autokarem Jednodenní zájezdy Zájezdy bez nočního přejezdu Evropské slavnosti Adventní zájezdy
Přidat k oblíbeným zájezdům Advent kousek za hranicemi u sousedů - pěkné hornické město Freiberg na saské Stříbrné stezce v německých Krušných horách, adventní trhy se zbožím od krušnohorských řezbářů, hornický festival v historických oblecích s pochodněmi, dóm, slavné varhany a velmi pozoruhodné muzeum minerálů s kameny z celého světa. Hornická oblast kolem Stříbrné stezky, včetně Freibergu, je právě na cestě k zápisu na seznam světového dědictví UNESCO. Jeden z adventních jednodenních zájezdů B38. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu aurobusem, průvodce, pojištění CK
Cena nezahrnuje
vstupné, pojištění léčebných výloh a storna
Příplatky
22 CZK pojištění pouze léčebných výloh
90 CZK komplexní pojištění
CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
001-657
5.12 - 5.12.2020
0
Praha a další níže
990,-
Odloženo
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 7 h, dále Ústí nad Labem a po trase dle dohody, přejezd do Krušných hor, FREIBERG, starobylé hornické město na Stříbrné stezce, zážitkový hornický advent, vánoční trhy na náměstí, spousta tradičního zboží z Krušných hor (lidové dřevěné hračky a vánoční pyramidy) a místních dobrot na adventním trhu, prohlídka historického centra, nádherný dóm s "Tulipánovou" kazatelnou a dvěma varhanami od slavného výrobce Silbermanna, Horní a Dolní náměstí, návštěva mineralogického muzea - Terra Mineralia na zámku (původní sídlo saských kurfiřtů) s bohatou sbírkou vzácných nerostů z celého světa (přes 3000 vzorků) nebo mineralogická sbírka v blízkém Krügerhausu, která nabízí přes 1000 vzorků minerálů z celého Německa, včetně nádherných vzorků ryzího stříbra z Freibergu, vrcholem dne pak bude hornický historický průvod s pochodněmi, který připomene někdejší slávu horních měst na Saské stříbrné stezce a představí uniformy historických hornických cechů, návrat do ČR ve večerních hodinách


CK si vyhrazuje právo drobných úprav programu vzhledem k počasí a event. průběhu slavností.

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, DVD a minibarem. Za české koruny je možné zakoupit studené i teplé nápoje.

Pojištění

Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody) za 84 Kč.Dále můžeme nabídnout pojištění léčebných na 1 den za 20 Kč.

Orientační ceny vstupného

Freiberg, Terra mineralia 8 €, mineralogická sbírka Krügerhaus 6 €, společná vstupenka do obou 12 €, prohlídka dómu 3 €

Kapesné

Doporučujeme min. 30 €, z toho na vstupné postačuje 14 €.

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Mineralogické zážitky ve Freibergu
V historických prostorách zámku Freudenstein lze vidět stálou výstavu minerálů z celého světa Terra mineralia, rozsáhlé sbírky Hornické akademie ve Freibergu. Na 3 500 různých druhů nerostů, hornin a také meteoritů je rozděleno do několika okruhů podle zemí - z Ameriky, Asie, Austrálie, Afriky a Evropy. Největším skvostem výstavy je Klenotnice - tady se pod renesanční klenbou nacházejí překrásné drahokamy a vzácné meteority.
Další zážitky pro zájemce o mineralogii nabízí sousední muzeum v Krügerhausu, pro změnu sbírka kamenů z Německa - kousky stříbra z freiberských dolů, drahokamy z Fojtlandu, baryty podobné květinovým lístkům z oblasti Sauerland, zelené pyromorfity z Bad Enns, malinové rodochrozity ze Siegerlandu, medové fluority z Horní Falci, kamenná sůl z Durynska, mechové malachity, sbírka achátů s různými vzory atd.


Zobrazit místo Advent ve Freibergu s průvodem na větší mapě

Německo - Drážďany - Semperopera, interiéry

Významná evropská operní scéna v Drážďanech (spjatá především s působením Richarda Wagnera a Richarda Strausse). Název má podle architekta Gottfrieda Sempera, který ji vybudoval.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany v jarním hávu.

Drážďany - kulturní město, v němž se nachází různá atraktivní muzea, zejména sbírky proslulého Zwingru, klenotnice saských panovníků, ale také Muzeum dopravy a pozoruhodné německé muzeum hygieny. Plno významných památek i perliček pro víkendové poznávací zájezdy.

zobrazit celý článek
Německo - Lipsko - Gondwanaland, k vidění šimpanzi, orangutani i gorily

Dávné doby minulé ožívají v Gondwanalandu v Zoo Lipsko. Doby, kdy existoval superkontinent Gondwana a dinosauři putovali volně po pevnině. Gondwanaland vám umožní užít si klima, faunu a floru tropického deštného lesa na vlastní kůži.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany - Pillnitz, kvetoucí kamélie ukrytá ve skleníku těžkém 54 tun,ten  se na léto odsouvá, v zimě kamélii chrání a udržuje teplotu 6-10°

Zámek Pillnitz poblíž Drážďan je známý díky svým rozlehlým zahradám. Mezi jeho hlavní atrakce patří oranžérie, anglický pavilón, čínský pavilón a ovšem také skleník s obří stromovou kamélií, která je na jaře celá obsypaná růžovočervenými květy. 

zobrazit celý článek
Lužice - Konjecy, velikonoční jízda

Lužičtí Srbové, malý slovanský národ v Německu, si udržel rázovitý folklór, který je odlišuje od okolního německého obyvatelstva. K tomu nejzajímavějšímu, co mohou nabídnout, patří jejich zvyky na Velikonoce, zejména velká jezdecká procesí - tzv. křižácké jízdy. Seznamte se s nimi i vy na poznávacích zájezdech CK GEOPS.

zobrazit celý článek
Německo - Míšeň, Muzeum porcelánu, klasické vzory

Míšeň je velmi malebné středověké město na Labi. Mohutná hrad a katedrála upomínají na slávu saských kurfiřtů, v městě se nachází výrobna proslulého míšeňského porcelánu s ukázkovou dílnou. Zájemce o gastronomii jistě zaujmou místní vína a pečiva - nachází se tu málo známá saská vinná stezka, malebná krajina kolem Labe potěší oko výletníka. Míšeň proto v nabídce poznávacích zájezdů do Německa rozhodně nesmí chybět.

zobrazit celý článek

Jen kousek od hranic se nacházejí nejstarší a nejslavnější termální lázně Saska - okouzlující Toskana Therme v Bad Schandau. Hlavní atrakcí modernizovaného areálu termálních lázní se saunami a wellness je zejména čarovný prostor s hudbou, barevnými světly a vůněmi - Liquid Sound.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany - v průvodu jede i Popelka, tady nesmírně populární z českého filmu

Jeden z vrcholů adventu v Německu je Festival štol v Drážďanech. Oblíbená saská vánoční štola je vyrobena v obří velikosti a potom se veze městem v pestrém průvodu historicky oděných postav v čele s králem Augustem. Slavnost je pastvou pro oči i chuťové buňky.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany - Zwinger zdobí četné sochy - Kupidové, Cherubínci, vázy, masky aj.

Drážďany jsou památkovým rájem – v roce 2009 se stala světovým kulturním dědictvím. Město má spoustu zeleně a památky přímo v centru. Seznamte se s desítkou nejkatraktivnějších míst, která můžete navštívit i na poznáváacích zájezdech s CK GEOPS.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany - Pfunds Molkerei

Nejkrásnější mlékárna světa Drážďanská mlékárna Pfunds Molkerei byla v roce 2008 zapsána do Guinessovy knihy rekordů zapsána jako nejkrásnější mlékárna světa. Stojí zaručeně za návštěvu.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu