Zájezdy na evropské slavnosti za hranice všedních dnů

Málokdy poznáte národ lépe, než právě v době tradičních a lidových slavností. Říkáte, že nemáte rádi hluk, davy lidí, neradi si zajišťujete potřebné ubytování, právě když je to nejproblematičtější a nejdražší, a přece jste zvědaví, jak lidé žijí právě tehdy, když žijí pro sebe a pro své tradice? Zkuste využít zájezd cestovní kanceláře GEOPS.cz. Zájezdy na evropské slavnosti za poznáním, kulturou a místním folklórem vás zaručeně zaujmou. Vykročte z jednotvárnosti všedních dnů a vydejte se na některé evropské slavnosti, na jednom z našich poznávacích zájezdů. Lépe se tak seznámíte s historií, zvyky a tradicemi země. Můžete si vychutnat atmosféru plnou zábavy a radosti místních lidí a zpestřit si výlet trochou luxusu a relaxací.

Zájezdy na karnevaly, masopusty, Velikonoce i lidové slavnosti jsou často spojené s turistikou, relaxací v termálních lázních, luxusním bydlením v centru měst, s divadelními představeními a zajímavými výstavami.

Karnevaly i čarodějnice jsou slavnosti plné radosti a bujarého veselí. Masopust ani není potřeba blíže představovat. S GEOPS.cz se můžete zajet podívat, jak se slaví v jiných zemích, okusit neopakovatelnou atmosféru nejslavnějšího karnevalu v Benátkách, zúčastnit se karnevalu Busojárás v Moháči (oba jsou zapsány na seznamu nehmotného světového dědictví UNESCO), anebo jet vstříc přicházejícímu jaru na Azurové pobřeží v čase karnevalu v Nice, nebo na velkolepý karneval v italském Viareggiu, či se nechat okouzlit květinovým karnevalem na Madeiře.
A čarodějnice? Máte možnost jet přímo do kraje čarodějných rejů, romantického pohoří Harz, kde potkáte na každém rohu divoženky a pekelníky v kostýmech a vše obklopeno krásnou přírodou a řadou městeček UNESCO.

Velikonoce jsou všeobecně známé nejen jako významné křesťanské svátky, ale také jako slavnosti jara a probouzející se přírody. S tím jsou spojené četné lidové zvyky a tradice. Velikonoce nabízejí také příležitost k prvním jarním zájezdům do termálních lázní. Můžete využít volna prodlouženého víkendu a vyrazit na poznávací zájezd například do Benátek, Florencie, Paříže, Budapešti, Vídně, Amsterdamu či na relaxační víkend s termály, jako je wellness víkend v Maďarsku. Navštívit třeba i skanzen s ukázkami velikonočních tradic, být svědky přehlídky nejkrásnějších maďarských krojů při velikonoční slavnosti ve vesnici UNESCO Hollókö nebo zažít Velikonoce v největším maďarském skanzenu Szentendre, ponořit se do pestrých velikonočních tradic v Lužici, kde se každoročně konají velké selské jízdy, anebo prožít Velikonoce v Provence se slavností Feria v Arles.

Oblíbené slavnosti květů a květinová korza potěší krásou, vůněmi a vynalézavostí nejen turistky a zahrádkáře. Kdo by neznal okouzlující slavnosti květů na Madeiře spojené s oblíbeným karnevalem, narcisový festival v Solné komoře v horách plných divokých květů a květinové korzo v Holandsku v dubnu spojené s nejslavnějším parkem cibulovin v Keukenhofu či květinové korzo v Tyrolsku s tradiční hudbou a lidovými tyrolskými kroji a květinové korzo v maďarském Debrecenu s krojovaným tancem čardáš. Za zážitek stojí i Slavnost květů ve Viterbu v Itálii, kde se soutěží o nejkrásnější dvorek či náměstí. V Bruselu se v každý sudý rok pokládá květinový koberec a podobný půvabný zvyk lze pozorovat i v italských městečkách. Jakousi slavností květin jsou i světové výstavy květin a zahrad, jako je světová výstava orchidejí v Drážďanech a tradiční srpnová výstava a zahradnický veletrh v rakouském Tullnu, různé zahradnické přehlídky v Rakousku a Německu nebo veliká květinová výstava Buga v Německu, která probíhá každoročně hned v několika městech zároveň.

K poznávacím zájezdům GEOPS.cz patří nerozlučně umělecko-historické slavnosti ve Francii Medievalles v Brignoles, slavnosti de la Merce v Katalánsku, slavnost Den krále v Holandsku, Slavnost lodí a plachetnic v Amsterdamu (jednou za 5let), pokládání koberce květin v Bruselu na náměstí před radnicí i drobné slavnosti pro turisty jako tradiční vážení sýrů v Alkmaaru, Slavnosti vína v Alsasku s průvody na historické náměty, Otvírání moře v Hamburku. Slavnost gondol - Regata storica a slavnost moře Sensa v Benátkách.
Velkou skupinu zájezdů tvoří zájezdy pro zájemce o hudební kulturu a příznivce krásné hudby za hudebními slavnostmi, divadlem a festivaly. Můžete navštívit divadelní představení či koncert na prestižní evropské scéně jako je La Scala v Miláně, Vídeňská Státní opera, anebo třeba v zámeckém divadle či pod širým nebem v romantickém prostředí. Oblíbené jsou zájezdy za operou ve veronské Aréně (obvykle Aida, Carmen, Nabucco, Don Giovanni), májový koncert Vídeňské filharmonie v zahradách Schönbrunnu, Slavnost trubačů v Alsasku, adventní zájezdy s koncerty vážné hudby v chrámech.

Úplně z jiného soudku jsou zájezdy na jezdecké slavnosti (například slavnost Palio v Sieně a největší maďarské jezdecké slavnosti v národním parku Hortobagy, nebo selské slavnosti, například slavnosti sena a slámy, podzimní slavnosti shánění stád či přehlídka vznešených horských kraviček ve Švýcarsku.

Samostatnou kapitolou je bohatá nabídka adventních zájezdů do Německa, Rakouska, Maďarska, Francie a Polska s tradičními koncerty, ale také průvody čertů a vánoční atmosférou a gastronomickými specialitami včetně festivalu štol v Drážďanech. Ulicemi měst v záplavě světel pobíhají průvody čertů a percht, voní místní speciality, svařené víno a skořice, někdy přijde i sám Mikuláš. Projdeme se po adventních trzích, pokocháme se jesličkami a betlémy, prožijete dětskou radost z blížících se vánoc a také slast v hřejivé vodě termálních lázní se spoustou příjemných atrakcí. Poznáte třeba i pohádkový advent na zámcích nebo parádní hornické průvody v Sasku, můžete poslat pohlednici z Ježíškova poštovního úřadu. Na adventních zájezdech je najednou člověk člověku blíž a v duši se rozlévá klid a pohoda.

Historické slavnosti jsou v současnosti stále populárnější, k tradičním, které jsou známé již léta, přibývají nové. Karnevaly v historických krojích, často se staletou tradicí (zejména karneval v Benátkách, slavnostní průvody, které jsou součástí vinobraní (např. ve francouzském Alsasku, rakouském Burgenlandsku a maďarském Tokaji). Nadchnou i slavnosti, které připomínají významné historické události a někdejší slávu regionu či města - zejména benátská slavnost moře, slavnost Vykupitele s ohňostrojem a regata, jsou pořádány na počest místním patronům… S námi můžete vyrazit na poznávací zájezd či prodloužený víkend zpestřený účastí na historických slavnostech s nezapomenutelnou atmosférou a třeba i s ochutnávkami vína a specialit krajové gastronomie.

Gastronomie, víno a tradice nerozlučně patří ke slavnostem Evropy, ale je i samostatnou kapitolou… Vždyť ke správné slavnosti patří dobré jídlo a pití a mnohé slavnosti jsou zaměřeny přímo na gastronomické prožitky. Ve vinařských oblastech se tradičně slaví vinobraní - s CK GEOPS můžete navštívit slavnosti vína ve francouzském Alsasku, Burgundsku a Beaujolais, v Maďarsku v proslulé oblasti Tokajských vrchů či v Badacsonyi, vinobraní v rakouském údolí Wachau a staroslavném vinařském městě Retz, ale třeba i u nás na Moravě. V Mnichově se pořádá proslulý svátek piva Oktoberfest.
Chcete zažít speciální gastronomické slavnosti?
V Maďarsku můžete navštívit slavnosti klobás v Békéscabě, v Budapešti slavnost vína nebo slavnost Mangalica ve vaření nejlepšího guláše. V Dolním Rakousku se traduje festival cibule v Laa a roztomilé makové slavnosti v Makové vesnici Armschlag. V Tyrolsku je oblíbený festival knedlíků, v Solnohradsku festival sýrů. Na Slovensku si lze užít husí hody v Gróbu, ve Švýcarsku festival raclette, v Itálii vedle spousty menších gastronomických slavností velký festival čokolády Eurochocolat v Perugii, v Německu např. festival vánočních štol v Drážďanech. Možností je plno, všechny slibují víkend plný dobrého jídla, skvělé podívané a veselé zábavy. Pokud vám nevadí větší množství lidí, často ostatně velmi veselých, máte jedinečnou příležitost vidět kraj, kde se jeho lid baví – to patří k poznání.
Řada gastronomických slavností je spojena s folklórními vystoupeními v krojích s tradiční hudbou, například velikonoční pollócká slavnost v maďarském Hollókő, historický průvod drážďanské štoly a průvod trubačů a vinobraní v Alsasku.

CK GEOPS nabízí početné prodloužené víkendy i delší zájezdy za evropskými slavnostmi - zájezdy na tradiční folklórní slavnosti od jara do zimy, spojené s dobrým jídlem a vínem, termálními lázněmi s příjemnou turistikou. Zájezdy na slavnosti naleznete zde.

Šťastnou cestu a mnoho nezapomenutelných zážitků.

 

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu