autokarem hotel Snídaně Zájezdy bez nočního přejezdu Evropské slavnosti Divadelní a hudební představení Folklórní slavnosti Zájezdy na hudební představení a festivaly Relaxační víkendy Zájezdy s lehkou turistikou Pohodové týdny v horách Zájezdy s turistikou Národní parky a zahrady
Přidat k oblíbeným zájezdům
Víkend v nejkrásnějších partiích německých Alp - NP Berchtesgaden, návštěva solných dolů nebo solných termálních lázní, plavba po jezeře, nádherné hory a vodopády. Zažijete největší lidovou letní slavnost s přehlídkou lidových krojů a kapel, největší ledovou jeskyni na světě i nejprudší lanovku v Rakousku, a to vše bez nočního přejezdu a bez čerpání dovolené.
Národní park Berchtesgaden, to je nejkrásnější část Bavorských Alp. Víkend s bohatým programem jako je příjemná turistika, význačné památky, plavba lodí po jezeře, vyhlídková čajovna Kehlstein v horách, návštěva palírny, solného dolu... V tomto termínu velká folklórní slavnost.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem s klimatizací, 2x hotel 3* (2lůžkové pokoje), 2x snídaně, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, vstupné, lanovky, plavba lodí (75€) a vše, co není uvedeno v položce "základní cena zahrnuje".
Příplatky
1.200 Kč za jednolůžkový pokoj
980 Kč za 2x večeři
96 Kč za komplexní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
hrad Hohenwerfen - ledová jeskyně Eisriesenwelt - Berchtesgaden, solný důl - krásy národního parku Berchtesgaden, jezero Königsee - možnost plavby, možnost výjezdu na Kehlstein, kde je Hitlerova chata Orlí hnízdo - letní slavnost v lidových krojích - solné termální lázně
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
001-290
10.7 - 12.7.2020
2
Praha a další níže
5 390,-
Zrušeno
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 5:30 h (ČB), transfer do Německa a Rakouska, WERFEN a hrad Hohenwerfen se sokolnickým muzeem a ledová jeskyně Eisriesenwelt Werfen, největší ledová jeskyně na světě v pohoří Totengebirge (celková délka 42 km) a pojedete též nejprudší lanovkou Rakouska, dle času Gollingské vodopády

2.den. národní park Berchtesgaden, plavba lodí po jezeře Königsee ke kostelu sv. Bartoloměje pod vysokou stěnou Watzmannu, další plavba až k cípu jezera – křišťálovému jezírku Obersee, nejvyšší vodopád Německa, procházky krajinou

3. den: výlet na Kehlsteinhaus - vyhlídka Orlí hnízdo, místním busem vyhlídkovou silnicí, výtahem ve skále na Hitlerovu vyhlídkovou chatu Orlí hnízdo, BERCHTESGADEN, návštěva solného dolu, odpoledne průvod se spoustou lidí v pestrých lidových krojích, v historickém centru, představení trubačů nebo variantně koupání ve vyhlášených slaných lázních Watzmann therme, návrat do Prahy do půlnoci


CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí. Případné slavnosti nelze nikdy zaručit předem na 100 % s ohledem na aktuální počasí.

Doprava

autobusem s klimatizací, DVD a WC, za české koruny je možné zakoupit studené i teplé nápoje.

Ubytování

2x hotel ***, 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením

Stravování

2x snídaně formou bufetu, za příplatek možnost 2x večeře

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

výjezd na „Orlí hnízdo – Hitlerovu čajovnu Kehlsteinhaus“ (6,5 km dlouhá silnice, 125 m dlouhý tunel do hory a výjezd původním luxusním výtahem v hoře do chaty Kehlsteinhaus) 16,10 €
Historické muzeum s dokumentací nacistické éry v Obersalzbergu: 3 €
plavba po Königssee – zpáteční lodní lístek ke sv. Bartoloměji – 15 €; zpáteční lodní lístek až k Saletu - 18 €
Solný důl: 16,50 €
Berchtesgaden, termální lázně: 2 hodiny 12 €, 4 hodiny: 15,40 €, celodenka: 18 € (bez příplatku za sauny - 6 €)

Kapesné

Doporučujeme cca 75€ na vstupné.

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Berchtesgaden, solná velmoc: solný důl a termální lázně
Bohatá solná ložiska přinášela berchtesgadenskému kraji bohatství stejně jako sousednímu rakouskému Solnohradsku. Sůl byla považovaná za místní bílé zlato. Staré solné doly se v současnosti staly velkou turistickou atrakcí a jejich prohlídka je stejně zábavná jako poučná. O těžbě soli návštěvníky informuje krátký film. Dolů pak jdou v hornických oděvech a také s doprovodem "horníka". Jedou vláčkem, lanovkou a také po starých důlních skluzavkách. Dole se plaví po vorech přes podzemní jezero, které bývá magicky nasvíceno.
Dalším velkým lákadlem Berchtesgadenu jsou jistě slané prameny. Lázně Watzmann Therme nabízejí různé atrakce, sportovní vyžití a také různé ozdravné kúry a masáže. Saunový svět s vnitřním i venkovním areálem sestává z nápaditých tematických saun.

Poznámky

Letní slavnost krojů v Berchtesgadenu
Každoročně na začátku července, v neděli, pořádají berchtesgadenské krojové folklórní spolky velkou slavnost. Den začíná ranním střílením. Poté jdou členové spolků na bohoslužby v berchtesgadenském klášterním kostele. Po nich následuje hlavní bod programu – velkolepý průvod po berchtesgadenském tržišti: přehlídka parádních krojů, které jsou v tomto koutu Bavorska tradiční.
10:00 nástup krojových skupin (Berchtesgaden, Salzburger Strasse), pochod do kostela
10:30 slavnostní bohoslužby ve farním a klášterním kostele
11:30 průvod z klášterního kostela po pěší zóně k parku a zpět na tržiště
příjemné zakončení v Kongresshausu

Termální aquapark nedaleko Mnichova napájený ze sirného pramene bohatého na minerálie. Termální a zážitkové bazény, vodní atrakce, zábavní areál Galaxy (tobogány), odpočinkový areál Vital oáza, svět saun.

zobrazit celý článek

Lázně s termální slanou vodou v atraktivní přírodě bavorských Alp. Odpočinkové termální bazény, plavecké bazény, vodní masáže, kanál s divokou vodou, fantastický svět saun s alpínskou zahradou.

zobrazit celý článek

V jihovýchodním cípu Německa leží Berchtesgadenské Alpy, které jsou chráněny stejnojmenným národním parkem. Jde o masiv triasových vápenců a tak jsou všude vidět bílé štíty. Nedosahují sice výšek jiných částí Alp (nejvyšší vrchol Watzmann má 2.713 m), ale krásy mají spoustu. Pohoří je výrazně členité, s hlubokými údolími a strmými štíty a vše dotvářejí hojná ledovcová jezera. Největší z nich, Königssee (521 ha) leží pod východní stěnou Watzmannu, je hluboké až 190 metrů a téměř 8 km dlouhé. Na ostrůvku uprostřed je poutní kostelík sv. Bartoloměje z roku 1134. Berchtesgaden je velmi oblíbený cíl poznávacích zájezdů do oblasti Alp.

zobrazit celý článek

Neuschönau se nachází v národním parku Bavorský les. Najdete zde cestu postavenou v korunách stromů a také věž, ze které je překrásný výhled do krajiny. Jedná se o unikátní atrakci, kterou by si neměl nikdo nechat ujít. Zelená perlička na poznávacích zájezdech s CK GEOPS.

zobrazit celý článek
Německo - Norimberk - bohatá nabídka na Christkindlesmarktu

Norimberk je město se staletou a slavnou historií. obnovené historické centrum i významná muzea připomínají éru říšských sněmů, bohatství svobodného města a centra obchodu a podobu ulic, v nichž žil Albrecht Dürer. Kromě toho proslul Norimberk gastronomickými specialitami – grilovanými klobáskami a lahodným tradičním perníkem.

zobrazit celý článek
Rakousko - Berchtesgaden - solný důl, malý koncert s hrou barev a světla v solné komoře

Nejstarší solný důl Německa v Berchtesgadenu zve návštěvníky k prohlídce s jízdou vláčkem, lanovkou i na skluzavce. Poznejte fantastický podzemní svět, místo, kde se těží berchtesgadenské bílé zlato.

zobrazit celý článek

Podobné zájezdy (1):

Barevný víkend v Salcbursku, Berchtesgaden a Orlí hnízdo 2020

Rakousko | Solnohradsko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 2x hotel, 2x snídaní, průvodce, pojištění CK
18.09 - 20.09 5 890,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu