autokarem hotel Snídaně Zájezdy bez nočního přejezdu Wellness pobyty Relaxační víkendy Wellness pobyty Termální lázně a wellness Národní parky a zahrady Památky UNESCO a starověké civilizace Adventní zájezdy
Přidat k oblíbeným zájezdům Adventní zájezdy na víkend za vánočními atrakcemi do Rakouska a Bavorska, elegantní Salcburk a jeho skvělé adventní trhy, návštěva solného dolu v Berchtesgadenu, plavba lodí po jezeře nebo koupání v termálních lázních a vánoční zboží na zámku. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 1x ubytování v hotelu se snídaní, průvodce
Cena nezahrnuje
pojištění a vstupné
Příplatky
500 Kč - jednolůžkový pokoj
490 Kč - večeři
90 Kč - komplexní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
092-416
30.11 - 1.12.2019
1
Praha a další níže
3 390,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 6 hdin, dále variantně trasa Benešov - Tábor - České Budějovice anebo Dobříš - Příbram - Písek - České Budějovice, dle dohody též Kaplice či Dvořiště, další dle dohody a aktuální situace, SALCBURK, slavné vánoční trhy před dómem, u letohrádku Mirabel, před Rezidencí i v pevnosti na kopci, po stopách vánoční písně Tichá noc: domek autora textu Josefa Mohra v Salcburku, nebo návštěva Mozartova rodného domu, ubytování v hotelu v okolí

2. den: Berchtesgaden, různé adventní atrakce: solný důl (podzemní solné jezero, hornický vláček, dvě skluzavky, podzemní lanovka...), plavba lodí po jezeře Königssee, adventní trhy u zámku - přehlídka prací truhlářů, řezbářů, betlémářů, výrobců vánočních ozdob a dalších řemeslníků pro zájemce také koupání v termálních lázních Watzmann Therme se slanou vodou.... návrat do Prahy před půlnocí


CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám v adventních místech.

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč), vybaveným DVD
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

hotel, 2 lůžk. pokoje s vl. příslušenstvím

Stravování

1x snídaně, možnost dokoupení večeře za 450 Kč. Večeře doporučujeme, v okolí hotelu není moc možností stravování.

Pojištění

V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Orientační ceny vstupného

BERCHTESGADEN: plavba po Königssee – zpáteční lodní lístek ke sv. Bartoloměji – 14,50 EUR, až k Saletu (cíp jezera) – 17 EUR (slevy pro skupiny)
Solný důl: 16 EUR
Berchtesgaden, termální lázně: 2 hodiny 12 EUR, 4 hodiny: 15,40 EUR, celodenka: 18 EUR

Pořadatel: Radek Kredba - CK Permon, IČO: 45256691

Zajímavosti

Zvonící slaměné snopy z Bavorských Alp
Jedinečná pradávná tradice v bavorské horské oblasti Berchtesgadener Land. V čase adventu, kolem svátku sv. Mikuláše, zde chodí od domu k domu tzv. slamáci (buttnmandl) – postavy obalené od hlavy po paty slámou a s dřevěnými maskami. Tyto prapůvodní folklórní postavy byly až kolem roku 1730 uvedeny do mezí křesťanství a připojily se k mikulášským průvodům (které tvoří často mnoho různých folklórních postav). Objevují se obvykle v celých zástupech. Stejně jako horští čerti - krampusáci si slamáci na sebe připevňují velké kravské zvonce, které hlasitě řinčí.

Poznámky

Salcburský adventní trh

Jeden z nejkrásnějších alpských adventních trhů před salcburským dómem byl prvně zmiňován už v roce 1491. V 17. stol. se mu již říkalo Mikulášský trh a jeho brány se vždy otevřely 14 dní před Štědrým dnem. V té době patřil mezi pět nejznámějších adventních trhů v evropských zemích. V letech 1679 – 1798 bylo těžiště trhu na Starém náměstí, v letech 1849 - 1930 na Dómském náměstí, v letech 1946 - 1974 u zámku Mirabel. Dnes naleznete vánoční trhy na všech těchto nádherných historických prostranstvích, ale za nejkrásnější je považován ten před Dómem. Kulisa chrámu, pevnosti a biskupských rezidencí přiláká každoročně na 850 tisíc lidí z Evropy i zámoří.

Berchtesgaden, solná velmoc: solný důl a termální lázně
Bohatá solná ložiska přinášela berchtesgadenskému kraji bohatství stejně jako sousednímu rakouskému Solnohradsku. Sůl byla považovaná za místní bílé zlato. Staré solné doly se v současnosti staly velkou turistickou atrakcí a jejich prohlídka je stejně zábavná jako poučná. O těžbě soli návštěvníky informuje krátký film. Dolů pak jdou v hornických oděvech a také s doprovodem "horníka". Jedou vláčkem, lanovkou a také po starých důlních skluzavkách. Dole se plaví po vorech přes podzemní jezero, které bývá magicky nasvíceno.
Dalším velkým lákadlem Berchtesgadenu jsou jistě slané prameny. Lázně Watzmann Therme nabízejí různé atrakce, sportovní vyžítí a také různé ozdravné kúry a masáže. Saunový svět s vnitřním i venkovním areálem sestává z nápaditých tematických saun.


Zobrazit místo Berchtesgaden a Mozartův Salcburk na větší mapě

Salcburk - Berchtesgaden

Termální aquapark nedaleko Mnichova napájený ze sirného pramene bohatého na minerálie. Termální a zážitkové bazény, vodní atrakce, zábavní areál Galaxy (tobogány), odpočinkový areál Vital oáza, svět saun.

zobrazit celý článek

Lázně s termální slanou vodou v atraktivní přírodě bavorských Alp. Odpočinkové termální bazény, plavecké bazény, vodní masáže, kanál s divokou vodou, fantastický svět saun s alpínskou zahradou.

zobrazit celý článek

V jihovýchodním cípu Německa leží Berchtesgadenské Alpy, které jsou chráněny stejnojmenným národním parkem. Jde o masiv triasových vápenců a tak jsou všude vidět bílé štíty. Nedosahují sice výšek jiných částí Alp (nejvyšší vrchol Watzmann má 2.713 m), ale krásy mají spoustu. Pohoří je výrazně členité, s hlubokými údolími a strmými štíty a vše dotvářejí hojná ledovcová jezera. Největší z nich, Königssee (521 ha) leží pod východní stěnou Watzmannu, je hluboké až 190 metrů a téměř 8 km dlouhé. Na ostrůvku uprostřed je poutní kostelík sv. Bartoloměje z roku 1134. Berchtesgaden je velmi oblíbený cíl poznávacích zájezdů do oblasti Alp.

zobrazit celý článek

Neuschönau se nachází v národním parku Bavorský les. Najdete zde cestu postavenou v korunách stromů a také věž, ze které je překrásný výhled do krajiny. Jedná se o unikátní atrakci, kterou by si neměl nikdo nechat ujít. Zelená perlička na poznávacích zájezdech s CK GEOPS.

zobrazit celý článek
Německo - Norimberk - bohatá nabídka na Christkindlesmarktu

Norimberk je město se staletou a slavnou historií. obnovené historické centrum i významná muzea připomínají éru říšských sněmů, bohatství svobodného města a centra obchodu a podobu ulic, v nichž žil Albrecht Dürer. Kromě toho proslul Norimberk gastronomickými specialitami – grilovanými klobáskami a lahodným tradičním perníkem.

zobrazit celý článek
Rakousko - Berchtesgaden - solný důl, malý koncert s hrou barev a světla v solné komoře

Nejstarší solný důl Německa v Berchtesgadenu zve návštěvníky k prohlídce s jízdou vláčkem, lanovkou i na skluzavce. Poznejte fantastický podzemní svět, místo, kde se těží berchtesgadenské bílé zlato.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu