autokarem hotel Snídaně Zájezdy bez nočního přejezdu Zájezdy za uměním, výstavy a architektura Evropské slavnosti Historické slavnosti a průvody Relaxační víkendy Památky UNESCO a starověké civilizace Poznávací zájezdy pro seniory
Přidat k oblíbeným zájezdům Horní Franky, spolkové země Bavorsko se pyšní třemi skvosty UNESCO BAYREUTH, BAMBERG, WÜRZBURG a zažijete slavnost Sandkerwa. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 2x hotel se snídaní, průvodce
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, vstupenku na festival (5 €) a další vstupné (50 €).
Příplatky
1 100 CZK jednolůžkový pokoj
96 CZK komplexní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Bayreuth, Wagnerovo město, rokokové operní divadlo, zámek Fantazie - Würzburg, barokní biskupský zámek - UNESCO - Bamberg, překrásné středověké město z hrázděných domů (UNESCO) - románsko-gotický dóm - lidový festival Sandkerwa, plno zábavy a dobrého jídla a pití.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
091-313
23.8 - 25.8.2019
2
Praha a další níže
4 290,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 6:h a po trase, Beroun, Plzeň možnost svozu z Ústí nad Labem, cesta do Bavorska, BAYREUTH (UNESCO), město proslavené působením Richarda Wagnera a jeho divadelními festivaly, historické centrum, park s hradem, Bayreuthský zámek, rokokové divadlo Markraběcí opera - jedna z nejkrásnějších památek svého druhu, v 18. století zřízena pro kněžnu Vileménu z Bayreuthu, zámek Fantaisie, letní rezidence vévodkyně Friederike Dorothee Sophie von Württemberg, ráj fotografů

2. den: historické město BAMBERG (UNESCO), překrásné středověké, renesanční a barokní jádro s hrázděnými domy, bývalé sídlo biskupa, středověký most přes řeku Regnitz a na něm renesanční radnice, Dóm se sochou Bamberského jezdce, Martinkirche, Michaelskirche, Nová rezidence, zažijete tradiční lidový hornofrancký francký festival Sandkerwa, pro Bavorsko dny plné zábavy, tradic a dobrého piva, nejoblíbenější jsou „Šťouchance na vodě“ s tyčí, návrat na místo ubytování pozdě večer

3. den: další starobylé město WÜRZBURG, centrum franského vinařství a dávné středisko biskupství bambersko-würzburského, barokní Rezidence (UNESCO) s krásnými interiéry a rozsáhlým parkem, pevnost nad městem Marienberg, románsko-barokní chrám, návrat do Prahy do 22 h


CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám v místech slavností.

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem vybaveným přehravačem DVD, o přestávkách možnost občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč)

Ubytování

hotel/penzion ***, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

Stravování

snídaně formou bufetu se podává v jídelně hotelu. Večeře a další stravování se řeší během programu nebo na doporučení průvodce

Pojištění

V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

BAMBERG se rozkládá na březích a ostrůvcích ramen řeky Regnitz a říčního kanálu řeky Mohan. První zmínka o hradu na tomto místě pochází z roku 902 a byl založen šlechtickým rodem Babenberků. O rok později však byli jeho majitelé, rod Babenberků, poraženi franckými Konrádovci, přes něž se pak toto území dostalo do majetku královské koruny.
V roce 973 věnoval císař Ota II. hrad bavorskému vévodovi Jindřichu Svárlivému, jehož syn, král Jindřich II., tu zahájil stavbu císařské falce a románsko-gotického dómu, v němž je i se svou manželkou Kunhutou pochován. V chrámu návštěvníky udivuje mimo jiné i jezdecká socha rytíře – tzv. „bamberský jezdec“, o níž se neví, koho znázorňuje. Stejný král tu na počátku druhého tisíciletí založil i biskupství, v němž biskupové ovládali město až do reformace.
Roku 1430 na město pochodovali husité vedení Prokopem Holým. Církevní hodnostáři a bohatí obyvatelé města utekli. Nakonec se město Bamberg vykoupilo a husité odtáhli, majetek byl ale stejně zničen a vypleněn vzbouřenou chudinou. V letech 1625 až 1631 se zde konaly nechvalně známé čarodějnické procesy, při nichž přišlo o život skoro tisíc lidí, a poté byl Bamberg až do roku 1648 obsazen Švédy.
18. století se pak neslo ve jménu rozvoje a rozkvětu, Čtyři ze pěti bratrů Dientzenhoferů postavili v Bamberku nespočet kostelůa vytvořili tak doslova barokní skvost a Bamberg se stáví součástí Bavorského království v roce 1815. Jako zázrakem město přestálo druhou světovou válku beze škod, takže tu je dnes možné obdivovat největší neporušené původní historické centrum v Evropě. Tato evropská i světová rarita architektury byla roku 1993 zařazena na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
Bamberg se stal i turistickým rájem plných překrásných památek, mekkou pro cykloturistiku, díky 60 pivovarům pivovarů i centrem pivního řemesla.

Bayreuth - Bamberg - Würzburg - Marienberg

Termální aquapark nedaleko Mnichova napájený ze sirného pramene bohatého na minerálie. Termální a zážitkové bazény, vodní atrakce, zábavní areál Galaxy (tobogány), odpočinkový areál Vital oáza, svět saun.

zobrazit celý článek

Lázně s termální slanou vodou v atraktivní přírodě bavorských Alp. Odpočinkové termální bazény, plavecké bazény, vodní masáže, kanál s divokou vodou, fantastický svět saun s alpínskou zahradou.

zobrazit celý článek

V jihovýchodním cípu Německa leží Berchtesgadenské Alpy, které jsou chráněny stejnojmenným národním parkem. Jde o masiv triasových vápenců a tak jsou všude vidět bílé štíty. Nedosahují sice výšek jiných částí Alp (nejvyšší vrchol Watzmann má 2.713 m), ale krásy mají spoustu. Pohoří je výrazně členité, s hlubokými údolími a strmými štíty a vše dotvářejí hojná ledovcová jezera. Největší z nich, Königssee (521 ha) leží pod východní stěnou Watzmannu, je hluboké až 190 metrů a téměř 8 km dlouhé. Na ostrůvku uprostřed je poutní kostelík sv. Bartoloměje z roku 1134. Berchtesgaden je velmi oblíbený cíl poznávacích zájezdů do oblasti Alp.

zobrazit celý článek

Neuschönau se nachází v národním parku Bavorský les. Najdete zde cestu postavenou v korunách stromů a také věž, ze které je překrásný výhled do krajiny. Jedná se o unikátní atrakci, kterou by si neměl nikdo nechat ujít. Zelená perlička na poznávacích zájezdech s CK GEOPS.

zobrazit celý článek
Německo - Norimberk - bohatá nabídka na Christkindlesmarktu

Norimberk je město se staletou a slavnou historií. obnovené historické centrum i významná muzea připomínají éru říšských sněmů, bohatství svobodného města a centra obchodu a podobu ulic, v nichž žil Albrecht Dürer. Kromě toho proslul Norimberk gastronomickými specialitami – grilovanými klobáskami a lahodným tradičním perníkem.

zobrazit celý článek
Rakousko - Berchtesgaden - solný důl, malý koncert s hrou barev a světla v solné komoře

Nejstarší solný důl Německa v Berchtesgadenu zve návštěvníky k prohlídce s jízdou vláčkem, lanovkou i na skluzavce. Poznejte fantastický podzemní svět, místo, kde se těží berchtesgadenské bílé zlato.

zobrazit celý článek

Podobné zájezdy (1):

Bavorské Franky, perly UNESCO, Bamberg a festival Sandkerwa 2020

Německo | Bavorsko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 2x hotel, 2x snídaní, průvodce, pojištění CK
21.08 - 23.08 5 990,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu