autokarem hotel Snídaně Zájezdy bez nočního přejezdu Evropské slavnosti Divadelní a hudební představení Folklórní slavnosti Zájezdy na hudební představení a festivaly Relaxační víkendy Zájezdy s lehkou turistikou Pohodové týdny v horách Zájezdy s turistikou Národní parky a zahrady
Přidat k oblíbeným zájezdům
Víkend v nejkrásnějších partiích německých Alp - NP Berchtesgaden, návštěva solných dolů nebo solných termálních lázní, plavba po jezeře, nádherné hory a vodopády. Zažijete největší lidovou letní slavnost s přehlídkou lidových krojů a kapel, největší ledovou jeskyni na světě i nejprudší lanovku v Rakousku, a to vše bez nočního přejezdu a bez čerpání dovolené.
Národní park Berchtesgaden, to je nejkrásnější část Bavorských Alp. Víkend s bohatým programem jako je příjemná turistika, význačné památky, plavba lodí po jezeře, vyhlídková čajovna Kehlstein v horách, návštěva palírny, solného dolu... V tomto termínu velká folklórní slavnost.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem s klimatizací, 2x hotel 3* (2lůžkové pokoje), 2x snídaně, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, vstupné, lanovky, plavba lodí (75€) a vše, co není uvedeno v položce "základní cena zahrnuje".
Příplatky
1.200 Kč za jednolůžkový pokoj
980 Kč za 2x večeři
96 Kč za komplexní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
hrad Hohenwerfen - ledová jeskyně Eisriesenwelt - Berchtesgaden, solný důl - krásy národního parku Berchtesgaden, jezero Königsee - možnost plavby, možnost výjezdu na Kehlstein, kde je Hitlerova chata Orlí hnízdo - letní slavnost v lidových krojích - solné termální lázně
CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
001-290
10.7 - 12.7.2020
2
Praha a další níže
5 390,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 5:30 h (ČB), transfer do Německa a Rakouska, WERFEN a hrad Hohenwerfen se sokolnickým muzeem a ledová jeskyně Eisriesenwelt Werfen, největší ledová jeskyně na světě v pohoří Totengebirge (celková délka 42 km) a pojedete též nejprudší lanovkou Rakouska, dle času Gollingské vodopády

2.den. národní park Berchtesgaden, plavba lodí po jezeře Königsee ke kostelu sv. Bartoloměje pod vysokou stěnou Watzmannu, další plavba až k cípu jezera – křišťálovému jezírku Obersee, nejvyšší vodopád Německa, procházky krajinou

3. den: výlet na Kehlsteinhaus - vyhlídka Orlí hnízdo, místním busem vyhlídkovou silnicí, výtahem ve skále na Hitlerovu vyhlídkovou chatu Orlí hnízdo, BERCHTESGADEN, návštěva solného dolu, odpoledne průvod se spoustou lidí v pestrých lidových krojích, v historickém centru, představení trubačů nebo variantně koupání ve vyhlášených slaných lázních Watzmann therme, návrat do Prahy do půlnoci


CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí. Případné slavnosti nelze nikdy zaručit předem na 100 % s ohledem na aktuální počasí.

Doprava

autobusem s klimatizací, DVD a WC, za české koruny je možné zakoupit studené i teplé nápoje.

Ubytování

2x hotel ***, 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením

Stravování

2x snídaně formou bufetu, za příplatek možnost 2x večeře

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

výjezd na „Orlí hnízdo – Hitlerovu čajovnu Kehlsteinhaus“ (6,5 km dlouhá silnice, 125 m dlouhý tunel do hory a výjezd původním luxusním výtahem v hoře do chaty Kehlsteinhaus) 16,10 €
Historické muzeum s dokumentací nacistické éry v Obersalzbergu: 3 €
plavba po Königssee – zpáteční lodní lístek ke sv. Bartoloměji – 15 €; zpáteční lodní lístek až k Saletu - 18 €
Solný důl: 16,50 €
Berchtesgaden, termální lázně: 2 hodiny 12 €, 4 hodiny: 15,40 €, celodenka: 18 € (bez příplatku za sauny - 6 €)

Kapesné

Doporučujeme cca 75€ na vstupné.

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Berchtesgaden, solná velmoc: solný důl a termální lázně
Bohatá solná ložiska přinášela berchtesgadenskému kraji bohatství stejně jako sousednímu rakouskému Solnohradsku. Sůl byla považovaná za místní bílé zlato. Staré solné doly se v současnosti staly velkou turistickou atrakcí a jejich prohlídka je stejně zábavná jako poučná. O těžbě soli návštěvníky informuje krátký film. Dolů pak jdou v hornických oděvech a také s doprovodem "horníka". Jedou vláčkem, lanovkou a také po starých důlních skluzavkách. Dole se plaví po vorech přes podzemní jezero, které bývá magicky nasvíceno.
Dalším velkým lákadlem Berchtesgadenu jsou jistě slané prameny. Lázně Watzmann Therme nabízejí různé atrakce, sportovní vyžití a také různé ozdravné kúry a masáže. Saunový svět s vnitřním i venkovním areálem sestává z nápaditých tematických saun.

Poznámky

Letní slavnost krojů v Berchtesgadenu
Každoročně na začátku července, v neděli, pořádají berchtesgadenské krojové folklórní spolky velkou slavnost. Den začíná ranním střílením. Poté jdou členové spolků na bohoslužby v berchtesgadenském klášterním kostele. Po nich následuje hlavní bod programu – velkolepý průvod po berchtesgadenském tržišti: přehlídka parádních krojů, které jsou v tomto koutu Bavorska tradiční.
10:00 nástup krojových skupin (Berchtesgaden, Salzburger Strasse), pochod do kostela
10:30 slavnostní bohoslužby ve farním a klášterním kostele
11:30 průvod z klášterního kostela po pěší zóně k parku a zpět na tržiště
příjemné zakončení v Kongresshausu

Termální lázně s moderním aquaparkem v Langenfeldu, v Ötztalských Alpách. Největší lázeňský areál v Alpách, zajímavý už tím, že zdejší horké prameny jsou napájeny vodou z ledovců, která se v hloubce ohřívá a obohacuje o síru.

zobrazit celý článek
Rakousko - Bad Geinberg, Karibská laguna, lázně otevřeny 1998

Termální lázně s horkou sirnou a slanou vodou, rozsáhlým saunovým světem a wellness centrem, atraktivní zejména díky exotickému areálu Karibská laguna.

zobrazit celý článek
Termální lázně Laa - skluzavky v bazénu pro děti

Atraktivní termální lázně s aquaparkem, vodním kinem a nápaditým saunovým světem v Dolním Rakousku nedaleko českých hranic.

zobrazit celý článek

V Bad Schallerbach se nacházejí dva rozsáhlé a velmi nápadité aquaparky (vstup do obou je společný): exotické Aquapulco s mnoha veselými vodními atrakcemi, a Tropicana, wellness aquapark s teplými bazény a vířivkami a s bazénem s proměnlivým barevným osvětlením.

zobrazit celý článek
Rakousko - Bad Blumau, interiéry termálních lázní

Štýrské termální lázně s dvěma horkými prameny bohatými na minerálie zaujmou nejen pestrou nabídkou wellness služeb, ale také originální a oku lahodící architekturou podle návrhů Hundertwassera.

zobrazit celý článek

Bad Ischl je příjemné a elegantní lázeňské letovisko, kde se nachází jedno z habsburských sídel - oblíbená Kaiservilla císaře Františka Josefa. Termální lázně s léčivou slanou vodou patří k nejoblíbenějším v Rakousku.

zobrazit celý článek

Elegantní lázeňské městečko v okolí Vídně, přezdívané město růží. Zdejší termální lázně Römertherme, napájené horkým pramenem s vysokým obsahem síry, měli v oblibě i členové císařské rodiny. V současnosti nabízejí návštěvníkům služby na úrovni a různé atrakce (vířivky, vodní masáže, sauny...).

zobrazit celý článek

Alpské údolí Gastein (Gasteinertal) v atraktivním národním parku Vysoké Taury, je proslulé svými horkými zřídly. Vznikly tu hned dvoje velké termální lázně v městech Bad Gastein a Bad Hofgastein, je tu také termální koupaliště v Dorfgasteinu a jeskynní ozdravovna Heilstollen.

zobrazit celý článek
Rakousko - Tauern Spa - okolní vrcholy NP Vysoké Taury pokryté sněhem lze pozorovat přímo z bazénu

Národní park (1.834 km2) chrání centrální partie pohoří Vysoké Taury, včetně nejvyšší hory Rakouska Glossglockneru (3.798 m) a leží na území tří spolkových zemí – Salcburska, Tyrolska a Korutanska. Jde skutečně o vysokohorský terén (přes 300 vrcholů přesahuje 3.000 metrů) s ostrými štíty, vysokohorskými plesy, ledovcovými kary, kamenitými morénami a suťovými poli. Téměř desetinu parku pokrývají ledovce. Největší z nich (Pasterze) má plochu 19 km2 a mocnost ledu dosahuje 250 metrů.

zobrazit celý článek
Rakousko - NP Kalkalpen, turistika po horských chodníčcích

Národní park zahrnující část alpského hřebene severně od Lince (Severní vápencové Alpy). Hory tu nedosahují velkých výšek, jsou tvořeny převážně vápencem a pokryty hustými lesy. Oblast je v současné době stále populárnější, a proto i sem směřují víkendové zájezdy s turistikou a poznávací zájezdy do Dolních Rakous.

zobrazit celý článek

Podobné zájezdy (1):

Barevný víkend v Salcbursku, Berchtesgaden a Orlí hnízdo 2020

Rakousko | Solnohradsko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 2x hotel, 2x snídaní, průvodce, pojištění CK
18.09 - 20.09 5 890,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu