letecky Zájezdy bez nočního přejezdu Zájezdy s lehkou turistikou Pohodové týdny v horách Zájezdy s turistikou
Přidat k oblíbeným zájezdům
Druhý největší ostrov Skotska je zároveň ten nejrozmanitější. Písečné pláže, rozeklané vrcholy pohoří Cuillin Hills, poloostrov Trotternish, zříceniny nebo dochované hrady v čele s Dunvegan Castle. Strávíte zde 7 dní v přírodě. Po cestě na ostrov Skye, skrz západní vysočinu, uvidíte úžasné údolí Glen Coe, Neptunovy schody na Kaledonském kanále, Eilean Donan Castle i Edinburgh. To vše v malé skupině 8 osob.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
letenku včetně všech letištních poplatků, 10x ubytování (převážně v apartmánech), 1x snídaně, dopravu auty, mikrobusy po Skotsku, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, při. pobyt taxy vstupné (70 GPB)
Příplatky
1.250 Kč za fakult. výlet na ostrov Harris a Lewis (zájem prosím nahlašte při objednávání zájezdu)
605 Kč za komplexní pojištění K5S
330 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)
Rosslynská kaple - lodní výtah Falkirk Wheel, technická památka - Glasgow - vřesoviště Rannoch Moor - Glen Coe - hrad Eilean Donan Castle - ostrov Skye: Portree - turistika v masivu Old Man of Storr, po poloostrově Trotternish, u Sliaghanu - skanzen s typickými chalupami - ostrov Harris a Lewis - ochutnávka whisky v palírně - pozorování vyder a tuleńů - Edinburgh CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
012-479
2.7 - 12.7.2021
10
Praha - letiště V. Havla a další níže
34 980,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odpoledne odlet z Prahy do Edinburghu varianta A) nebo z Prahy do Glasgow varianta B);
Varianta A): po příletu cesta do ROSSLYNU, Rosslynská kaple; Falkirk Wheel,lodní výtah, možnost projížďky na lodi; přejezd do Glasgow, ubytování
Varianta B): přejezd na ubytování, možnost ind. procházky centrem Glasgow

2. den: cesta skrze západní vysočinu na ostrov Skye, vodopády Falls of Falloch (krátká procházka), možnost koupání, průjezd vřesovištěm Rannoch Moor, vodopád a vyhlídka na hory Three Sisters v údolí Glen Coe, Fort William, exteriér hradu Eilean Donan Castle, k večeru příjezd na ostrov Skye, PORTREE, ubytování v okolí

3. den: severní část ostrova, jezero Leathan, výlet ke skalnímu útvaru Old Man of Storr (2 varianty), poloostrov Trotternish, vodopády Mealt Falls, vyhlídka na útes Kilt Rock, pláž Staffin Bay, Quiraing - část hřebene Trotternish s bizarními skalami, zřícenina Duntulum Castle, muzeum Skye v doškových domcích (3 hod, ↔ 5 km, ↑ 350 m, ↓ 350 m)

4. den: fakultativní výlet na vnější Hebridy, ostrov Harris a Lewis, trajektem z UIG do vesničky TARBERT na ostrově Harris, okružní jízda, bílá písečná pláž Luskentyre, pro otužilce koupání, vesnička RODEL, kostel z 16. stol, TALBERT, obchod s typickými tvídovými výrobky, ostrov Lewis, menhiry Callanish Standing Stones, Broch (Dun Carloway) – kruhová kamenitá stavba z doby železné, alternativně možnost návštěvy expozice hradů a mořských orlů v Portree (1h) či pěší výlet na přilehlý kopec Ben Chracaig (2,5)

5. den: vesnička SLIGACHAN, pěší výstup na Bruach na Frithe (958 m), vrchol hřebenu Black Cuillin Ridge, výhledy na celý ostrov, fakultativně PORTREE a lodní výlet s pozorováním tuleňů, vyder, zlatých orlů, delfínů a sviňuch (7 hod, ↔ 12 km, ↑ 940 m, ↓ 940 m))

6. den: západní část ostrova, Dunvegan Castle, hrad a zahrady, možnost vyjížďky člunem na pozorování tuleňů, nejzápadnější mys ostrova Neist Point, pěšky k majáku, prohlídka jediné palírny na ostrově Skye Talisker Distillery, ochutnávka whisky, říčka Fairy Pools, kaskády vodopádů a tůní (2 hod, ↔ 6,5 km, ↑ 275 m, ↓ 275 m)

7. den: SLIGACHAN, túra (5 hod.) údolím Sliaghan mezi Black Cuillins a Red Hills, výstup do průsmyku s výhledy, jezero Coruisk, plavba lodí do vesničky ELGOL a odtud návrat na místo ubytování (5 hod, ↔ 12,5 km, ↑ 430 m, ↓ 420 m)

8. den: poloostrov Trotternish, Quirang – skalní město z vyvřelin, okružní výlet: cesta pod skalními věžmi, kolem útvaru zv. Vězení, do sedla, výhled na sever ostrova a Hebridy, návrat horní pěšinou po hraně útesu s výhledy na moře a skalní město shora, kolem travnaté plošiny mezi skalami zv. Stůl, kam se schovával dobytek proti nájezdníkům, návrat na ubytování a večerní prohlídka města PORTREE (4 hod, ↔ 6,5 km, ↑ 360 m, ↓ 360 m)

9. den: ráno odjezd, Otter Haven, pěšky k pozorovatelně s výhledem na mořskou úžinu Kylerhea River, kde můžete vidět vydry a tuleně, Skye Bridge, výhled na most spojující ostrov Skye s pevninou, Fort Augustus, Neptunovy schody, systém 7 zdymadel na Kaledonském kanále, EDINGURGH, večerní procházka po městě

10. den: Varianta A): celodenní EDINBURGH, Artušovo sedlo, Royal Mile, hrad, Holyroodský palác, budova parlamentu, monumenty posetý kopec Calton Hill, večer možnost návštěvy místních hospůdek; pro zájemce odpolední návštěva Rosslynské kaple (známé z filmu ŠIfra mistra Leonarda) s průvodcem a návrat zpět. Varianta B) jako varianta A) + fak. návštěva Rosslynské kaple .

11. den: varianta A): v závislosti na letovém řádu dopoledne Edinburgh, nebo přesun na letiště; odlet do Prahy; varianta B):přejezd do GLASGOW, cestou zastávka u Falkirk Wheel - dle času a dopravy možnost projížďky lodí; večer odlet do Prahy.
CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním letovým řádům.

Doprava

letadlem do Edinburghu nebo Glasgow a zpět do Prahy, auty nebo mikrobusy po Skotsku

Ubytování

první noc v Glasgow v hostelu ve 2lůžkových pokojích se snídaní v ceně; poslední dvě noci v Edinburghu v apartmánech na vysokoškolských kolejích – několik jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojů má společnou koupelnu s wc a vybavenou kuchyň; 7 nocí na jednom místě na ostrově Skye v městečku Portree - ubytování v apartmánech nebo domech pro 4-6 osob: každý apartmán/dům má 2-3 ložnice, koupelnu s wc, obývací pokoj s perfektně vybavenou kuchyní nebo kuchyňským koutem

Stravování

v ceně je 1x snídaně na prvním ubytopvacím místě, další stravování je individuální.- budete mít k dispozici celkem vybavené kuchyňky (lednice, sporák, rychlovarná konvice, dřez, příbory); možnost nakupit potraviny každý den ráno nebo večer, na večeři lze jít do restaurace.
Orientační ceny potravin ve Velké Británii: 0,5l mléka: od 0,5 GBP, chleba: od 0,5 GBP, housky: od 0,2 GBP, bageta malá: 0,6 GBP, bageta plněná: od 1 GBP, snídaně: od 2,5 GBP, mražená pizza velká: 3,3 GBP, 12 ks vajec: 2,3 GBP, 230g lososa: od 2,4 GBP, 1l vína: od 4,5 GBP, pinta piva - 3 GBP

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.

KOMPLEXNÍ LÉČEBNÉ POJIŠTĚNÍ UNIQA
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5S kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696.
• léčebných výloh (dále LV) pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci včetně případné nákazy COVID-19 v zahraničí s případ. omezením s odkazem na "semafor" a doporučení MZV až do výše 5.000.000 Kč
pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů i v případě diagnózy COVID 19 či jiné: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 40.000 Kč
úrazové pojištění: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Nově je možné sjednat doplňkové pojištění k jakémukoliv komplexnímu cestovnímu pojištění 
 PŘIPOJIŠTĚNÍ COVID 19 TARIF P – rozsah pojištění níže
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény – maximální plnění 10.000 Kč
- V případě karantény při nákaze pojištěné osoby v zahraničí
- Preventivní karanténa nařízená oprávněným místním orgánem (např. v hotelu, kde klient bydlí, se prokáže nákaza)
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě – maximální plnění 20.000 Kč
- Karanténa v souvislosti s nákazou klienta
- Preventivní karanténa v souvislosti s nákazou např. někoho z hotelu
Rozšíření pojištění stornovacích poplatků o nesplnění zdravotních podmínek k nástupu do veřejného dopravního prostředku sloužícímu k cestě do zahraničí (letadlo, autobus, vlak)
- Rozšiřuje připojištění stornovacích poplatků (pokud jsou sjednány) o situace, kdy pojištěná osoba doloží, že v ČR, ještě před odjezdem, nebyla vpuštěna do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s COVID-19 a podezření na onemocnění pojištěné osoby. Pojistné plnění je poskytováno maximálně do výše limitu zvoleného připojištění stornovacích poplatků se stejnou spoluúčastí klienta- Dále je z pojištění hrazena situace, kdy klient doloží, že jel vlastním prostředkem a nebylo mu umožněno opustit ČR na hraniční kontrole země sousedící s ČR s ohledem na nesplnění zdravotních podmínek k vycestování z ČR a podezření na onemocnění pojištěné osoby.
- Preventivní domácí karanténa nebo uzavření hranic nařízením oprávněného orgánu není předmětem pojištění.

Orientační ceny vstupného

plavba lodí u Falkirk Wheel 14 GBP, Rosslynská kaple 9 GBP, muzeum Skye 3 GBP, plavba - pozorování tuleňů 7,50 GBP, plavba lodí od jezera Coruisk 16 GBP, Edinburgh Castle – 11 GBP, Dunvegan – 10 GBP, palírna 7 GBP
Celková orientační částka na vstupy: 92-93 GBP.

Pořadatel: Cestovní kancelář KATU, s. r. o., IČO: 05732654

Skotsko: Rosslynská kaple - Falkirk Wheel - Glasgow - Rannoch Moor - Glen Coe - Eilean Donan Castle - ostrov Skye:- Portree - Old Man of Storr - Trotternish - ostrov Harris a Lewis - Sligachan - Dunvegan Castle - Fort Augustus - Neptunovy schody - Edinburgh

Tento rozsáhlý skotský národní park (1.865 km2) leží na pomezí Highlands a Lowlands na jihozápadním okraji pohoří Grampiany. The Trossachs (nejvyšší vrchol Ben More 1.174 m) je hrásťové pohoří s příkrými svahy a vrcholy zarovnanými čtvrtohorním ledovcem, místy až do podoby náhorních plošin. Do nich jsou zaříznuta hluboká údolí s hojnými ledovcovými jezery. Podloží parku tvoří staré, většinou paleozoické metamorfované horniny a žuly, zformované kaledonským vrásněním. Z vrcholů se nabízejí fantastické výhledy na zelený kraj všude kolem a na vlny hor.

zobrazit celý článek

Památky Anglie, Walesu, Skotska, Severního Irska i zámořských území náležejících k britskému království, které jsou zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO.

zobrazit celý článek

Přehled obecných informací o zemi Velká Británie (rozloha, reliéf, obyvatelstvo, ekonomika…)

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu