Přidat k oblíbeným zájezdům Poznávací zájezd do bavorské metropole Mnichov. Poznáte památky, galerie a zajímavosti Mnichova, královský zámek Nymphenburg s krásnými zahradami, sochami a vodotrysky, můžete navštívit příležistostné výstavy - např. výstava středověkých iluminovaných rukopisů. Jedinečná příležitost účastnit se Velké muzejní a galerijní noci, kdy se otevírá na 90 muzeí a galerií Mnichova. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 1x ubytování v hotelu* * * se snídaní, průvodce, pojištění CK
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, vstupné
Příplatky
460 CZK jednolůžkový pokoj
84 CZK komplexní pojištění
Tento produkt již není možné objednat.
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd v 7.00 h z Prahy, přejezd do MNICHOVA: bavorská metropole, prohlídka hlavních památek, např. pozdně gotický halový kostel se zvonkohrou Frauenkirche, historické centrum města s pěší zónou – okolí náměstí Marienplatz, radnice, galerie Neue Pinakothek se sbírkami umění 18. a 19. století, Alte Pinakothek - jedna z nejlepších světových obrazáren – období od 14. do 18. století (Dürer, Cranach, Raffael, Leonardo da Vinci, Tizian, Van Dyck, Rubens, Rembrandt, Velazquez, Boucher aj.), v Kunsthalle Hypo-Kulturstiftung lze navštívit mimořádnou výstavu skvostů středověké knižní malby - Pracht und Pergamen, 75 iluminovaných pergamenů z jihoněmeckých oblastí z let 780-1180, mezi nimi i proslulý Evangeliář Oty III. a Bamberská apokalypsa

2. den: prohlídka zámku Nymphenburg, klenotu bavorských kurfiřtů, s parkem - barokní sousoší a fontány, dále prohlídka Rezidence bavorských králů, v 19:00 hodin začíná Velká muzejní a galerijní noc, účastní se např. Alte Pinakothek, Neue Pinakothek, Pinakothek der Moderne, Bayerisches Nationalmuseum, Deutsches Museum (muzeum vědy a techniky), Glyptotek, Bier-und Oktoberfestmuseum, BMW Museum, Židovské muzeum, Kunstbau Lenbachhaus, Muzeum člověka a přírody, Státní muzeum egyptského umění, Mnichovská botanická zahrada v Nymphenburgu, mezi 90 státními a městskými mnichovskými muzei i významnými galeriemi jezdí speciální taxíky, tramvaje a autobusy (cena jízdenky 15 €); plánovaný odjezd v 02:30, návrat do ČR v ranních hodinách.

3. den: návrat do ČR v ranních hodinách.


CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí, zájmů skupiny a aktuálních podmínek v Mnichově.

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč), vybaveným DVD

Ubytování

hotel * * *, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

Stravování

snídaně

Pojištění

V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Mnichovská muzea a galerie


Bavorské národní muzeum

Obsáhlé sbírky tohoto muzea jsou zaměřeny na dějiny umění a kultury, řemesla, lidové umění a každodenní život v Bavorsku. Historický okruh obsahuje cenná umělecká díla, nábytek a uměleckořemeslné předměty z obdbobí od raného středověku po secesi, cenné a pozoruhodné jsou především gotické oltářní sochy a obrazy, skvostná barokní umělecká díla ze sbírek kurfiřta Maxe Emanuele (přelom 17.a 18. století) a historizující přeměty z rezidencí bavorských králů vč. slavného Ludvíka II. z 19. století. Kulturně historický okruh obsahuje např. sbírku porcelánu, hudebních nástrojů, stolního náčinní či společenských her. Okruh zaměřený na lidovou kulturu přibližuje každodenní život bavorského lidu, obsahuje též sbírku duchovního lidového umění a sbírku hraček. Pozoruhodná je též rozsáhlá sbírka betlémů z alpské oblasti, především Bavorska a Tyrolska, ale také z okolí Neapole a ze Sicílie, kterou nashromáždil mezi lety 1880 a 1890 mnichovský obchodní rada Max Schmederer.

Mnichov, Prinzregentstrasse 3. Otevírací doba: út-ne 10-17 h, ve čtvrtek je otevřeno až do 20 h.Německé muzeum (Deutsches Museum)

... aneb Mistrovská díla vědy a techniky. Jedno z nejvýznamnějších světových muzeí zaměřených na techniku a přírodní vědy. Obsahuje na 100 000 exponátů týkajících se všech možných témat - od hornictví po atomovou fyziku, od nálezů z jeskyně Altamiry po zvětšený model lidské buňky, od počátků civilizace až po současnost. K nejcennějším exponátům patří např. první motorové letadlo bratrů Wrightů, Wattův parní stroj, dieselový motor či první počítač řízený programem - Z3 Konrada Zuse. Budova muzea se nachází na ostrově Museuminsel, je otevřena od 9 do 17 hodin.BMW Museum

Muzeum věnované známé značce osobních automobilů - 90 let historie a všechny typické aspekty jsou zachyceny v sedmi tematických okruzích a pro každý je určena samostatná budova. Od roku 1975 je muzeum domovem slavné BMW Art Car Collection - pozoruhodné sbírky umělecky vyvedených automobilů BMW. V současnosti čítá 16 kusů a je nadále rozšiřovaná.

Mnichov, Petuelring 130. Otvírací doba: úterý-pátek 9-18 h, sobota, neděle, svátek 10-20 h, vstupné dospělý 12 EUR, zlevněné vstupné (děti, studenti, důchodci) 6 EUR, skupina od 5 osob: 9 EUR/osoba
více informací na http://www.bmw-museum.de/1/webmill.php?fx=g&id=630619Státní muzeum egyptského umění

Sbírky staroegyptského umění z období od prehistorie a Staré říše až po řecko-římskou éru. Zahrnuje též exponáty z přilehlých oblastí, hl. antického Súdánu (Nubie) a koptské Etiopie. představuje mezi světovými muzey naprostý unikát.
Hofgarten, Mnichov. Otevírací doba: úterý-pátek 9-17 h, sobota a neděle 10-17h.Glyptotéka

Sbírka antických soch, k níž položil základ král Ludvík I. v roce 1830.

Mnichov, Königplatz 1. Otevírací doba: uterý - neděle 10-17 h, ve středu otevřeno až do 20 h.

Termální aquapark nedaleko Mnichova napájený ze sirného pramene bohatého na minerálie. Termální a zážitkové bazény, vodní atrakce, zábavní areál Galaxy (tobogány), odpočinkový areál Vital oáza, svět saun.

zobrazit celý článek

Lázně s termální slanou vodou v atraktivní přírodě bavorských Alp. Odpočinkové termální bazény, plavecké bazény, vodní masáže, kanál s divokou vodou, fantastický svět saun s alpínskou zahradou.

zobrazit celý článek

V jihovýchodním cípu Německa leží Berchtesgadenské Alpy, které jsou chráněny stejnojmenným národním parkem. Jde o masiv triasových vápenců a tak jsou všude vidět bílé štíty. Nedosahují sice výšek jiných částí Alp (nejvyšší vrchol Watzmann má 2.713 m), ale krásy mají spoustu. Pohoří je výrazně členité, s hlubokými údolími a strmými štíty a vše dotvářejí hojná ledovcová jezera. Největší z nich, Königssee (521 ha) leží pod východní stěnou Watzmannu, je hluboké až 190 metrů a téměř 8 km dlouhé. Na ostrůvku uprostřed je poutní kostelík sv. Bartoloměje z roku 1134. Berchtesgaden je velmi oblíbený cíl poznávacích zájezdů do oblasti Alp.

zobrazit celý článek

Neuschönau se nachází v národním parku Bavorský les. Najdete zde cestu postavenou v korunách stromů a také věž, ze které je překrásný výhled do krajiny. Jedná se o unikátní atrakci, kterou by si neměl nikdo nechat ujít. Zelená perlička na poznávacích zájezdech s CK GEOPS.

zobrazit celý článek
Německo - Norimberk - bohatá nabídka na Christkindlesmarktu

Norimberk je město se staletou a slavnou historií. obnovené historické centrum i významná muzea připomínají éru říšských sněmů, bohatství svobodného města a centra obchodu a podobu ulic, v nichž žil Albrecht Dürer. Kromě toho proslul Norimberk gastronomickými specialitami – grilovanými klobáskami a lahodným tradičním perníkem.

zobrazit celý článek
Rakousko - Berchtesgaden - solný důl, malý koncert s hrou barev a světla v solné komoře

Nejstarší solný důl Německa v Berchtesgadenu zve návštěvníky k prohlídce s jízdou vláčkem, lanovkou i na skluzavce. Poznejte fantastický podzemní svět, místo, kde se těží berchtesgadenské bílé zlato.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu