Přidat k oblíbeným zájezdům Jednodenka s návštěvou veliké slavnosti lodí: parádní plavba historických kolesových parníků v Drážďanech po Labi se swingovou hudbou do zámku Pillnitz, dále zahrady Pillnitz a koupání v termálech Bad Schandau. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, průvodce, povinné pojištění CK
Cena nezahrnuje
pojištění a vstupné
Příplatky
84 CZK komplexní pojištění
20 CZk pojištění pouze léčebné
Tento produkt již není možné objednat.
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 7 hod. a po trase dle dohody, DRÁŽĎANY, slavnostní jízda parníků – celkem 11 výletních lodí (všech 9 kolesových parníků a 2 parádní lodě) pluje po Labi k zámku Pillnitz, dixielandová hudba na všech lodích, po celé trase stánky s občerstvením, lodě neustále houkají na pozdrav, plavba vyvrcholí před zámkem, kde se společně lodě otáčejí, Pillnitz, zámeček saských kurfiřtů, prohlídka zámeckých zahrad a skleníků, večerní koupání v termálních lázních BAD SCHANDAU, hala se slanou vodou a světelnými a hudebními efekty, návrat do Prahy do půlnoci


CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám při slavnostech. Slavnosti, které jsou uvedeny v programu zájezdu, jsou záležitostí místních lidí a mohou být ovlivněny řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě.

Doprava

klimatizovaným autobusem vybaveným přehravačem DVD, o přestávkách prodej nápojů za Kč

Stravování

1x snídaně

Pojištění

V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Orientační ceny vstupného

doporučené vstupné 35 €
Bad Schandau, lázně Toscana: vatup na 2 h 14 EUR, na 4 ho 18 EUR

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Jízda parníků v Drážďanech
Vždy 1. května se v Drážďanech pořádá slavnostní jízda kolesových parníků. Všech devět drážďanských historických kolesových parníků a dvě salónní lodě vyplují od terasovitého nábřeží v Drážďanech a zamíří po Labi směrem k Modrému zázraku, sledování tisíci diváků na obou březích. Plavba je doprovázena živou swingovou muzikou na palubách. Lodě neustále houkají na pozdrav jedna druhé i obecenstvu. Parníky míří dál až k zámečku Pillnitz, kde se u ostrova společně otáčejí (vrcholný okamžik plavby) a plují potom zpět k drážďanskému nábřeží.

Německo - Drážďany - Semperopera, interiéry

Významná evropská operní scéna v Drážďanech (spjatá především s působením Richarda Wagnera a Richarda Strausse). Název má podle architekta Gottfrieda Sempera, který ji vybudoval.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany v jarním hávu.

Drážďany - kulturní město, v němž se nachází různá atraktivní muzea, zejména sbírky proslulého Zwingru, klenotnice saských panovníků, ale také Muzeum dopravy a pozoruhodné německé muzeum hygieny. Plno významných památek i perliček pro víkendové poznávací zájezdy.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany - v průvodu jede i Popelka, tady nesmírně populární z českého filmu

Jeden z vrcholů adventu v Německu je Festival štol v Drážďanech. Oblíbená saská vánoční štola je vyrobena v obří velikosti a potom se veze městem v pestrém průvodu historicky oděných postav v čele s králem Augustem. Slavnost je pastvou pro oči i chuťové buňky.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany - Zwinger zdobí četné sochy - Kupidové, Cherubínci, vázy, masky aj.

Drážďany jsou památkovým rájem – v roce 2009 se stala světovým kulturním dědictvím. Město má spoustu zeleně a památky přímo v centru. Seznamte se s desítkou nejkatraktivnějších míst, která můžete navštívit i na poznáváacích zájezdech s CK GEOPS.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany - Pfunds Molkerei

Nejkrásnější mlékárna světa Drážďanská mlékárna Pfunds Molkerei byla v roce 2008 zapsána do Guinessovy knihy rekordů zapsána jako nejkrásnější mlékárna světa. Stojí zaručeně za návštěvu.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany v jarním hávu.

Drážďany - kulturní město, v němž se nachází různá atraktivní muzea, zejména sbírky proslulého Zwingru, klenotnice saských panovníků, ale také Muzeum dopravy a pozoruhodné německé muzeum hygieny. Plno významných památek i perliček pro víkendové poznávací zájezdy.

zobrazit celý článek
Německo - Lužice - Marienstern, velikonoční jízda

V Německu je k vidění nevídané množství slavností většího i menšího významu v průběhu celého roku. Doslova každé město má vlastní kalendář slavností a trhů. Významné jsou hudební a filmové festivaly (např. festival Richarda Wagnera v Bayreuthu) a světové veletrhy. Poznejte některé ze slavností na poznávacích zájezdech s CK GEOPS.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany - Pillnitz, kvetoucí kamélie ukrytá ve skleníku těžkém 54 tun,ten  se na léto odsouvá, v zimě kamélii chrání a udržuje teplotu 6-10°

Zámek Pillnitz poblíž Drážďan je známý díky svým rozlehlým zahradám. Mezi jeho hlavní atrakce patří oranžérie, anglický pavilón, čínský pavilón a ovšem také skleník s obří stromovou kamélií, která je na jaře celá obsypaná růžovočervenými květy. 

zobrazit celý článek

Jen kousek od hranic se nacházejí nejstarší a nejslavnější termální lázně Saska - okouzlující Toskana Therme v Bad Schandau. Hlavní atrakcí modernizovaného areálu termálních lázní se saunami a wellness je zejména čarovný prostor s hudbou, barevnými světly a vůněmi - Liquid Sound.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu