autokarem hotel Pobyty v lázních Zájezdy s lehkou turistikou Zájezdy s turistikou
Přidat k oblíbeným zájezdům Zájezd do oblasti jižního Salzburska - malebného kraje, který nabízí rozeklané hory, burácející řeky, tajemné soutěsky, příjemná městečka a krásné vyhlídky. Na našem zájezdu okusíme od každého kousek, což dělá zájezd pestrý a atraktivní. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, průvodce, 5x ubytování v hotelu *** s wellness a bazénem, 5x polopenzi
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, vstupné a vše, co není zahrnuté v odstavci Cena zahrnuje
Příplatky
1.500 Kč - 1lůžkový pokoj
192 Kč - komplexní pojištění
vrchol Katrin - Dachstein - Bad Ischl - Abtenau - salaš Gsengalm - vrchol Gr. Traunstein - Gosaukamm - jezero Almsee - jeskyně Eisriensenwelt - Gamskogelhütte - lázně Amadé Altenmarkt - Geireck
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
092-702
23.6 - 28.6.2019
5
Praha a další níže
10 290,-
Odjeto
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách. V poledne příjezd do oblasti Solné Komory. Výjezd lanovkou na vrchol Katrin. Lehká příjemná procházka s nádhernými výhledy na Solnou Komoru i ledovec mohutného Dachsteinu. Zastávka v centru malebného lázeňského městečka BAD ISCHL, které proslavil pobyt císařského páru Sissi a Františka Josefa I. Přejezd na ubytování

2. den: Z městečka ABTENAU lanovkou k chatě Karkogelhüte. Odtud výstup lesní cestou, později horskou pěšinou pod skalními velikány skupiny Tennengebirge, k salaši Gsengalm s příjemným posezením a úchvatnou vyhlídkou na alpské vrcholy. Možnost vystoupit na vyhlídku s nádhernými pohledy na vrchol Gr. Traunstein. Odvážnější mohou cestu lanovkou zpět nahradit jízdou po letní bobové dráze. Soutěska Lammerklam - romantická procházka vede kolem bouřlivé řeky mezi skalními rozvalinami. Nejatraktivnější část soutěsky je tzv.“Tmavá soutěska“, která je vklíněná do skály a působí tak dojmem malé jeskyně. Mnoho dojmů Vám přinese návštěva vodopádu Gollinger. Romantická vycházka vede podél potoka Schwarzenbach až k úpatí vodopádu, který spadá z výšky 75 m

3. den: Výlet do údolí Hinterwinkl, které ohraničují mohutné masivy Gosaukamm a Dachstein. Příjezd po mýtné silnici k salaši Oberhofalm pod věhlasnou dvouvrcholovou horu Bischofsmütze. Zde je možnost pěkných túr různé náročnosti, ať již k chatě Hofpürglhütte nebo k jezeru Almsee a podél potoka Warme Mandling

4. den: Návštěva jedinečné přírodní zajímavosti – jeskyně Eisriesenwelt – rozsáhlý jeskynní systém s celkovou délkou 42 km. Vchod do jeskyně je ve výšce 1641 m. K přístupu k jeskyni se využívá 2xlanovka a 2x i lehká pěší turistika. Cestou si užijeme dechberoucí výhledy na Vysoké Taury. V jeskyni uvidíme impozantní halu, hrad, ledový palác Eispalast aj. Odpoledne výjezd autobusem k chatě Arthurhaus 1502 m přímo pod jižní stěnu monumentálního Hochkönigu. Pěší vyhlídková panoramatická cesta na Mitterfeld Alm

5. den: Výjezd k malebnému jezeru Zauchensee, dále lanovkou k Gamskogelhütte. Odtud pěší výlet s nádhernými výhledy panoramatickou cestou mezi růžovými azalkami. Nejzdatnější mohou vyjít na vrcholy Tagweidegg a Schwarzkopf. V podvečer možnost koupání a relaxace v hotelovém bazénu nebo v lázních AMADÉ ALTENMARKT, kde najdete soustavu vnitřních a venkovních termálních bazénů

6. den: Cestou domů výlet na vyhlídkový bod Salcburku – horu Untesberg. Výjezd lanovkou ze St. Leonhardu pod vrchol Geireck (1805m), odtud procházka po německo- rakouské hranici na vyhlídkový vrch Salzburger Hochthron (1853 m). Úchvatný vyhlídkový bod navazující na horskou skupinu Untersberg. Rozeklaný hřeben nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu i Alpy a zejména na rozeklané skály v okolí. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách

Doprava

Dálkovým autobusem s možností občerstvení (káva, čaj, limonády, pivo).
Předpokládaná trasa přejezdu: Praha – Příbram - Písek - České Budějovice - Dolní Dvořiště - Linz - Solná Komora.

Ubytování

5x ubytování v hotelu Brückenwirt 3* v Altenmarktu. Ubytování je ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, balkonem, TV, fénem, safem. Hotel má wellness centrum s bazénem, fitness, 2x týdně sauna, 2x týdně parní lázeň. Wellness centrum je na ploše 170 m2
.

Stravování

Stravování je formou polopenze. Snídaně jsou formou bufetu, večeře 3 chodové menu + salátový bufet. Nápoje nejsou v ceně večeří, klienti si je hradí na místě sami.

Orientační ceny vstupného

Vstupy jsou pouze orientační a uvádíme celkový přehled, ne všechna místa musí být realizována, záleží na počasí a individuálním výběru každého klienta.

Doporučujeme všem studentům vzít s sebou studentskou průkazku ISIC.

Přehled vstupů a lanovek - uvádíme plné vstupné, v podstatě vždy jsou ceny nižší vzhledem ke skupinovým slevám, možné jsou také dětské slevy.
Lanovka na vrchol Katrin - 19,5 € zp.
Lanovka Abtenau - Karkogelhütte – 11,4 € zp.
Lanovka Abtenau - Karkogelhütte + dolů letní bobovou
dráhou Sommerrodel - 12,5 €.
Soutěska Lammerklam – 4,5 €.
Vodopád Golling - 3 €.
Jeskyně Eisriesenwelt vstupné + lanovka - 24 €.
Lanovka Zauchensee - Gamskogelhütte – 14,5 € zp.
Lanovka Unterbergbahn – 25 € zp.
Lázně Amadé Altenmarkt – 16,5 € / 2 hod., 21,5 € / 4
hod., 26 € / celý den.

Kapesné

Celková orientační částka na vstupy a lanovky je cca 120 € (závisí na množství využitých lanovek a term. lázní).

Pořadatel: Mayer a Crocus, s. r. o., IČO: 25622706

Bad Ischl - Abtenau - Altenmarkt

Termální lázně s moderním aquaparkem v Langenfeldu, v Ötztalských Alpách. Největší lázeňský areál v Alpách, zajímavý už tím, že zdejší horké prameny jsou napájeny vodou z ledovců, která se v hloubce ohřívá a obohacuje o síru.

zobrazit celý článek
Rakousko - Bad Geinberg, Karibská laguna, lázně otevřeny 1998

Termální lázně s horkou sirnou a slanou vodou, rozsáhlým saunovým světem a wellness centrem, atraktivní zejména díky exotickému areálu Karibská laguna.

zobrazit celý článek
Termální lázně Laa - skluzavky v bazénu pro děti

Atraktivní termální lázně s aquaparkem, vodním kinem a nápaditým saunovým světem v Dolním Rakousku nedaleko českých hranic.

zobrazit celý článek

V Bad Schallerbach se nacházejí dva rozsáhlé a velmi nápadité aquaparky (vstup do obou je společný): exotické Aquapulco s mnoha veselými vodními atrakcemi, a Tropicana, wellness aquapark s teplými bazény a vířivkami a s bazénem s proměnlivým barevným osvětlením.

zobrazit celý článek
Rakousko - Bad Blumau, interiéry termálních lázní

Štýrské termální lázně s dvěma horkými prameny bohatými na minerálie zaujmou nejen pestrou nabídkou wellness služeb, ale také originální a oku lahodící architekturou podle návrhů Hundertwassera.

zobrazit celý článek

Bad Ischl je příjemné a elegantní lázeňské letovisko, kde se nachází jedno z habsburských sídel - oblíbená Kaiservilla císaře Františka Josefa. Termální lázně s léčivou slanou vodou patří k nejoblíbenějším v Rakousku.

zobrazit celý článek

Elegantní lázeňské městečko v okolí Vídně, přezdívané město růží. Zdejší termální lázně Römertherme, napájené horkým pramenem s vysokým obsahem síry, měli v oblibě i členové císařské rodiny. V současnosti nabízejí návštěvníkům služby na úrovni a různé atrakce (vířivky, vodní masáže, sauny...).

zobrazit celý článek

Alpské údolí Gastein (Gasteinertal) v atraktivním národním parku Vysoké Taury, je proslulé svými horkými zřídly. Vznikly tu hned dvoje velké termální lázně v městech Bad Gastein a Bad Hofgastein, je tu také termální koupaliště v Dorfgasteinu a jeskynní ozdravovna Heilstollen.

zobrazit celý článek
Rakousko - Tauern Spa - okolní vrcholy NP Vysoké Taury pokryté sněhem lze pozorovat přímo z bazénu

Národní park (1.834 km2) chrání centrální partie pohoří Vysoké Taury, včetně nejvyšší hory Rakouska Glossglockneru (3.798 m) a leží na území tří spolkových zemí – Salcburska, Tyrolska a Korutanska. Jde skutečně o vysokohorský terén (přes 300 vrcholů přesahuje 3.000 metrů) s ostrými štíty, vysokohorskými plesy, ledovcovými kary, kamenitými morénami a suťovými poli. Téměř desetinu parku pokrývají ledovce. Největší z nich (Pasterze) má plochu 19 km2 a mocnost ledu dosahuje 250 metrů.

zobrazit celý článek
Rakousko - NP Kalkalpen, turistika po horských chodníčcích

Národní park zahrnující část alpského hřebene severně od Lince (Severní vápencové Alpy). Hory tu nedosahují velkých výšek, jsou tvořeny převážně vápencem a pokryty hustými lesy. Oblast je v současné době stále populárnější, a proto i sem směřují víkendové zájezdy s turistikou a poznávací zájezdy do Dolních Rakous.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu