autokarem hotel Polopenze Národní parky a zahrady Poznávací zájezdy pro seniory
Přidat k oblíbeným zájezdům
Vydejte se do jednoho z nejromantičtějších koutů Evropy na pomezí dvou států - Itálie a Švýcarska, kde nad malebnými jezery se tyčí vysoké hory.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem s klimatizací, 2x hotel 2-3* (2lůžkový pokoj), 2x polopenze, průvodce, pojištěné CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, při. poby. taxu, plavbu lodí, lanovku, vláček a všechny fakult. akce a veškeré vstupné (55 €) a vše co není uvedené v odstavci Základní cena zahrnuje
Příplatky
1.400 Kč za 1lůžkový pokoj
560 Kč za jízdenku na horský exprese
280 Kč za jízdenku na horský exprese dítě do 13,9 let
175 Kč za komplexní pojištění
150 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)
Milán - krásy jezera Lago Maggiore a Lago di Lugano - Boromejské ostrovy s krásnými zahradami - Locarno -horský vlak Bernina express - od palem a oliv k zasněženým alpským vrcholkům - oblíbené švýcarské město Svatý Mořic.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
042-080
4.7 - 8.7.2024
4
Praha a další níže
8 490,-
Vyprodáno
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v odpoledních hodinách, dále Plzeň a po trase dle dohody

2. den: BERGAMO, staré centrum uvnitř původních hradeb (Piazza Vecchia, Piazza del Duomo aj.), MILANO (UNESCO), moderním, životem pulsující metropole Lombardie, luxusní obchody, elegantní kancelářské budovy, gotická katedrála Duomo, nejslavnější operní dům na světě, dojezd na ubytování

3. den: okruh po italských jezerech, Lago Maggiore, STRESA, romantické městečko, promenády, kvetoucí zahrady s palmami a pomerančovníky, možnost lodního výletu na ostrov Isola Bella se známým zámkem a krásnými Boromejskými zahradami, LOCARNO, barevné kvetoucí městečko se zahradami na švýcarské straně jezera, podvečerní zastávka v LUGANU a na jezeře Lago Lugano

4. den: nejkrásnější partie jihovýchodu Švýcarska, městečko TIRANO , kde přestoupíte na známou horskou dráhu a pojedete horským vláčkem přes průsmyk Bernina, kolem jezer a ledovců, přes viadukty, tunely a galerie do PONTRESINY, ti, kdo nepoužijí vláček, přejedou sedlo Bernina autobusem a mohou se z Pontresiny projít k ledovcovému splazu ROSEG, na závěr horské středisko SV. MOŘIC, odjezd do ČR

5. den: návrat v ranních hodinách


CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a dopravních podmínek.

Doprava

klimatizovaným autobusem vybaveným DVD, během zastávek možnost občerstvení

Ubytování

2x hotel (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)

UPOZORNĚNÍ – POBYTOVÁ TAXA ITÁLIE
Po legislativní změně platné k 1.1.2012, se v Itálii postupně zavádí turistické poplatky v souvislosti s přenocováním v ubytovacích zařízeních v Itálii .

Stravování

2x polopenze

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.

KOMPLEXNÍ LÉČEBNÉ POJIŠTĚNÍ UNIQA
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5 kontakt na Europ Assistance: +420 255 734 900.
• léčebných výloh (dále LV) pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci včetně případné nákazy COVID-19 v zahraničí s případ. omezením s odkazem na "semafor" a doporučení MZV až do výše 5.000.000 Kč
pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů i v případě diagnózy COVID 19 či jiné: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
úrazové pojištění: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Nově je možné sjednat doplňkové pojištění k jakémukoliv komplexnímu cestovnímu pojištění 
 PŘIPOJIŠTĚNÍ COVID 19 TARIF P – rozsah pojištění níže
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény – maximální plnění 10.000 Kč
- V případě karantény při nákaze pojištěné osoby v zahraničí
- Preventivní karanténa nařízená oprávněným místním orgánem (např. v hotelu, kde klient bydlí, se prokáže nákaza)
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě – maximální plnění 20.000 Kč
- Karanténa v souvislosti s nákazou klienta
- Preventivní karanténa v souvislosti s nákazou např. někoho z hotelu
Rozšíření pojištění stornovacích poplatků o nesplnění zdravotních podmínek k nástupu do veřejného dopravního prostředku sloužícímu k cestě do zahraničí (letadlo, autobus, vlak)
- Rozšiřuje připojištění stornovacích poplatků (pokud jsou sjednány) o situace, kdy pojištěná osoba doloží, že v ČR, ještě před odjezdem, nebyla vpuštěna do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s COVID-19 a podezření na onemocnění pojištěné osoby. Pojistné plnění je poskytováno maximálně do výše limitu zvoleného připojištění stornovacích poplatků se stejnou spoluúčastí klienta- Dále je z pojištění hrazena situace, kdy klient doloží, že jel vlastním prostředkem a nebylo mu umožněno opustit ČR na hraniční kontrole země sousedící s ČR s ohledem na nesplnění zdravotních podmínek k vycestování z ČR a podezření na onemocnění pojištěné osoby.
- Preventivní domácí karanténa nebo uzavření hranic nařízením oprávněného orgánu není předmětem pojištění.

Orientační ceny vstupného

Bergamo – zpáteční jízdenka na lanovku do starého horního města – cca 3 € / os.
Stressa – Isola Bella – loď 9 € / zpáteční, palác + zahrady – 18 €, děti do 15 let 10 €.
Milano – výběr z několika možností vstupů do Dómu: Katedrála - 3 €, Dóm + archeologická oblast + Dómské muzeum + kostel San Gottardo – 8 €, Dóm + archeologická oblast + Dómské muzeum + kostel San Gottardo + pěšky na střechu Dómu - 13 €, Dóm + archeologická oblast + Dómské muzeum + kostel, San Gottardo + výtahem na střechu Dómu – 17 €
Locarno – lanovka k Madonna del Sasso (pouze v případě dostatečného času na prohlídku Locarna) – 4,8 CHF / dosp. nahoru, 2,2 CHF / do 16 let nahoru, případně _7,2 CHF / dosp. zpáteční. Na jízdné bude vybírat průvodce a hradit společně, můžete uhradit také v eurech – 5 € / dosp. / nahoru, 2,3 € / do 16 let nahoru.

Kapesné

doporučujeme min. celkové kapesné 90 €, z toho 55 € na vstupné. Je možné získat skupinovou slevu (min. 20 osob). Slevu lze občas získat také na legitimace ISIC, IYTC či ITIC a průkaz novináře.

Měna

Do Švýcarska je potřeba mít švýcarské frank.

Pořadatel: Mayer a Crocus, s. r. o., IČO: 25622706

Zajímavosti

Bernina Express vede po Rhétské dráze, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Nabízí skutečně nevšední zážitky – propojuje Chur a Davos s jižními končinami pod Alpami a přejíždí přitom alpský průsmyk Piz Bernina (2 253 m.n.m.). Po cestě tak lze vidět ledovce a alpské štíty i krajinu s olivami, palmami a citrusy. Překonává stoupání se sklonem až 70 promile a projíždí přes 196 mostů a 55 tunely. Konečná stanice je už v Itálii, v městečku Tirano. Náleží k němu ještě autobusová linka vedoucí kolem jezera Como k Luganu.

Poznámky

Do kostelů není vhodné jít s holými rameny a v šortkách a může se vám dokonce stát, že nebudete vpuštění dovnitř. Interiéry jsou často tmavé, ale k osvětlení slouží automaty na mince.
Zákaz kouření platí ve všech otevřených veřejných prostorách, včetně restaurací, barů a diskoték. Je dovoleno kouřit jen ve specielně zřízených uzavřených místnostech. V případě přestoupení tohoto zákona hrozí až 250 Euro pokuty.
Elektrické adaptéry
Síťové napětí v Itálii je jako v České republice 220 V. Zástrčky mají dva kolíky s kruhovým průřezem. Ve většině hotelů najdete zásuvky pro holicí strojky, nabíječky telefonů i fény. Euroadaptér (většinou se dá půjčit na recepcích hotelů).

Bergamo - Milán - Lago Maggiore - Stresa - Isola Bella - Locarno - Lugano - Poschiavo - Pontresina - Sank Moritz

MILÁN (italsky Milano) je druhé největší italské město, hlavní město oblasti Lombardie a provincie Milano. Je slavné jako město obchodu, bank a módy, jako sídlo opery La Scala a fotbalových klubů AC a Inter Milán. Nachází se v něm velká gotická katedrála a řada dalších památek. Právem se mu na poznávacích zájezdech do severní Itálie věnuje pozornost, zaslouží si delší návštěvu, nejlépe eurovíkend.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu