeme relaxovat ve vodním světě termálních lázní Tuhelj, navštívíme i nejznámější chorvatský hrad Trakoštan, rodinnou sýrárnu, místní vyhlášené vinařství, skanzen Staro Selo s rodným domem J. B. Tita aj.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem s klimatizací, 3x hotel Well**** Terme Tuhelj (2lůž. pokoje) 3x polopenzi , vstupné do termálního světa Terme Tuhelj vč. saunového centra a ranního aquaaerobicu, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, případné pobytové taxy (přibl. 2€/den), degustace a veškeré další vstupné (70 €) a vše, co není obsažené v položce Základní cena zahrnuje.
Příplatky
2.250 Kč za jednolůžkový pokoj
175 Kč za komplexní pojištění
150 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)
hrad Trakoščan – Krapina – terme Tuhelj – skanzen Stare Selo – Klajnec – Zagreb - Maribor
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
042-778
27.11 - 1.12.2024
4
Praha a další níže
9 190,-
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd ve ve večerních hodinách z Prahy, dále Hradec Králové, Pardubice, Brno, transfer přes Rakousko

2. den: prohlídka hradu Trakoščan s jezerem a upraveným parkem - nejnavštěvovanější místo severního Chorvatska, sbírky rodu Draškoviců, cenný muzejní materiál, dochované originální interiéry – vyniká Rytířský a Lovecký sál, Hudební sál nebo jídelna, KRAPINA - návštěva jednoho z nejmodernějších muzeí v Chorvatsku ve světově významné archeologické lokalitě, které je zaměřeno na život Neandrtálců,  příjezd na ubytování a večeři do hotelu a termálního světa TERME TUHELJ - luxusní hotel Well s termálními bazény, zdejší horké prameny můžeme využívat až do 24:00 hod.

3. den: dopolední výlet za poznáním skanzenu Staro Selo, největší skanzen v Chorvatsku s největším magnetem rodným domem J.B.Tita, KLANJEC, prohlídka kostela při Františkánském klášteru, dle možnosti i hrobky významného šlechtického rodu Erdody,  Klanjec Zelenjak - degustace zdejšího skvělého vína v rodinném vinařství, odpoledne návrat na hotel, relaxace a odpočinek v termálních bazénech.

4. den: návštěva vánočního města ZÁHŘEB, prohlídka historického města části, krásná katedrála – nejvyšší v zemi (108 m), významné Náměstí bána Jelačiće – ikonické místo Záhřebu, které je přirozeným centrem města, Zagrebačka uspinjača - nejkratší pozemní lanovka na světě, trať je dlouhá pouze 60 m a spojuje Horní a Dolní Město, třída Ilica - nejdelší ulice ve městě a zároveň obdivovaná nákupní zóna, kostel sv. Marka s netradiční střechou z r. 1880, po celý den nás bude doprovázet adventní atmosféra jedinečně vánočně vyzdobeného města, vůně svařeného vína a skořice, samozřejmostí bude návštěva adventních trhů Horního i Dolního města, nezapomeňte ochutnat a přivést domů zdejší pepřové perníkové sušenky – paprenjaci, nejznámější turistický suvenýr Záhřebu, návrat na hotel do termálních lázní.

5. den: po snídani odjezd do ČR, zastávka u MARIBORU ve zdejší rodinné sýrárně a jogurtárně, možnost nákupů vynikajících a cenově výhodných produktů, následuje odjezd do republiky, předpokládaný návrat do ČR v podvečerních hodinách.
CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a otvíracím dobám. 

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem a trajektem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení
(v případě svozu z nástupních míst k hlavnímu autobusu využívá CK i svozová auta nebo prostředky hromadné dopravy)

Ubytování

3x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje se soc. zařízením

Stravování

3x polopenze. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.

KOMPLEXNÍ LÉČEBNÉ POJIŠTĚNÍ UNIQA
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5 kontakt na Europ Assistance: +420 255 734 900.
• léčebných výloh (dále LV) pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci včetně případné nákazy COVID-19 v zahraničí s případ. omezením s odkazem na "semafor" a doporučení MZV až do výše 5.000.000 Kč
pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů i v případě diagnózy COVID 19 či jiné: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
úrazové pojištění: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Nově je možné sjednat doplňkové pojištění k jakémukoliv komplexnímu cestovnímu pojištění 
 PŘIPOJIŠTĚNÍ COVID 19 TARIF P – rozsah pojištění níže
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény – maximální plnění 10.000 Kč
- V případě karantény při nákaze pojištěné osoby v zahraničí
- Preventivní karanténa nařízená oprávněným místním orgánem (např. v hotelu, kde klient bydlí, se prokáže nákaza)
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě – maximální plnění 20.000 Kč
- Karanténa v souvislosti s nákazou klienta
- Preventivní karanténa v souvislosti s nákazou např. někoho z hotelu
Rozšíření pojištění stornovacích poplatků o nesplnění zdravotních podmínek k nástupu do veřejného dopravního prostředku sloužícímu k cestě do zahraničí (letadlo, autobus, vlak)
- Rozšiřuje připojištění stornovacích poplatků (pokud jsou sjednány) o situace, kdy pojištěná osoba doloží, že v ČR, ještě před odjezdem, nebyla vpuštěna do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s COVID-19 a podezření na onemocnění pojištěné osoby. Pojistné plnění je poskytováno maximálně do výše limitu zvoleného připojištění stornovacích poplatků se stejnou spoluúčastí klienta- Dále je z pojištění hrazena situace, kdy klient doloží, že jel vlastním prostředkem a nebylo mu umožněno opustit ČR na hraniční kontrole země sousedící s ČR s ohledem na nesplnění zdravotních podmínek k vycestování z ČR a podezření na onemocnění pojištěné osoby.
- Preventivní domácí karanténa nebo uzavření hranic nařízením oprávněného orgánu není předmětem pojištění.

Orientační ceny vstupného

Hrad Trakoščan cca 8€/ os
Museum Krappina skupinová cena u 30 osob a výše cca 10€/ os +3€ audio guide
Muzeum Staro Selo cca 5€/ os
Klanjec 2€, příspěvek na klášter
Vinařství, degustace cca 20€/ os.

Kapesné

doporučujeme na vstupné 70 €, celkové kapesné min. 95 €, uvedené ceny jsou orientační a lze získat skupinovou slevu (obvykle od min. 20 osob).

Pořadatel: Redok travel, s. r. o., IČO: 25258281

hrad Trakoščan – Krapina – terme Tuhelj – skanzen Stare Selo – Klajnec – Zagreb - Maribor

Leží v severozápadní části nejkrásnějšího dalmatského ostrova Mljet. Malebnou krajinu s nejvyšším vrcholem Planjakem (392 m) pokrývá typický kras. Najdeme zde škrapová pole, závrty, jeskyně, propadliny a další drobné krasové jevy, ale také drobné laguny s brakickou (poloslanou) vodou.

zobrazit celý článek

Asi 20 km severovýchodně od Šibeniku leží po obou březích krasové řeky Krky stejnojmenný národní park. Vodnatá řeka vytvořila ve vápencovém podloží velkolepý, až 200 metrů hluboký kaňon, kde nalezneme strže, útesy, jeskyně, mnoho travertinových kaskád a vodopádů. Nejvyšší sintrový systém vodopádů tvoří Skradinski buk, který dosahuje výšky 46 metrů jeho 800 metrů dlouhou kaskádu tvoří 17 dílčích vodopádů o celkovém převýšení přes 240 metrů.

zobrazit celý článek

Mezi Zadarem a Šibenikem, asi 20 km od pobřeží leží největší souostroví Jaderského moře, Kornatské ostrovy. Vzniklo při pomalém poklesu pobřeží (asi 1 m za 1.000 let) a zaplavení mořem. Tvoří ho celkem 89 ostrovů a ostrůvků s největším ostrovem Kornat (přes 32 km2). Na většině plochy souostroví je vyhlášen národní park Kornati (218 km2, z toho 170 km2 moře).

zobrazit celý článek

V oblasti pohoří Velebit leží národní park Paklenica (96 km2), tvořený vápenci a dolomity, které protínají dva mohutné kaňony řek Velika Paklenica a Mala Paklenica oddělené 500 vysokou náhorní plošinou. Velká Paklenica je dlouhá 14 km a její skalní stěny se zvedají až do výšky 400 metrů nad hladinu řeky. Nejužší (30 až 40 metrů) a nejatraktivnější část je hned nedaleko vstupu do kaňonu. Říčka vytváří v kaňonu místy menší vodopády.

zobrazit celý článek

Mezi Záhřebem a Zadarem leží největší, nejznámější a nejnavštěvovanější chorvatský národní park Plitvická jezera (195 km2), známý u nás především z filmu Poklad na stříbrném jezeře. Jde o soustavu 16 velkých a řady menších jezer v pramenné oblasti řeky Korany s krásnou modrozelenou vodou v nadmořské výšce 500 až 640 metrů. Oddělena jsou vzájemně travertinovými stupni s kaskádami, s vodopády až 80 metrů vysokými. Celá soustava je přes 8 km dlouhá a obklopená zalesněnými horskými svahy.

zobrazit celý článek

Přehled obecných informací o zemi Chorvatsko (rozloha, reliéf, obyvatelstvo, ekonomika…)

zobrazit celý článek
Slovinsko - Kraski pršut, sušená šunka z oblasti Krasu

Pršut (také prošuto nebo prosciutto) je druh sušené vepřové šunky. Tradice pochází z Itálie, ale šunka je v různých obměnách vyráběna i v dalších přímořských státech. Samotné italské slovo prosciutto pochází z latinského perexsuctum=důkladně vysušený.

zobrazit celý článek
Slovinsko - Škocjanská jeskyně - tzv. Briliant

Slovinské pohoří Kras, které se prudce zvedá od terstského zálivu a tvoří podhůří Východních Alp mezi Goricí a údolími řek Vipava a Pivka, je oním "původním" krasem, podle něhož je tento typ krajiny pojmenován. Vyskytují se tu prakticky všechny jevy charakteristické pro krasovou krajinu - závrty, škrapy, říční terasy, široká pokleslá údolí, ponorné řeky, jeskyně, propasti...

zobrazit celý článek
Slovinsko - Lublaň - Národní a universitní knihovna, 1936-41, Jože Plečnik

Josip (Jože) Plečnik byl významný slovinský architekt s osobitým stylem. V Čechách je známý především díky úpravám Pražského hradu pro prezidenta T. G. Masaryka. V meziválečném období řídil rozsáhlé architektonické projekty v Lublani a upomíná na něj řada zajímavých budov i celých ulic, náměstí a nábřeží. Zájemci o architekturu by si Plečnikova díla rozhodně neměli nechat ujít na poznávacích zájezdech do Slovinska.

zobrazit celý článek
Slovinsko - jeskyně Postojná - brčka

Slovinsko-italský Kras je jedinečná vápencová krajina Slovinska mezi Julskými Alpami a mořem. Název „Kras“ dal oficiální název všem povrchovým i podzemním útvarům jako jsou jeskyně, vyvěrající potoky, propasti, závrty….

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu