autokarem hotel Zájezdy za uměním, výstavy a architektura Výtvarné akce a speciální výstavy Evropské slavnosti Památky UNESCO a starověké civilizace Eurovíkendy s průvodcem a programem Eurovíkendy a metropole Poznávací zájezdy pro seniory
Přidat k oblíbeným zájezdům Ráj pro milovníky umění - během Velké muzejní noci se otevřou vstupy mnoha muzeí, galerií a kulturních institucí, dále vernisáže, hudební a taneční vystoupení, vše za jednotnou vstupenku za 18 € vč. jízdného. Doprava mezi muzei zajištěna speciálními autobusy v ceně vstupenky. www.lange-nacht-der-museen.de Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 1x hotel (2lůžkový pokoj s příslušenstvím), průvodce, pojištění CK
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, stravování, dopravu v Berlíně, vstupné do objektů, jízdné a vstupenku na galerijní noc (50 €) a vše, co není obsaženo v odstavci "základní cena zahrnuje".
Příplatky
690 CZK - jednolůžkový pokoj
200 CZK - 1x snídaně
100 CZK - rezervace Reichstagu
96 CZK - komplexní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Postupim, rozsáhlý park Sanssouci, rokokový zámek Sanssouci a další královské letohrádky - Berlín, památky, moderní budovy, Checkpoint Charlie, Reichstag - Velká muzejní noc, významná muzea a umělecká díla.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
091-265
30.8 - 1.9.2019
2
Praha a další níže
3 590,-
Odjeto
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 7 hodin (další nástupní místo Ústí nad Labem a po trase, svozy od 4 osob z Hradce Králové a Pardubic a Brno za 400 Kč), POSTUPIM, hlavní město spolkové země Braniborsko, procházka rozsáhlým parkem Sanssouci pruských králů (UNESCO) s pavilóny, fontánami a sochami (Neues Palais, Neue Kammern, Čínský pavilónek, zámek Charlottenhof a překrásný rokokový letohrádek Sanssouci krále Fridricha Velikého), dle času centrum města POSTUPIM, zastávka u skvostu moderní architektury v přírodovědeckém parku A. Einsteina, astrofyzikální observatoř, Einsteinova věž (arch. Erich Mendelsohn), odjezd na ubytování

2. den: BERLÍN, Říšský sněm (nutná rezervace předem v CK), moderní architektura nádraží Hauptbahnhof, třídy Unter den Linden a Friedrichstrasse, Opera, strážnice, zbrojnice, katedrála sv. Hedviky, Francouzský kostel, Humboldtova univerzita, dóm (hroby králů, z kupole výhled na město), Alexanderplatz s televizní věží (365 m), Červená radnice, dále muzea na Muzejním ostrově, variantně volno v parku, návštěva Panometru, téma „Berlínská zeď“ a projížďka lodí po Sprévě


Od 18. hodiny do 2. hod. ranní proběhne dlouhá muzejní a galerijní noc - v ceně paušální vstupenky jsou vstupy do řady muzeí a institucí a také doprava speciálními autobusy Shuttle Bus pendlujícími mezi muzei - i veřejnou dopravou uvnitř BERLÍNA (info www.geops.cz)

3. den: odjezd z Berlína ve 2.30 h ráno, dojezd do Prahy ráno


CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuálních podmínek v Berlíně. Kupoli Říšského sněmu lze navštívit pouze na objednávku, uveďte zájem na přihlášce. Velká noc muzeí může být ovlivněna řadou nepředvídatelných situací. Nelze ji proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě.

Doprava

klimatizovaným autobusem s prodejem nápojů, vybaveným DVD

Ubytování

1x hotel typu Ibis Budget u Berlína (2lůžkové pokoje se sprchou, WC a TV

Stravování

možnost doobjednat za příplatek snídaně formou bufetu (teplé nápoje – káva, čaje, mléko; džusy, čerstvé pečivo, marmelády, buchta, jogurt, máslo...).

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

POSTUPIM: prohlídka zámku Sanssouci 12 €, paušální vstupenka umožňující navštěvovat libovolné letohrádky vč. zámku Sanssouci: 19 €
Vstupné v Berlíně: Berlin – Televizní věž 10 €, do 16 let 5,5 €
Židovské muzeum mimo muzejní noc: 8 €
Panometer u Berlínské zdi: 10 €
Berlín – vstup do muzeí na ostrově (Pergamonmuseum) mimo muzejní noc 15 €
Berlin – katedrála 5 €
Jízdné v době galerijní noci včetně volného vstupu do galerií a muzeí stojí 18 €.

Kapesné

doporučujeme min. kapesné 55 €. Slevu do objektů lze získat skupinovou (min. 20 zájemců) nebo na legitimace ISIC, IYTC či ITIC a průkaz novináře.

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Poznámky

Muzea, která se účastní Velké muzejní noci
Celkové se účastní 76 muzeí a institucí. Zde jsou uvedena některá významná, která se účastnila v roce 2017 a mohla by zajímat turisty.
Staré muzeum (Altes Museum) na Muzejním ostrově
Nové muzeum Neues Museum) na Muzejním ostrově
Pergamonské muzeum
Židovské muzeum v Berlíně
Gemäldegalerie
Berlínská galérie - moderní umění
Muzeum Berlínské zdi
Panoráma Berlinské zdi - Assisi Panorama
Sbírka odlitků antických soch (Abguss - Sammlung Antiker Plastik Berlin)
Anne Franks Zentrum
Německé muzeum filmu a televize
Německé historické muzeum
Německé technické muzeum
Muzeum hudebních nástrojů
Muzeum NDR
Přírodovědné muzeum
Zámek Charlottenburg
Celý aktuální seznam bude zveřejněn na http://www.lange-nacht-der-museen.de/de/museen/

Muzejní ostrov v Berlíně
Na ostrově v centru Berlína mezi dvěma rameny řeky Sprévy nechali v průběhu 19. století (od r. 1830) pruští králové vybudovat komplex muzeí, který je v současnosti zapsaný jako celek na seznam UNESCO. Bode Museum obsahuje především sbírky sochařského a malířského umění od antiky po 18. století, Staré a Nové muzeum (Altes Museum, Neues Museum) byla určena pro starověké archeologické nálezy. Ve Starém muzeu jsou především egypstké sbírky a exponátyze starověkého Řecka a Říma, v Novém muzeu další exponáty z Egypta (když už budovy Starého muzea nepostačovaly) včetně busty Nefertiti. Proslulé Pergamonské muzeum je nejmladší, vzniklo teprve v roce 1930 pro nové archeologické nálezy z oblasti Blízkého východu. Jsou zde tedy exponáty ze starověké Mezopotámie, zejména řecké a helénistické, ale také islámské umění. Hlavními klenoty jsou proslulý Pergamonský oltář a babylónská Ištařina brána z modrých cihel. Stará Národní galerie (Alte Nazionalgalerie) obsahuje převážně umění 19. století, především díla německých umělců, ale také francouzských impresionistů (Manet, Monet, Renoir, Degas i Cézanne).


Zobrazit místo Berlín, velká muzejní a galerijní noc na větší mapě

POSTUPIM s parkem - zámek Sanssouci - historický i moderní BERLÍN - účast na Noci muzeí a galerií

Velké muzejní a galerijní noci se účastní již na 100 muzeí a institucí, od velkých a významných (Altes Museum, Židovské muzeum, zámek Charlottenburg) až po různá bizarní (muzeum počítačových her, muzeum konopí, Dům česneku).

zobrazit celý článek
Německo - Berlín - Pergamonské muzeum ukrývá unikátní poklady nejstarších kultur, Pergamonský oltář, 2.stol. př.n.l.

Německá metropole Berlín má celou řadu muzeí a galerií, z nichž mnohá patří k nejvýznamnějším v Evropě: především muzea na Muzejním ostrově s rozsáhlými sbírkami starověkých nálezů z Předního východu, Egypta, Řecka a Říma, dále muzeum moderního umění Hamburger Bahnhof, Židovské muzeum, Technické muzeum, které je největší svého druhu na světě, galerie umění Gemäldegalerie.

zobrazit celý článek

Přehled některých významných divadel Berlína - alternativní scény s hudebními a pantomimickými představeními, města s bohatou kulturní nabídkou.

zobrazit celý článek
Německo - Berlín - Reichstag, interiéry kopule

Aneb Osm zastavení s architekturou Berlína: Reichstag, Památník holocaustu, Hauptbahnhof, Židovské muzeum, Neues Museum, Jacob und Wilhelm Grimm Zentrum, Kürfürstendamm, Asisi Panorama.
Turisty lákají věhlasná muzea a s CK GEOPS můžete zažít i velkou muzejní noc. Anebo barevný festival světel na podzim.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu