autokarem hotel Zájezdy bez nočního přejezdu Pobyty v lázních Termální lázně a wellness Zájezdy s lehkou turistikou Zájezdy s turistikou Národní parky a zahrady Památky UNESCO a starověké civilizace
Přidat k oblíbeným zájezdům Tento zájezd Vás zavede do nejznámějšího národního parku Rakouska Vysoké Taury. NP Vysoké Taury je překrásná oblast kolem nejvyššího rakouského štítu Grossglockner. Vysoké Taury mají více než 300 vrcholů přesahujících 3 000 m a několik ledovců. Mezi turistické magnety patří i upravená lázeňská městečka (Bad Gastein aj.). Ubytování je zajištěno v pěkném hotelu****, kde klienti mohou využít bazén a saunu. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, průvodce, 6x ubytování v hotelu****, 6x polopenzi
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, vstupné a vše, co není zahrnuté v odstavci Cena zahrnuje
Příplatky
4.200 Kč - 1lůž. pokoj
390 Kč - výlet 5. den
224 Kč - komplexní pojištění
NP Vysoké Taury - soutěska Lammerklamm - městečko Dorfgastein - vyhlídkový vrchol Fulseck - lázně Bad Hofgastein - městečko Werfenweng - hrad Hohenwerfen - lázně Felsenbad - romantické městečko Wargrain - městečko Koglalm - Salzburg, památky a muzea, Mozartův rodný dům - hrad Hohensalzburg
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
092-706
4.8 - 10.8.2019
6
Praha a další níže
11 790,-
Odjeto
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Pěkný výlet pod severní stěnou Dachsteinu kolem jezer Vorderer a Hinterer Gosausee, kde z vod jezera vyrůstá ohromný, ledovcem pokrytý Dachstein. Cestou na ubytování procházka v soutěsce Lammerklamm

2. den: procházka jedinečnou hlubokou soutěskou Lichtenstein Klamm po dřevěných mostíkách nad dravou bystřinou sevřenou strmými skalními stěnami. Poté výjezd lanovkou z městečka DORFGASTEIN na vyhlídkový vrchol Fulseck. Lehká procházka po hřebeni, která skýtá pěkné výhledy na okolní hory vysoké přes 2500 m a také dolů do Gasteinského údolí. Odpoledne koupání a odpočinek v moderních termálních lázních BAD HOFGASTEIN

3. den: výjezd lanovkou Ikarus do úchvatného světa hor nad městečko WERFENWENG, odkud se naskýtá nádherný kruhový výhled na okolní alpské velikány skupiny Tennengebirge. Odpoledne návštěva impozantního středověkého hradu Hohenwerfen, který se majestátně tyčí nad celým údolím

4. den: výjezd k malebnému jezeru Zauchensee, dále lanovkou k Gamskogelhütte. Odtud pěší výlet s nádhernými výhledy panoramatickou cestou mezi růžovými azalkami. Nejzdatnější mohou vyjít na vrcholy Tagweidegg a Schwarzkopf. Odpoledne koupání a relaxace v lázních Amadé Altenmarkt

5. den: pobyt v hotelu, pro zájemce fakultativně: Výlet do malebného termálního údolí Gasteiner Tal. Výjezd lanovkou na Stubner Kogel. Pěší výlet panoramatickou cestou Otto Reichert Weg s výhledy na okolní velikány a údolí Gasteinertal.. Návštěva proslulých lázní BAD GASTEIN, kde přímo v centru městečka se nachází romantické vodopády. Koupání a relaxace v termálních lázních FELSENBAD

6. den: výlet z romantického městečka WAGRAIN, které je přezdíváno“městečko květin“. Výjezd lanovkou „Flying Mozart“ nad městečko na KOGLALM. Pěkná pěší tůra po hřebeni s překrásnými výhledy na Radštatské Alpy k vrcholkům Griessenkareck a Saukarkopf. Návrat cestou Bettlersteig a Blumenweg

7. den: ráno odjezd do SALZBURGU (UNESCO), města mnoha památek a muzeí (např. Mozartův rodný dům, projížďka lodí po řece Salzach, hrad Hohensalzburg včetně výjezdu pozemní lanovkou aj.). Salzburg je nádherné město ležící v krásné krajině pod Alpami, dominuje mu mohutný Dóm a vysoko nad městem stojící bílá pevnost Hohensalzburg. Příjezd do Čech ve večerních hodinách

Doprava

Dálkovým autobusem s možností občerstvení (káva, čaj, limonády, pivo).

Ubytování

6x ve 4* hotelu Alpenkrone ve Filzmoos u Flachau. Hotel se nachází v krásné krajině v nadm. výšce 1139 metrů, s výhledem na Filzmoos. Hotel má vnitřní bazén. Součástí hotelu je dále fitness, sauna a stolní tenis.
Ubytování je ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, TV a balkonem.

U všech zájezdů s lehkou pěší turistikou proběhne ubytování až po skončení programu, tj. v odpoledních nebo večerních hodinách. Mějte, prosím, připravené věci na turistiku předem v příručním zavazadle.

Stravování

Stravování je formou polopenze - bufetová snídaně, večeře servírovaná o čtyřech chodech s možností výběru ze tří hlavních jídel (jedno je vegetariánské). Nápoje nejsou v ceně zahrnuty.

Orientační ceny vstupného

Doporučení:
Pokud si v naší CK nejpozději měsíc před odjezdem (při doplacení zájezdu) závazně zarezervujete tzv. Salzburgerland Card – cena bude upřesněna na začátku roku 2019 (platí se u průvodce, ale nutno rezervovat a objednat předem v CK), budete mít většinu z výše uvedených položek s touto kartou zdarma (karta neplatí pro soutěsku Lammerklamm, Hohensalzburg – lanovku k hradu a místního průvodce v Salzburku v historickém centru).
KARTA JE TŘEBA OBJEDNAT V CK PŘEDEM, NA MÍSTĚ JIŽ NELZE ZAKOUPIT.

Vstupy obsažené v Salcburské kartě:
Lichtensteinklamm – 6 € (v r. 2017 byla celoročně uzavřena).
Lanovka na Fulseck a zpět – 23,5 €.
Pevnost Hohenwerfen + výtah - 14,5 €, bez výtahu 11 €.
Výtah na pevnost Hohenwerfen - 3,5 €.
Lanovka Stubnerkogelbahn - 25 €
Lanovka Ikarus - Werfenweg - 14 €
Lanovka Flying Mozart-Wagrain - 13,7 €.
Lázně Felsentherme Gastein – 3 hodiny 23,5 €.
Lázně Erlebnistherme Amadé - 4 hod. 20,5 €.
Hohensalzburg – 15,20 € včetně lanovky.

V Salcburské kartě nejsou zahrnuty tyto vstupy:
Soutěska Lammerklamm – 4,5 €.
Plavba po řece Salzach - 14 € nebo 17 € podle délky plavby.
Mozartův rodný dům v Salzburgu - 11 €.
Místní průvodce v Salzburgu v historickém centru - cca
4 € / os. (skládá-li se celá skupina, počítáno na 40 os.).

Celková orientační částka na vstupy a lanovky při zakoupení Salzburgerland Card je cca 80 € (počítáno včetně ceny karty).
!!! V případě špatného počasí má vedoucí zájezdu právo přizpůsobit program nebo zvolit náhradní variantu v okolí místa pobytu. !!!

Pořadatel: Mayer a Crocus, s. r. o., IČO: 25622706

Poznámky

Cestovní doklady
Občan ČR může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Nedoporučuje se však cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR.
Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že platnost zápisů dětí v cestovních dokladech rodičů byla ukončena dnem 26. června 2012. Od tohoto data musí mít každý občan České republiky (tedy včetně dětí) při cestování do zahraničí vlastní cestovní doklad (do zemí EU cestovní pas nebo občanský průkaz).
Z České republiky lze vycestovat pouze s platným cestovním dokladem. V případě cesty do zemí Evropské unie a dále Islandu, Norska, Lichtenštejnska a Švýcarska lze jako cestovní doklad použít platný občanský průkaz (jen se strojově čitelnými údaji - vydávané od července 2000).
Při přihlášení na zájezd zkontrolujte platnost cestovního dokladu. !!!Zkontrolujte před odjezdem, že máte svůj vlastní cestovní doklad při sobě!!!
Výše uvedené se týká občanů ČR, doklady nutné pro vstup cizích státních příslušníků do navštívených zemí si tito zajišťují sami a na vlastní odpovědnost.

Dorfgastein - Bad Hofgastein - Werfenweng - Bad Gastein - Wagrain - Kogelalm - Salzburg

Termální lázně s moderním aquaparkem v Langenfeldu, v Ötztalských Alpách. Největší lázeňský areál v Alpách, zajímavý už tím, že zdejší horké prameny jsou napájeny vodou z ledovců, která se v hloubce ohřívá a obohacuje o síru.

zobrazit celý článek
Rakousko - Bad Geinberg, Karibská laguna, lázně otevřeny 1998

Termální lázně s horkou sirnou a slanou vodou, rozsáhlým saunovým světem a wellness centrem, atraktivní zejména díky exotickému areálu Karibská laguna.

zobrazit celý článek
Termální lázně Laa - skluzavky v bazénu pro děti

Atraktivní termální lázně s aquaparkem, vodním kinem a nápaditým saunovým světem v Dolním Rakousku nedaleko českých hranic.

zobrazit celý článek

V Bad Schallerbach se nacházejí dva rozsáhlé a velmi nápadité aquaparky (vstup do obou je společný): exotické Aquapulco s mnoha veselými vodními atrakcemi, a Tropicana, wellness aquapark s teplými bazény a vířivkami a s bazénem s proměnlivým barevným osvětlením.

zobrazit celý článek
Rakousko - Bad Blumau, interiéry termálních lázní

Štýrské termální lázně s dvěma horkými prameny bohatými na minerálie zaujmou nejen pestrou nabídkou wellness služeb, ale také originální a oku lahodící architekturou podle návrhů Hundertwassera.

zobrazit celý článek

Bad Ischl je příjemné a elegantní lázeňské letovisko, kde se nachází jedno z habsburských sídel - oblíbená Kaiservilla císaře Františka Josefa. Termální lázně s léčivou slanou vodou patří k nejoblíbenějším v Rakousku.

zobrazit celý článek

Elegantní lázeňské městečko v okolí Vídně, přezdívané město růží. Zdejší termální lázně Römertherme, napájené horkým pramenem s vysokým obsahem síry, měli v oblibě i členové císařské rodiny. V současnosti nabízejí návštěvníkům služby na úrovni a různé atrakce (vířivky, vodní masáže, sauny...).

zobrazit celý článek

Alpské údolí Gastein (Gasteinertal) v atraktivním národním parku Vysoké Taury, je proslulé svými horkými zřídly. Vznikly tu hned dvoje velké termální lázně v městech Bad Gastein a Bad Hofgastein, je tu také termální koupaliště v Dorfgasteinu a jeskynní ozdravovna Heilstollen.

zobrazit celý článek
Rakousko - Tauern Spa - okolní vrcholy NP Vysoké Taury pokryté sněhem lze pozorovat přímo z bazénu

Národní park (1.834 km2) chrání centrální partie pohoří Vysoké Taury, včetně nejvyšší hory Rakouska Glossglockneru (3.798 m) a leží na území tří spolkových zemí – Salcburska, Tyrolska a Korutanska. Jde skutečně o vysokohorský terén (přes 300 vrcholů přesahuje 3.000 metrů) s ostrými štíty, vysokohorskými plesy, ledovcovými kary, kamenitými morénami a suťovými poli. Téměř desetinu parku pokrývají ledovce. Největší z nich (Pasterze) má plochu 19 km2 a mocnost ledu dosahuje 250 metrů.

zobrazit celý článek
Rakousko - NP Kalkalpen, turistika po horských chodníčcích

Národní park zahrnující část alpského hřebene severně od Lince (Severní vápencové Alpy). Hory tu nedosahují velkých výšek, jsou tvořeny převážně vápencem a pokryty hustými lesy. Oblast je v současné době stále populárnější, a proto i sem směřují víkendové zájezdy s turistikou a poznávací zájezdy do Dolních Rakous.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu