autokarem hotel Zájezdy s lehkou turistikou Zájezdy s turistikou
Přidat k oblíbeným zájezdům Tento zájezd Vás zavede do jedné z nejhezčí a nejfotogeničtější oblasti rakouských Alp. Zillertálské Alpy i vedlejší Tuxerské Alpy mají působivou kulisu ledovců i dravých řek, jezero Achensee je romanticky obehnáno horami. Zájezd Vám zpříjemní „Albachtalská slevová karta“, která umožňuje využití lanovek v údolí Albachtal zdarma. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 5x ubytování v hotelu a depandanci (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 5x polopenzi, Albachtalskou kartu, průvodce. Albachtalská karta zahrnuje bezplatné použití lanovek 3., 5., 7. den a návštěvu koupališť
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, vstupné a vše, co není zahrnuté v odstavci Cena zahrnuje
Příplatky
1.500 Kč - 1lůž. pokoj
224 Kč - komplexní pojištění
jezero Achensee - horská skupina Rofan - Rofanspitze - Alpbach - chata Begrest - Hornboden - panoramatická procházka pod vrcholem Wiedersberger Horn a Standkopf - přehrada Schlegeisspeicher - chata Rif- Passo Di Vizze - chata Markbachjochbahn s výjezdem lanovkou - středisko Hitertux - soutěska Tiefenbach-Klamm
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
092-707
14.7 - 20.7.2019
6
Praha a další níže
9 990,-
Odjeto
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy ve večerních hodinách, dále Plzeň a po trase, noční přejezd do Rakouska

2. den: příjezd k jezeru Achensee, které leží pod horskou skupinou Rofan. V případě hezkého počasí možnost výjezdu lanovkou Erfurterhütte a odtud horskou cestou okolo jezera Grubasee na Rofanspitze (2 259 m). Variantně z městečka Maurach výlet podél jezera Achensee

3. den: Alpbach – výjezd lanovkou k chatě Begrest. Hornboden a pěší výlet malebnou Panoramatickou cestou pod vrcholy Wiedersbeger Horn a Standkopf a zpět k lanovce

4. den: celodenní výlet do srdce krásných Zillertálských Alp. Výlet od přehrady Schlegeisspeicher malebným údolím s říčkou a vodopády na hraniční sedlo s Itálií Pfitscher Joch (2 248 m.) a k chatě Rif. Passo Di Vizze – krásné pohledy na italské Alpy

5. den: Niederau – výjezd lanovkou Markbachjochbahn ke stejnojmenné chatě a pěší okruh kolem vrcholu Roßkopf s krásnými výhledy. Cestou možnost posezení u Anton-Graf-Hütte nebo Roßkopfhütte. Pro zdatnější výstup na Roßkopf (1731 m.)

6. den: výlet do oblasti Tuxer Voralpen. Středisko Hitertux. Možnost výjezdu lanovkou do výšky 3 270 m. na vyhlídkovou plošinu na ledovci. Výlet z 1. mezistanice lanovky na vyhlídku Tuxer Joch (2 310 m.) a údolím Weitental do Hintertuxu. V průběhu cesty krásné výhledy na údolí Tuxer Tal a vrcholy s ledovci dosahující výšky přes 3 000 metrů

7. den: výjezd lanovkou z Reithu na Reither Kogel, cesta přes Gumpoltkopf k Hechenblaikenalm a Kohlgrubenalm a dále k horské stanici Wiedersbergerhornbahn, sjezd lanovkou do Alpbachu (doba chůze cca 3,5 hodiny). Při špatném počasí procházka romantickou soutěskou Tiefenbach-Klamm. Příjezd v nočních hodinách

Doprava

dálkovým autobusem s možností občerstvení (káva, čaj, limonády, pivo). Doporučujeme se do autobusu pohodlně obléci, protože jízda do Rakouska je přes noc.

Ubytování

zajištěno v hotelu/pensionu nebo jeho depandanci Michaelerhof*** v Radfeldu. Ubytování je ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, TV.

Stravování

5x polopenze. Snídaně jsou formou bufetu, večeře servírované. Nápoje nejsou v ceně večeří, klienti si je hradí na místě sami.

Orientační ceny vstupného

Vstupy jsou pouze orientační a uvádíme celkový přehled, ne všechna místa musí být realizována, záleží na počasí a individuálním výběru každého klienta.

V ceně Alpbachtalské karty jsou zahrnuty lanovky a koupaliště 3., 5. a 7. den programu. Program připravován podle platnosti karty 2017.

Lanovky, na které se nevztahuje karta:
Lanovka Rofan - 21 € zpáteční.
Lanovka Hintertux - 36 € zp. všechny 3 úseky, 1. úsek nahoru – 11 €.

Celkem doporučujeme na další lanovky a vstupy cca 55 €.
!!! V případě špatného počasí má vedoucí zájezdu právo přizpůsobit program nebo zvolit náhradní variantu v okolí místa pobytu. !!!

Pořadatel: Mayer a Crocus, s. r. o., IČO: 25622706

Poznámky

Cestovní doklady
Občan ČR může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Nedoporučuje se však cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR.
Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že platnost zápisů dětí v cestovních dokladech rodičů byla ukončena dnem 26. června 2012. Od tohoto data musí mít každý občan České republiky (tedy včetně dětí) při cestování do zahraničí vlastní cestovní doklad (do zemí EU cestovní pas nebo občanský průkaz).
Z České republiky lze vycestovat pouze s platným cestovním dokladem. V případě cesty do zemí Evropské unie a dále Islandu, Norska, Lichtenštejnska a Švýcarska lze jako cestovní doklad použít platný občanský průkaz (jen se strojově čitelnými údaji - vydávané od července 2000).
Při přihlášení na zájezd zkontrolujte platnost cestovního dokladu. !!!Zkontrolujte před odjezdem, že máte svůj vlastní cestovní doklad při sobě!!!
Výše uvedené se týká občanů ČR, doklady nutné pro vstup cizích státních příslušníků do navštívených zemí si tito zajišťují sami a na vlastní odpovědnost.

Achensee - Rofanspitze - Wiedersbeger Horn - Standkopf - Schlegeisspeicher - Hintertux - Tuxer Joch

Termální lázně s moderním aquaparkem v Langenfeldu, v Ötztalských Alpách. Největší lázeňský areál v Alpách, zajímavý už tím, že zdejší horké prameny jsou napájeny vodou z ledovců, která se v hloubce ohřívá a obohacuje o síru.

zobrazit celý článek
Rakousko - Bad Geinberg, Karibská laguna, lázně otevřeny 1998

Termální lázně s horkou sirnou a slanou vodou, rozsáhlým saunovým světem a wellness centrem, atraktivní zejména díky exotickému areálu Karibská laguna.

zobrazit celý článek
Termální lázně Laa - skluzavky v bazénu pro děti

Atraktivní termální lázně s aquaparkem, vodním kinem a nápaditým saunovým světem v Dolním Rakousku nedaleko českých hranic.

zobrazit celý článek

V Bad Schallerbach se nacházejí dva rozsáhlé a velmi nápadité aquaparky (vstup do obou je společný): exotické Aquapulco s mnoha veselými vodními atrakcemi, a Tropicana, wellness aquapark s teplými bazény a vířivkami a s bazénem s proměnlivým barevným osvětlením.

zobrazit celý článek
Rakousko - Bad Blumau, interiéry termálních lázní

Štýrské termální lázně s dvěma horkými prameny bohatými na minerálie zaujmou nejen pestrou nabídkou wellness služeb, ale také originální a oku lahodící architekturou podle návrhů Hundertwassera.

zobrazit celý článek

Bad Ischl je příjemné a elegantní lázeňské letovisko, kde se nachází jedno z habsburských sídel - oblíbená Kaiservilla císaře Františka Josefa. Termální lázně s léčivou slanou vodou patří k nejoblíbenějším v Rakousku.

zobrazit celý článek

Elegantní lázeňské městečko v okolí Vídně, přezdívané město růží. Zdejší termální lázně Römertherme, napájené horkým pramenem s vysokým obsahem síry, měli v oblibě i členové císařské rodiny. V současnosti nabízejí návštěvníkům služby na úrovni a různé atrakce (vířivky, vodní masáže, sauny...).

zobrazit celý článek

Alpské údolí Gastein (Gasteinertal) v atraktivním národním parku Vysoké Taury, je proslulé svými horkými zřídly. Vznikly tu hned dvoje velké termální lázně v městech Bad Gastein a Bad Hofgastein, je tu také termální koupaliště v Dorfgasteinu a jeskynní ozdravovna Heilstollen.

zobrazit celý článek
Rakousko - Tauern Spa - okolní vrcholy NP Vysoké Taury pokryté sněhem lze pozorovat přímo z bazénu

Národní park (1.834 km2) chrání centrální partie pohoří Vysoké Taury, včetně nejvyšší hory Rakouska Glossglockneru (3.798 m) a leží na území tří spolkových zemí – Salcburska, Tyrolska a Korutanska. Jde skutečně o vysokohorský terén (přes 300 vrcholů přesahuje 3.000 metrů) s ostrými štíty, vysokohorskými plesy, ledovcovými kary, kamenitými morénami a suťovými poli. Téměř desetinu parku pokrývají ledovce. Největší z nich (Pasterze) má plochu 19 km2 a mocnost ledu dosahuje 250 metrů.

zobrazit celý článek
Rakousko - NP Kalkalpen, turistika po horských chodníčcích

Národní park zahrnující část alpského hřebene severně od Lince (Severní vápencové Alpy). Hory tu nedosahují velkých výšek, jsou tvořeny převážně vápencem a pokryty hustými lesy. Oblast je v současné době stále populárnější, a proto i sem směřují víkendové zájezdy s turistikou a poznávací zájezdy do Dolních Rakous.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu