autokarem apart. 2+2
Přidat k oblíbeným zájezdům 10denní zájezd s cykloturistikou do oblasti poloostrova Giens. Můžete projet prosluněnou Provence po cyklostezkách na vlastním kole. Denní trasy 30–60 km. K tomuto zájezdu existuje varianta D11. Viz též podobné zájezdy Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem včetně přepravy kol, 7x nocleh v 4lůžk. mobilhomu (dvě 2lůž. ložnice), sportovního instruktora, výlety dle programu
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, povinné místní poplatky (5 €/os/týden), lodní lístek na Porquerolles (18,50 €), fakult. akce, půjčovné kol, vratnou kauci za mobilhom (200 €), vstupné a kapesné (60 €)
Příplatky
2.300 CZK - jednolůžkový pokoj v mobilhomu
2.800 CZK/týden - půjčení elektrokola
320 CZK - komplexní pojištění
Slevy
2000 CZK pro 5. osobu v mobilhomu
Provence: pobyt na poloostrově Giens, koupání - lagunové městečko Port-Grimaud - Saint-Tropez - návštěva vinařské farmy s ochutnávkou vín - Hyeres - Grasse, výrobna voňavek - kaňon Verdon, úchvatná příroda a koupání v tyrkysovém jezeře- Moustiers-St-Marie - Cassis, zátoky Calanques - fakult. ostrov Porquerolles, národní park, kopání nebo jízda na kole
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
82-704
8.6 - 17.6.2018
9
Praha a další níže
8 990,-
Odjeto
82-705
22.6 - 1.7.2018
9
Praha a další níže
8 990,-
Odjeto
82-706
24.8 - 2.9.2018
9
Praha a další níže
8 990,-
Odjeto
82-707
7.9 - 16.9.2018
9
Praha a další níže
8 990,-
Odjeto
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1.-2. den: odjezd z Prahy odpoledne (Be, Pl, svozy od 6 osob: Li, Ja, MB, 350 Kč – HK, Pa, Ko, Br, Ji)

2. den: ubytování na poloost. Giens a podvečerní projížďka 10 km

3. den: vyjížďka do TOULONU, přístav, koupání, trasa na kole 60 km, fakult. lanovkou na Mont Faron (584 m)

4. den: po cyklostezce do kamenného města BORMES-LES-MIMOSAS, odtud zpátky (celkem 40 km) nebo pokračování podél pobřeží k pevnosti Bregançon a mezi vinicemi zpět (celkem 65 km), v podvečer autobusem PORT GRIMAUD s vodními kanály a letovisko SAINT-TROPEZ

5. den: volno, trh v GIENS, okružní výlet po pobřeží směrem na Le Lavandou (45 km), popř. i výlet do HYÉRES, anebo autobusem na návštěvu vinařské usedlosti, možnost ochutnávky a nákupu

6. den: výlet do kaňonu Verdon (20–45 km), možnost návštěvy parfumerie v GRASSE, koupání, popř. návštěva hrnčířské vesničky Moustiers-Ste-Marie

7.-8. den: autobusem do LA CIOTAT a na kole CASSIS, rybářská vesnice a zátoky Calanques (40 km), cestou zpět zastávka v nádherné kamenné vesničce LE CASTELLET, fakult. výlet lodí na ostrov Porquerolles (20 km)

9.-10. den: odjezd z GIENS, návrat do ČR dopoledne
CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a dopravním podmínkám.

Doprava

autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD

Ubytování

Ubytování je zajištěno v kempu Camping Iles d´Or 3* v Giens, s mobilhomy pro 4 osoby (dvě 2lůžkové ložnice, obytná část se sedací soupravou, jídelním stolem a plně vybaveným kuchyňským koutem, koupelna se sprchou a oddělený záchod). Součástí vybavení jsou lůžkoviny, ale povlečení je třeba mít vlastní. Povlečení a ručníky nejsou v ceně ani je nelze pronajmout - nutno mít vlastní (povlak na polštář a 2 prostěradla). Doporučujeme také vlastní kupelnovou předložku. Před vchodem je dřevěná terasa se zahradním nábytkem. Voda je pitná.
Ubytování 1. den - od 4. hodiny odpolední, předtím je možné nechat zavazadla na místě, které určí průvodkyně. Doporučujeme proto po příjezdu pobyt na pláží (příjezd plánován na 12-14 h). V den odjezdu je třeba mobilhome uvolnit do 9 h.
V případě, že v tomto kempu nebude dostatek volných míst, lze zajisti ještě ubytování v kempu Camping International 4* v Giens, asi 2 km od prvního. Ubytování je prakticky totožné, ale tento kemp je o třídu lepší, má bazén.
Upozorňujeme na nutnost zaplatit na místě kauci ve výši 200 € na mobilhom. Po příjezdu je třeba zkontrolovat vybavení podle seznamu, před odjezdem musí být mobilhomy uklizeny. V případě nedodržení podmínek se kauce nevrací!

Stravování

vlastní
Orientační ceny ve Francii: bageta malá 0,75 €, velká 1,10 €, sladký rohlík 0,80 €, mléko 1,10 €, sýr 350 g 1,50–3,50 €, dobré víno 3,50 -7 €/l, balená voda 1,5l 0,70 €, zmrzlina 2 €, menu u McDonald 6 €, obložená bageta 3,50 €, rajčata 2,5 €/kg, menu v restauraci od 12 €, káva 1,50 €; pohlednice 0,50 €, známka 0,75 €, WC 0,50 €.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Kapesné

doporučujeme 60€ na vstupné, je třeba počítat také s místními poplatky (přibližně 5 €,) a rezervovat si 200 €, na čtveřici jako vratnou kauci za příbytek

Pořadatel: CAMPANATOUR, s. r. o., IČO: 62619012

Poznámky

Vybavení: doporučujeme pohodlné oblečení a příruční tašku do autobusu na noční přejezd. Na prohlídky měst je vhodná pohodlná obuv a určitě nezapomeňte na vybavení na pláž. Do autobusu doporučujeme vzít si i vybavení na 1. den programu a doklad totožnosti.

Provence: Giens - Grimaud - Port-Grimaud - Saint-Tropez - Hyeres - Grasse - Verdon - Aiguines - Moustiers-St-Marie - Cassis - Le Castelet - Porquerolles

Francie - Provence - na ochutnávce zdejších vynikajících vín

Vína z Provence sice nejsou známá tolik jako příroda a památky téhle krásné oblasti, rozhodně však stojí za to se s nimi seznámit, nejlépe na poznávacích zájezdech do Provence. Najdeme tu např. známé apelace Bandol, Côtes de Provence či Cassis a různé vzácné odrůdy. Růžová vína z Provence jsou sama o sobě pojem.

zobrazit celý článek
Francie - Provence - Camargue, proslavení bílí koně

Camargue - kraj v deltě Rhôny utvářený říčními rameny a lagunami s mořskou vodou. Žije tu mnoho vzácných živočišných druhů, zejména mořských ptáků vč. plameňáků a také pověstní bílí koně. Na poznávacích zájezdech do Provence vzbuzuje údiv, jak se zdejší krajina liší od jiných míst tohoto kraje.

zobrazit celý článek
Francie - Provence -  Les Baux, Fenêtre Renaissance, 1571

Specialitou Provence jsou mimo jiné též villages perchés – vesnice ve vnitrozemí umístěné na skalnatých vrcholech jako orlí hnízda, často vystavěné stupňovitě do několika pater, někdy do spirály. Některé malebné můžete vidět na poznávacích zájezdech do Francie od CK GEOPS.

zobrazit celý článek
Francie - Národní park Mercantour

Národní park (685 km2) leží na severovýchodě Provence a tvoří jej protáhlý hřeben centrální části Přímořských Alp (Alpes Maritimes) při hranici s Itálií. Většina území leží nad hranicí 1.800 metrů nad mořem. Reliéf je výrazně členitý, se soutěskami a hlubokými údolími řek. Nachází se zde více než 200 menších ledovcových jezer, největší je Lac d´Allos (54 ha). Podloží tvoří většinou žuly. Na italské straně navazuje přírodní park Cima d´Argentera ve stejnojmenném horském masivu.

zobrazit celý článek
Francie - NP Port-Cross - typické v porostu garrigue jsou rody Cistus and Senecio

Tento nejmenší francouzský národní park (35 km2) byl prvním mořským národním parkem Evropy. Leží na Hyérském souostroví (Iles d´Hyères) asi 15 km od pobřeží Riviéry mezi Toulonem a St.Tropez. Kromě ostrovů Port-Cros a Porquerolles a skalnatých ostrůvků Bagaud, Gabinière a Rascass patří k národnímu parku i moře do vzdálenosti asi 600 m od pobřeží. Okolní moře dosahuje hloubky až 90 metrů. Jižní okraj ostrova Port-Cros tvoří srázné skalnaté útesy. Tento národní park můžete poznat na poznávacích zájezdech CK GEOPS do oblasti Provence a Azurového pobřeží.

zobrazit celý článek
Francie - Provence -  Aix au Provence, kulinářské speciality

Gastronomie Provence je založena na olivovém oleji, zelených bylinkách (provensálském koření), citronech, rajčatech a česneku. Těchto 5 základních surovin najdete v každém provensálském jídle. V Provence se jinak hodně jedí ryby a plody moře, ale i maso v lehčích úpravách a čerstvé sýry často kozí a spousta salátů. Na poznávacích zájezdech do Provence se jistě najde příležitost seznámit se s touhle chutnou a zdravou kucbyní.

zobrazit celý článek
Francie - Menton, Corsi des Fruits d´Or, královna všech mušlí

Karneval na Azurovém pobřeží je pojatý jako slavnost citrusů. Vrcholem je průvod alegorických vozů se sochami z citrónů, pomerančů a a mandarinek a poté ohňostroj. Celá slavnost má pestrý program s hudebními a tanečními vystoupeními a spoustou doprovodných akcí.

zobrazit celý článek
Francie - Nice - Promenade du Paillon, 2010-3, M.Pena, vodní zrcadlo

Azurové pobřeží (též Francouzská riviéra) se stalo synonymem nejoblíbenější pobřežní oblasti jižní Francie. Říká se tak pobřežní oblasti od hranic s Itálií a letoviska Menton až po Marseille. Historicky je tato oblast řazena do Provence.

zobrazit celý článek
Francie - vila Ephrussi, hudební fontány - voda a tóny Mozarta, Verdiho či Čajkovského

Vila na Azurovém pobřeží, na ostrohu Cap Ferrat. Zajímavé jsou především rozsáhlé zahrady s několika tematickými částmi - francouzská, japonská, florentská, zahrada kamenů, provensálská. Přístupné jsou i interiéry s přepychovým zařízením ve stylu rokoka a se sbírkami původní majitelky, baronky Béatrice Ephrussi Rotschildové.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu