autokarem hotel Snídaně Zájezdy bez nočního přejezdu Evropské slavnosti Historické slavnosti a průvody Folklórní slavnosti Termální lázně a wellness Květinové slavnosti Národní parky a zahrady Poznávací zájezdy pro seniory
Přidat k oblíbeným zájezdům
Víkend plný květin a vůně. Poetická umělecká slavnost narcisů "Narzissenfest" s květinovým korzem v solnohradských Alpách, krásná jezera Solné komory, možnost koupání v termálech, odpoledne s procházkou v jezerní náhorní plošině Tauplitzalm či výjezdu na horskou vyhlídku, hotel v horách v 1.600 m.n.m. Zažijete jednu z nejkrásnějších slavností Horního Rakouska. Uvidíte výtvory z tisíců květů horských narcisů na alegorických vozech i na lodích.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem s klimatizací, 1x hotel 3* (2lůžkové pokoje), 1x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, mýto na Tauplitzalm, vstupné na festival, do lázní a další vstupné (70 €) a vše, co není obsaženo v položce Základní cena zahrnuje
Příplatky
650 Kč za 1lůžkový pokoj
480 Kč za 1x večeři
450 Kč za vstupné na obě korza
90 Kč za komplexní pojištění
60 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Solná komora: jezero Traunsee - Gmunden, možnost výjezdu na Feuerkogel - Bad Aussee - Narcisová slavnost květinové sochy na autech v městečku Bad Ausee a na lodích na Altaussersee - narcisové termální lázně - turistika na Tauplitzalm CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
011-285
29.5 - 30.5.2021
1
Praha a další níže
3 790,-
Po termínu
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 6 hodin, svoz z Hradce Králové, Pardubic od 6 osob, dále na České Budějovice, do Rakouska do oblasti Solné komory, alpské jezero Traunsee dlouhé 12 km a s romantickým pobřežím, městečko GMUNDEN, malebné uličky, kostely, keramická zvonkohra, procházka po nábřeží, kolesový parník, zámek Orth na ostrově, odpoledne variantní program: lanovkou na vrch Feuerkogel z Ebensee - nejoblíbenější v Horním Rakousku s úžasným panoramatickým výhledem na jezera a masiv Dachsteinu, slunečná náhorní plošina, možnost procházek, Evropský kříž s kamenem z každé země EU, ubytování v oblasti Tauplitzalm vysoko v horách a možnost, , večerní procházka v náhorní plošině kouzelných horských jezer (1.650 n.m.) fakultativní večeře

2 den: cesta do oblasti Aussee, zastávka na vyhlídce, BAD AUSEE, narcisový festival s korzem je jeden z nejkrásnějších v Alpách, městečko BAD AUSSEE, řemeslný trh, zahradní party s živou hudbou, slavnostní průvod, krojované skupiny s hudbou, květinové objekty z horských narcisů na autech, odpoledne lodní korzo na jezeře - narcisové sochy se nyní ukážou na lodích, možnost plavby vyhlídkovou lodí, anebo variantně nejnovější alpské Narcisové termální lázně Narzissentherme se slanou vodou a s výhledy na Dachstein, návrat do 23h


CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám na slavnostech i místu ubytování. O volbě varianty rozhoduje zkušený průvodce. Slavnosti, které jsou uvedeny v programu zájezdu, jsou záležitostí místních lidí a mohou být ovlivněny řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě. Na slavnost je přístup pouze po zakoupení vstupenky (s rezervací zajištěné dopředu pro skupinu za 450 Kč do 24.4.)
CK si vyhrazuje právo drobných úprav vzhledem k aktuální situaci při slavnostech. Pro zájemce o poznání též kraje oblasti Bad Ausee a Tauplitzalm doporučujeme delší variantu zájezdu A164.

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, WC, DVD a barem na teplé a studené nápoje, o přestávkách prodej nápojů za Kč.

Svoz z Hradce Králové a Pardubic může být zajištěný, veřejnou dopravou. S nutností v Praze přestoupit do hlavního zájezdového autobusu. Mezi příjezdem svozového autobusu a odjezdem zájezdového autobusu může být časová prodleva.
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

1x hotel*** v oblasti Solné komory na Tauplitzalm. Hotel má 2 lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím a malou restauraci na snídaně a večeře (výborná kuchyně). Úžasná je jeho lokace v horách v údolí jezer Tauplitzalm. V případě vhodného počasí volí průvodce delší čas k turistickým procházkám.

Stravování

1x snídaně formou bufetu v ceně zájezdu a podávají se v restauraci hotelu. Večeře je možné zajistit za příplatek doporučujeme klienti bývají spokojení a v horách není moc možností se najíst

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.

KOMPLEXNÍ LÉČEBNÉ POJIŠTĚNÍ UNIQA
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5 kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696.
• léčebných výloh (dále LV) pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci včetně případné nákazy COVID-19 v zahraničí s případ. omezením s odkazem na "semafor" a doporučení MZV až do výše 5.000.000 Kč
pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů i v případě diagnózy COVID 19 či jiné: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
úrazové pojištění: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Nově je možné sjednat doplňkové pojištění k jakémukoliv komplexnímu cestovnímu pojištění 
 PŘIPOJIŠTĚNÍ COVID 19 TARIF P – rozsah pojištění níže
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény – maximální plnění 10.000 Kč
- V případě karantény při nákaze pojištěné osoby v zahraničí
- Preventivní karanténa nařízená oprávněným místním orgánem (např. v hotelu, kde klient bydlí, se prokáže nákaza)
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě – maximální plnění 20.000 Kč
- Karanténa v souvislosti s nákazou klienta
- Preventivní karanténa v souvislosti s nákazou např. někoho z hotelu
Rozšíření pojištění stornovacích poplatků o nesplnění zdravotních podmínek k nástupu do veřejného dopravního prostředku sloužícímu k cestě do zahraničí (letadlo, autobus, vlak)
- Rozšiřuje připojištění stornovacích poplatků (pokud jsou sjednány) o situace, kdy pojištěná osoba doloží, že v ČR, ještě před odjezdem, nebyla vpuštěna do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s COVID-19 a podezření na onemocnění pojištěné osoby. Pojistné plnění je poskytováno maximálně do výše limitu zvoleného připojištění stornovacích poplatků se stejnou spoluúčastí klienta- Dále je z pojištění hrazena situace, kdy klient doloží, že jel vlastním prostředkem a nebylo mu umožněno opustit ČR na hraniční kontrole země sousedící s ČR s ohledem na nesplnění zdravotních podmínek k vycestování z ČR a podezření na onemocnění pojištěné osoby.
- Preventivní domácí karanténa nebo uzavření hranic nařízením oprávněného orgánu není předmětem pojištění.

Orientační ceny vstupného

vstupenka na festival za příplatek 450 Kč platí pro obě korza.
Loď po jezeře Traunsee: 7 – 22 € / dle délky trasy
Lanovka na Feuerkogel: obousměrná jízdenka 22,5 €,
Cena Narcisových lázní: lázně Solebad 18 € / vstup na 4 hodiny, 22,5 € / celodenní vstupenka
mýto na Tauplitzalm - 3,20 €

Ceny jsou orientační, slevy lze získat na průkaz ISIC či ITYC a často lze uplatnit skupinovou slevu.
doporučujeme na vstupné a jízdné 80 €

Kapesné

Doporučujeme kapesné min. 100€, na vstupné a jízdné 70 € v případě zájmu o vše možné.

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Víte, že?...
Víte, že největší socha je z 30 tisíc květů narcisů?
Víte, že na trhání a výzdobě spolupracuje 3000 lidí?
Víte, že se trhání a průvodu účastní 650 dětí?

Oblíbený cíl turistů z celého Rakouska a Bavorska. Tradiční exkluzivní nabídka naší kanceláře na největší alpský festival narcisů. Během programu uvidíte květinové autokorzo s vozy, které jsou vyzdobeny tisíci květů divokých narcisů, a poté se slavnost přestěhuje k jezeru (bývá to někdy jezero Altauser See a někdy Grundlsee) a narcisové výtvory se objeví na lodích. Uvidíte např. slona v životní velikosti (z narcisů), zámek, velblouda či cokoliv na co přijde fantazie místních lidí, kteří tráví týden před vlastní akcí dlouhé hodiny výrobou a výzdobou alegorických výjevů z narcisů. Narcisový festival je oslavou jarní alpské přírody - alpské louky jsou touhle dobou posety tisíci bílých voňavých kvítků. 

Traunsee - Gmunden - Orth - Feuerkogel - Tauplitzalm - Bad Aussee

Termální lázně s moderním aquaparkem v Langenfeldu, v Ötztalských Alpách. Největší lázeňský areál v Alpách, zajímavý už tím, že zdejší horké prameny jsou napájeny vodou z ledovců, která se v hloubce ohřívá a obohacuje o síru.

zobrazit celý článek

Alpské údolí Gastein (Gasteinertal) v atraktivním národním parku Vysoké Taury, je proslulé svými horkými zřídly. Vznikly tu hned dvoje velké termální lázně v městech Bad Gastein a Bad Hofgastein, je tu také termální koupaliště v Dorfgasteinu a jeskynní ozdravovna Heilstollen.

zobrazit celý článek
Rakousko - Tauern Spa - okolní vrcholy NP Vysoké Taury pokryté sněhem lze pozorovat přímo z bazénu

Národní park (1.834 km2) chrání centrální partie pohoří Vysoké Taury, včetně nejvyšší hory Rakouska Glossglockneru (3.798 m) a leží na území tří spolkových zemí – Salcburska, Tyrolska a Korutanska. Jde skutečně o vysokohorský terén (přes 300 vrcholů přesahuje 3.000 metrů) s ostrými štíty, vysokohorskými plesy, ledovcovými kary, kamenitými morénami a suťovými poli. Téměř desetinu parku pokrývají ledovce. Největší z nich (Pasterze) má plochu 19 km2 a mocnost ledu dosahuje 250 metrů.

zobrazit celý článek
Rakousko - NP Kalkalpen, turistika po horských chodníčcích

Národní park zahrnující část alpského hřebene severně od Lince (Severní vápencové Alpy). Hory tu nedosahují velkých výšek, jsou tvořeny převážně vápencem a pokryty hustými lesy. Oblast je v současné době stále populárnější, a proto i sem směřují víkendové zájezdy s turistikou a poznávací zájezdy do Dolních Rakous.

zobrazit celý článek

Podobné zájezdy (5):

Alpské vodopády, soutěsky a Orlí hnízdo 2021

Německo | Bavorsko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 2 x penzion/hotel se snídaní, průvodce, pojištění CK
24.06 - 27.06 5 990,-

Maková slavnost a perličky kraje Waldviertel 2021

Rakousko | Dolní Rakousko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 2x hotel, 2x snídani, průvodce, pojištění CK
17.09 - 19.09 4 990,-

Nostalgický víkend v Solné komoře s párou 2021

Rakousko | Solnohradsko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 1x hotel 3*, 1x snídani, průvodce, pojištění CK
04.09 - 05.09 3 990,-

Barevný víkend v Salcbursku, Berchtesgaden a Orlí hnízdo 2021

Rakousko | Solnohradsko Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 2x hotel, 2x snídaní, průvodce, pojištění CK
17.09 - 19.09 5 990,-

Kalkalpen, Tauplitzalm, zahrada Rakouska a Narcisový festival 2021

Rakousko | Alpy Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 2x hotel v horách, 2x polopenzi, průvodce, pojištění CK
28.05 - 30.05 6 990,-
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu