autokarem hotel Snídaně Zájezdy bez nočního přejezdu Evropské slavnosti Historické slavnosti a průvody Folklórní slavnosti Termální lázně a wellness Květinové slavnosti Národní parky a zahrady Poznávací zájezdy pro seniory
Přidat k oblíbeným zájezdům
Víkend plný květin a vůně. Poetická umělecká slavnost narcisů "Narzissenfest" s květinovým korzem v solnohradských Alpách, krásná jezera Solné komory, možnost koupání v termálech, odpoledne s procházkou v jezerní náhorní plošině Tauplitzalm či výjezdu na horskou vyhlídku, hotel v horách v 1.600 m.n.m. Zažijete jednu z nejkrásnějších slavností Horního Rakouska. Uvidíte výtvory z tisíců květů horských narcisů na alegorických vozech i na lodích.
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem s klimatizací, 1x hotel 3* (2lůžkové pokoje), 1x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, mýto na Tauplitzalm, vstupné na festival, do lázní a další vstupné (70 €) a vše, co není obsaženo v položce Základní cena zahrnuje
Příplatky
650 Kč za 1lůžkový pokoj
480 Kč za 1x večeři
450 Kč za vstupné na obě korza
90 Kč za komplexní pojištění
Solná komora: jezero Traunsee - Gmunden, možnost výjezdu na Feuerkogel - Bad Aussee - Narcisová slavnost květinové sochy na autech v městečku Bad Ausee a na lodích na Altaussersee - narcisové termální lázně - turistika na Tauplitzalm CK sleduje aktuální situaci pandemie a vyhrazuje si právo drobných úprav programu, pokud to budou vyžadovat aktuální restrikce v dané zemi. Sledujte rozcestník informací COVID-19. CK situaci řeší, omluvte nás pokud jsme nuceni zájezd rušit, jde nám o Vaše bezpečí i o zdraví Vašich blízkých.
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
011-285
29.5 - 30.5.2021
1
Praha a další níže
3 790,-
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 6 hodin, svoz z Hradce Králové, Pardubic od 6 osob, dále na České Budějovice, do Rakouska do oblasti Solné komory, alpské jezero Traunsee dlouhé 12 km a s romantickým pobřežím, městečko GMUNDEN, malebné uličky, kostely, keramická zvonkohra, procházka po nábřeží, kolesový parník, zámek Orth na ostrově, odpoledne variantní program: lanovkou na vrch Feuerkogel z Ebensee - nejoblíbenější v Horním Rakousku s úžasným panoramatickým výhledem na jezera a masiv Dachsteinu, slunečná náhorní plošina, možnost procházek, Evropský kříž s kamenem z každé země EU, ubytování v oblasti Tauplitzalm vysoko v horách a možnost, , večerní procházka v náhorní plošině kouzelných horských jezer (1.650 n.m.) fakultativní večeře

2 den: cesta do oblasti Aussee, zastávka na vyhlídce, BAD AUSEE, narcisový festival s korzem je jeden z nejkrásnějších v Alpách, městečko BAD AUSSEE, řemeslný trh, zahradní party s živou hudbou, slavnostní průvod, krojované skupiny s hudbou, květinové objekty z horských narcisů na autech, odpoledne lodní korzo na jezeře - narcisové sochy se nyní ukážou na lodích, možnost plavby vyhlídkovou lodí, anebo variantně nejnovější alpské Narcisové termální lázně Narzissentherme se slanou vodou a s výhledy na Dachstein, návrat do 23h


CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám na slavnostech i místu ubytování. O volbě varianty rozhoduje zkušený průvodce. Slavnosti, které jsou uvedeny v programu zájezdu, jsou záležitostí místních lidí a mohou být ovlivněny řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě. Na slavnost je přístup pouze po zakoupení vstupenky (s rezervací zajištěné dopředu pro skupinu za 450 Kč do 24.4.)
CK si vyhrazuje právo drobných úprav vzhledem k aktuální situaci při slavnostech. Pro zájemce o poznání též kraje oblasti Bad Ausee a Tauplitzalm doporučujeme delší variantu zájezdu A164.

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, WC, DVD a barem na teplé a studené nápoje, o přestávkách prodej nápojů za Kč.

Svoz z Hradce Králové a Pardubic může být zajištěný, veřejnou dopravou. S nutností v Praze přestoupit do hlavního zájezdového autobusu. Mezi příjezdem svozového autobusu a odjezdem zájezdového autobusu může být časová prodleva.
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

1x hotel*** v oblasti Solné komory na Tauplitzalm. Hotel má 2 lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím a malou restauraci na snídaně a večeře (výborná kuchyně). Úžasná je jeho lokace v horách v údolí jezer Tauplitzalm. V případě vhodného počasí volí průvodce delší čas k turistickým procházkám.

Stravování

1x snídaně formou bufetu v ceně zájezdu a podávají se v restauraci hotelu. Večeře je možné zajistit za příplatek doporučujeme klienti bývají spokojení a v horách není moc možností se najíst

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

vstupenka na festival za příplatek 450 Kč platí pro obě korza.
Loď po jezeře Traunsee: 7 – 22 € / dle délky trasy
Lanovka na Feuerkogel: obousměrná jízdenka 22,5 €,
Cena Narcisových lázní: lázně Solebad 18 € / vstup na 4 hodiny, 22,5 € / celodenní vstupenka
mýto na Tauplitzalm - 3,20 €

Ceny jsou orientační, slevy lze získat na průkaz ISIC či ITYC a často lze uplatnit skupinovou slevu.
doporučujeme na vstupné a jízdné 80 €

Kapesné

Doporučujeme kapesné min. 100€, na vstupné a jízdné 70 € v případě zájmu o vše možné.

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Víte, že?...
Víte, že největší socha je z 30 tisíc květů narcisů?
Víte, že na trhání a výzdobě spolupracuje 3000 lidí?
Víte, že se trhání a průvodu účastní 650 dětí?

Oblíbený cíl turistů z celého Rakouska a Bavorska. Tradiční exkluzivní nabídka naší kanceláře na největší alpský festival narcisů. Během programu uvidíte květinové autokorzo s vozy, které jsou vyzdobeny tisíci květů divokých narcisů, a poté se slavnost přestěhuje k jezeru (bývá to někdy jezero Altauser See a někdy Grundlsee) a narcisové výtvory se objeví na lodích. Uvidíte např. slona v životní velikosti (z narcisů), zámek, velblouda či cokoliv na co přijde fantazie místních lidí, kteří tráví týden před vlastní akcí dlouhé hodiny výrobou a výzdobou alegorických výjevů z narcisů. Narcisový festival je oslavou jarní alpské přírody - alpské louky jsou touhle dobou posety tisíci bílých voňavých kvítků. 

Traunsee - Gmunden - Orth - Feuerkogel - Tauplitzalm - Bad Aussee

Termální lázně s moderním aquaparkem v Langenfeldu, v Ötztalských Alpách. Největší lázeňský areál v Alpách, zajímavý už tím, že zdejší horké prameny jsou napájeny vodou z ledovců, která se v hloubce ohřívá a obohacuje o síru.

zobrazit celý článek

Alpské údolí Gastein (Gasteinertal) v atraktivním národním parku Vysoké Taury, je proslulé svými horkými zřídly. Vznikly tu hned dvoje velké termální lázně v městech Bad Gastein a Bad Hofgastein, je tu také termální koupaliště v Dorfgasteinu a jeskynní ozdravovna Heilstollen.

zobrazit celý článek
Rakousko - Tauern Spa - okolní vrcholy NP Vysoké Taury pokryté sněhem lze pozorovat přímo z bazénu

Národní park (1.834 km2) chrání centrální partie pohoří Vysoké Taury, včetně nejvyšší hory Rakouska Glossglockneru (3.798 m) a leží na území tří spolkových zemí – Salcburska, Tyrolska a Korutanska. Jde skutečně o vysokohorský terén (přes 300 vrcholů přesahuje 3.000 metrů) s ostrými štíty, vysokohorskými plesy, ledovcovými kary, kamenitými morénami a suťovými poli. Téměř desetinu parku pokrývají ledovce. Největší z nich (Pasterze) má plochu 19 km2 a mocnost ledu dosahuje 250 metrů.

zobrazit celý článek
Rakousko - NP Kalkalpen, turistika po horských chodníčcích

Národní park zahrnující část alpského hřebene severně od Lince (Severní vápencové Alpy). Hory tu nedosahují velkých výšek, jsou tvořeny převážně vápencem a pokryty hustými lesy. Oblast je v současné době stále populárnější, a proto i sem směřují víkendové zájezdy s turistikou a poznávací zájezdy do Dolních Rakous.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu