vlakem hotel Snídaně Zájezdy bez nočního přejezdu Relaxační víkendy Národní parky a zahrady Eurovíkendy a metropole Poznávací zájezdy pro seniory
Přidat k oblíbeným zájezdům
Vlakem za památkami Mnichova (hl. město Bavoska a centrum Oktoberfestu). Pohodlné cestování do bavorské metropole v podhůří Bavorských Alp. Královská sídla, středověká a barokní architektura, významná muzea, oblíbená bavorská piva a chutná gastronomie, krásná alpská příroda a vyhlášené adventní trhy. Porovnáme s dalším historickým centrem kraje Regensburgem. Zájezd pro malou skupinu do 15 osob.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
vlakové jízdenky Praha – München – Praha v základní vozové třídě, 2x hotel 3* (2lůžkové pokoje), 2x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, pobyt. taxy, jízdenky pro regionální spoje, MHD, vstupné (60€) a vše co není obsaženo v položce Základní cena zahrnuje
Příplatky
1.800 Kč za 1lůžkový pokoj
105 Kč za komplexní pojištění
90 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
pobyt v Mnichově a Regensburgu, čas na slavné galerie (Alte Pinakothek) a muzea i na nákupy, náměstí Marienplatz, slavní středověký trh Krippenmarkt, bavorské korunovační klenoty, jedinečné BMM muzeum, REGENSBURG - „středověký div Německa“, nejstarší dochovaný kamenný most v Evropě z 12. století  
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
021-740
25.11 - 27.11.2022
2
Praha a další níže
7 990,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: ráno odjezd z Prahy hl.n.(7:20) Západním expresem, přes Plzeň a Domažlice vlakem do Bavorska, MNICHOV (München) , jehož hlavní nádraží je jedno z největších v Německu, ubytování a prohlídka historického centra MNICHOVA (původně sídlo mnichů z 12.st. a bašta katolicismu): náměstí Marienplatz, impozantní mariánský kostel Frauenkirche s charakteristickými věžemi, novogotická Nová radnice Bürgensaal s freskami z 18.stol., bílá brána Karlstor, stará radnice se sbírkou historických hraček, rokokový kostel Asamkirche, světoznámé galerie - Alte a Neue Pinakotek a sbírka moderního umění Pinakotek der Moderne, moderní galerie Lenbachhaus, alternativně vánoční trh na náměstí Marienplatz a korbel mnichovského piva v nejznámější pivnici světa v Hofbräuhausu, slavný středověký trh, Krippenmarkt (trh jesliček) nebo Vánoční trh „Růžové Vánoce“ na idylickém náměstí Stephansplatz, královské sídlo Residenz, vzniklé přestavbou hradu Wittelsbachů (v Klenotnici jsou bavorské korunovační klenoty)

2. den: MNICHOV - technický den: Technické muzeum či Muzeum BMW, Olympijský park, vybudovaný pro letní olympijské hry v roce 1972, jedinečné BMW muzeum s autosalonem a věž Olympiaturm, 291m vysoká věž s nejhezčím výhledem a čas na kávičku či oběd nebo variantně prohlídka Alianz Areny (FC Bayern Mnichov), odjezd vlakem odpoledne (16:40) do další bavorské metropole REGENSBURG - „středověký div Německa“, ubytování a večerní procházka centrem a adventní trhy

3.den: REGENSBURG (Řezno) pod ochranou UNESCO, prohlídka historického centra (UNESCO), římská brána Porta pretoria z , monumentální dóm svatého Petra ze 13. Století a kostel sv. Jana s pamětní deskou 14 českých knížat, nejstarší dochovaný kamenný most v Evropě z 12. století i vánoční trh a strom u zámku knížat z rodu Thurn-Taxisů. Na vánočních trzích ochutnáte vyhlášené bavorské klobásky, pečené kaštany. V podvečer odjezd z Regensburgu zpět do ČR (odjezd v 18:00), příjezd do Prahy ve večerních hodinách (22:20).

CK si vyhrazuje právo záměny programu dle počasí a případných dopravních podmínek.

Doprava

vlaky; do Mnichova a zpět Západním expresem z Praha a Plzně, městskou dopravou po Mnichově (MHD není v ceně zájezdu)

Ubytování

2x hotel 3* (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)

Stravování

2x snídaně formou bufetu

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.

KOMPLEXNÍ LÉČEBNÉ POJIŠTĚNÍ UNIQA
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5 kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696.
• léčebných výloh (dále LV) pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci včetně případné nákazy COVID-19 v zahraničí s případ. omezením s odkazem na "semafor" a doporučení MZV až do výše 5.000.000 Kč
pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů i v případě diagnózy COVID 19 či jiné: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
úrazové pojištění: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Nově je možné sjednat doplňkové pojištění k jakémukoliv komplexnímu cestovnímu pojištění 
 PŘIPOJIŠTĚNÍ COVID 19 TARIF P – rozsah pojištění níže
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény – maximální plnění 10.000 Kč
- V případě karantény při nákaze pojištěné osoby v zahraničí
- Preventivní karanténa nařízená oprávněným místním orgánem (např. v hotelu, kde klient bydlí, se prokáže nákaza)
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě – maximální plnění 20.000 Kč
- Karanténa v souvislosti s nákazou klienta
- Preventivní karanténa v souvislosti s nákazou např. někoho z hotelu
Rozšíření pojištění stornovacích poplatků o nesplnění zdravotních podmínek k nástupu do veřejného dopravního prostředku sloužícímu k cestě do zahraničí (letadlo, autobus, vlak)
- Rozšiřuje připojištění stornovacích poplatků (pokud jsou sjednány) o situace, kdy pojištěná osoba doloží, že v ČR, ještě před odjezdem, nebyla vpuštěna do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s COVID-19 a podezření na onemocnění pojištěné osoby. Pojistné plnění je poskytováno maximálně do výše limitu zvoleného připojištění stornovacích poplatků se stejnou spoluúčastí klienta- Dále je z pojištění hrazena situace, kdy klient doloží, že jel vlastním prostředkem a nebylo mu umožněno opustit ČR na hraniční kontrole země sousedící s ČR s ohledem na nesplnění zdravotních podmínek k vycestování z ČR a podezření na onemocnění pojištěné osoby.
- Preventivní domácí karanténa nebo uzavření hranic nařízením oprávněného orgánu není předmětem pojištění.

Orientační ceny vstupného

Alte a Neue Pinakothek 7 Eur, galerie Lenbachhaus 14 Eur, sídlo Residenz: Residence Museum 9 Eur, Treasury 9 Eur, Nymphenburgský palác 8 Eur, Marstallmuseum s muzeem nymphenburského porcelánu 6 Eur.

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Vánoční trh v Mnichově na náměstí Marienplatz a Krippenmarkt
Tradiční vánoční trh na Marienplatz pochází ze 14. století a je považován za nejoriginálnější a nejautentičtější v Mnichově. Romantické prostředí před novogotickou radnicí na náměstí Marienplatz vyjadřuje živé bavorské tradice a starodávné řemeslo. Největší německý „Kripperlmarkt“.K dispozici je vše, co si lze pro vytvoření betlému představit, od jesliček až po dary Tří králů. První mnichovský „Krippenmarkt“ začal v roce 1757, letos je Christkindlmarkt na náměstí Marienplatz naplánován od 23. listopadu.

Termální aquapark nedaleko Mnichova napájený ze sirného pramene bohatého na minerálie. Termální a zážitkové bazény, vodní atrakce, zábavní areál Galaxy (tobogány), odpočinkový areál Vital oáza, svět saun.

zobrazit celý článek

Lázně s termální slanou vodou v atraktivní přírodě bavorských Alp. Odpočinkové termální bazény, plavecké bazény, vodní masáže, kanál s divokou vodou, fantastický svět saun s alpínskou zahradou.

zobrazit celý článek

V jihovýchodním cípu Německa leží Berchtesgadenské Alpy, které jsou chráněny stejnojmenným národním parkem. Jde o masiv triasových vápenců a tak jsou všude vidět bílé štíty. Nedosahují sice výšek jiných částí Alp (nejvyšší vrchol Watzmann má 2.713 m), ale krásy mají spoustu. Pohoří je výrazně členité, s hlubokými údolími a strmými štíty a vše dotvářejí hojná ledovcová jezera. Největší z nich, Königssee (521 ha) leží pod východní stěnou Watzmannu, je hluboké až 190 metrů a téměř 8 km dlouhé. Na ostrůvku uprostřed je poutní kostelík sv. Bartoloměje z roku 1134. Berchtesgaden je velmi oblíbený cíl poznávacích zájezdů do oblasti Alp.

zobrazit celý článek

Neuschönau se nachází v národním parku Bavorský les. Najdete zde cestu postavenou v korunách stromů a také věž, ze které je překrásný výhled do krajiny. Jedná se o unikátní atrakci, kterou by si neměl nikdo nechat ujít. Zelená perlička na poznávacích zájezdech s CK GEOPS.

zobrazit celý článek
Německo - Norimberk - bohatá nabídka na Christkindlesmarktu

Norimberk je město se staletou a slavnou historií. obnovené historické centrum i významná muzea připomínají éru říšských sněmů, bohatství svobodného města a centra obchodu a podobu ulic, v nichž žil Albrecht Dürer. Kromě toho proslul Norimberk gastronomickými specialitami – grilovanými klobáskami a lahodným tradičním perníkem.

zobrazit celý článek
Rakousko - Berchtesgaden - solný důl, malý koncert s hrou barev a světla v solné komoře

Nejstarší solný důl Německa v Berchtesgadenu zve návštěvníky k prohlídce s jízdou vláčkem, lanovkou i na skluzavce. Poznejte fantastický podzemní svět, místo, kde se těží berchtesgadenské bílé zlato.

zobrazit celý článek

Již od předminulé sezóny můžete na naších webových stránkách a také v katalogu narazit na jiný druh dopravy v rámci poznávacích zájezdů než je zažitá doprava autobusem či na delší vzdálenosti doprava letecká. Jak název napovídá, jedná se o železnici. Evropské vlaky zažily během druhé poloviny minulého století obrovský boom, zejména v západní Evropě, kdy začaly vznikat nové vlakové platformy na principu specifických vlakových souprav, typu železničních kolejí a k nim náležící infrastruktury.

zobrazit celý článek

Podobné zájezdy (1):

Mnichov a Bavorské Alpy vlakem 2022

Německo | Bavorsko Cena zahrnuje:
vlakové jízdenky Praha – München – Praha, 3x hotel se snídaní, regionální vlak do GAPA, průvodce, pojištění CK
04.08 - 07.08 9 990,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu