autokarem Jednodenní zájezdy Zájezdy bez nočního přejezdu Za uměním a výstavami Zájezdy za uměním, výstavy a architektura Výtvarné akce a speciální výstavy Evropské slavnosti Historické slavnosti a průvody Eurovíkendy s průvodcem a programem Eurovíkendy a metropole Poznávací zájezdy pro seniory Adventní zájezdy Slavnosti vína a gastronomie Kuchyně a gastronomie světa Specializované zájezdy za vínem a gastronomií Zájezdy za vínem a gastronomií Slavnosti vína, piva a gastronomie adventnídoprava autokaremKvětinové slavnostislavnostiUNESCO
Přidat k oblíbeným zájezdům Jednodenní výlet do Drážďan v době adventu. Kousek za hranicemi Vás čeká saská metropole Dresden (Drážďany) a s ní kouzlo vánočních trhů  a festival Stollenfest - historická slavnost štoly s průvodem saského kurfiřta, galerie a muzea dle výběru, Zwinger, pro zájemce i Panometr s aktuální výstavou Barokní Drážďany Yadegara Asisiho   Drážďany, adventní trhy a místní speciality, festival štoly "Stollenfest", drážďanská galerie Zwinger Gemäldegalerie, muzea a Panometr (Yadegar Asisi) Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu busem s klimatizací, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění místní dopravu a veškeré vstupné (40 €) a vše co není uvedení z odstavci Základní cena zahrnuje
Příplatky
560 Kč za vstupenku do světelné zahrady
460 Kč za vstupenku do světelné zahrady - dítě do 13,9 let
90 Kč za komplexní pojištění
25 Kč za pojištění pouze léčebné
30 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)
Drážďany, památky, galerie Zwinger se slavnými obrazy -
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
041-700
7.12 - 7.12.2024
0
Praha a další níže
990,-
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 7 h a dále Ústí nad Labem, přejezd do Německa, DRÁŽĎANY, prohlídka obnoveného centra města a všudypřítomná adventní atmosféra, nově zrekonstruovaný chrám Frauenkirche, renesanční zámek, Rezidenční zámek, 450 let staré sbírky, možnost návštěvy - např. klenotnice (Grünes Gewölbe a Neues Grüne Gewölbe), světově proslulá galerie Zwinger se s významnými uměleckými sbírkami (Rafael - Sixtinská Madona, Dürer, sbírky z období impresionismu a postimpresionismu (Gauguinovy Tahiťanky), Brühlská terasa, nákupní třída Pragerstrasse a moderní architektura, nová výstavba u hlavního nádraží, ve čtvrti Neustadt socha Augusta Silného a Japonský palác, hned několik velkých vánočních trhů, festival vánočních štól Stollenfest – velkolepý průvod historických postav v čele se saským kurfiřtem Augustem Silným a jeho milenkou hraběnkou z Coselu a největší vánoční štóla, která se poté rozporcuje, individuálně též možnost navštívit Panometer - unikátní panorámata - přírodní nebo historické výjevy, nyní AMAZONIE - fascinující tropický deštný prales), anebo třeba rozsáhlé Dopravní muzeum hned v sousedství Rezidenčního zámku, veliká modelová železnice. odjezd z Drážďan po setmění a cestou zastávka v nedalekém zámku Pillnitz a návštěva jedinečné akce Christmas Garden - jedinečná světelná show kouzelná vánoční atmosféra, nasvětlený zámek a parková úprava (dospělé vstupné 21€), návrat do Prahy do 22:00 hod.
CK si vyhrazuje právo drobných úprav programu dle zájmu skupiny, popřípadě jejího zaměření.

Doprava

klimatizovaným autobusem vybaveným přehravačem DVD a barem

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč
Variantně můžeme nabídnout také pouze léčebné pojištění do zahraničí L5 (nezahrnuje úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif L5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč

Orientační ceny vstupného

DRÁŽĎANY: galerie Zwinger (obrazová galerie, zbrojnice a pavilón porcelánu) 12 €; klenotnice Historisches Grünes Gewölbe 12 €, Rezidenční zámek: základní vstupné (Nová klenotnice Neues Grünes Gewölbe, sbírka brnění v Sále obrů, Turecká komnata, sbírka tisků, kreseb a fotografií, Hausmannsturm, Knížecí galerie, stálá výstava Moc a móda a příp. výstavy) 12 €, společná vstupenka do zámku a historické klenotnice 21 €, Panometr: 11,50 €, Muzeum hygieny 7 €, podzemní bastiony 6 €, Dopravní muzeum 7 €.
Pillnitz - Christmas Garden - 21,50€, dítě 17€
Vzhledem k limitovanému počtu návštěvníků výstavy doporučujeme si přiobjednat i časovou vstupenku na výstavu Vermeera. Vstupenka je buď na samotnou výstavu (330 Kč) nebo v kombinaci výstava + Drážďanská galerie(580 Kč).( Doporučujeme kombinovanou vstupenku). Je nutné uvést na přihlášku.

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Klenotnice – Grünes Gewölbe (Zelená klenba či Zelená klenutá místnost)
Velice bohatá expozice pokladů saských kurfiřtů a králů. Grünes Gewölbe byla založena Augustem Silným v Rezidenčním zámek.. Exponáty jsou soustředěny do sálů s tematickým uspořádáním (předměty z jantaru, slonoviny, stříbra, umělecké předměty z ozdobných kamenů a perleti, ...), audiovizuální zařízení v češtině.Další drahocennosti jsou soustředěny do Neues Grünes Gewölbe, která tvoří další samostatný okruh.

Galerie Zwinger – světoznámá galerie starých mistrů se sbírkou cca 750 obrazů 15. – 19. století, renesančních a barokních, které nashromáždili saští kurfiřti, mj. slavná Raffaelova Sixtínská Madona, Gauguinovy Tahiťanky ...

Panometer Dresden 
Vydejte se na jedinečnou cestu drážďanskou minulostí zpracovanou v podobě 360stupňového panoráma města! Kruhové obrazy umělce Yadegara Asisiho jsou 27 metrů vysoké a od roku 2006 si mezi drážďanskými výstavami a muzei již stihly vydobýt jedinečný status. Nyní je expozice Barokní Drážďany doby Augusta Silného - multimediální expozice architekta a výtvarníka Yedagara Asisi s doprovodem působivé hudby filmového skladatele Erica Babaka vás zavede do světa saského kurfiřta a polského krále první poloviny 18. století. Ke zhotovení každého díla autor používá kombinaci několika technik - malby, kresby, fotografie a počítačové koláže, jimiž vytváří unikátní vizualizace města, bitev i zázraků přírody.

Drážďanská Nová čtvrť Neustadt
Kde je mopžné navštívit : Pfunds Mölkerei, nejkrásnější secesní Drážďanská mlékárna bratří Pfundových je nejkrásnější mlékárnou na světě: možnost nákupu nejen v mlékárně, ale také v sousedních dvou obchodech, které k mlékárně patří – v jednom najdete nepřeberné množství mýdel, v druhém pak nejrůznější lahůdky včetně obrovského množství druhů hořčic, marmelád, čatní, koření apod. – krásné dárky.

Německo - Drážďany - Semperopera, interiéry

Významná evropská operní scéna v Drážďanech (spjatá především s působením Richarda Wagnera a Richarda Strausse). Název má podle architekta Gottfrieda Sempera, který ji vybudoval.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany v jarním hávu.

Drážďany - kulturní město, v němž se nachází různá atraktivní muzea, zejména sbírky proslulého Zwingru, klenotnice saských panovníků, ale také Muzeum dopravy a pozoruhodné německé muzeum hygieny. Plno významných památek i perliček pro víkendové poznávací zájezdy.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany - v průvodu jede i Popelka, tady nesmírně populární z českého filmu

Jeden z vrcholů adventu v Německu je Festival štol v Drážďanech. Oblíbená saská vánoční štola je vyrobena v obří velikosti a potom se veze městem v pestrém průvodu historicky oděných postav v čele s králem Augustem. Slavnost je pastvou pro oči i chuťové buňky.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany - Zwinger zdobí četné sochy - Kupidové, Cherubínci, vázy, masky aj.

Drážďany jsou památkovým rájem – v roce 2009 se stala světovým kulturním dědictvím. Město má spoustu zeleně a památky přímo v centru. Seznamte se s desítkou nejkatraktivnějších míst, která můžete navštívit i na poznáváacích zájezdech s CK GEOPS.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany - Pfunds Molkerei

Nejkrásnější mlékárna světa Drážďanská mlékárna Pfunds Molkerei byla v roce 2008 zapsána do Guinessovy knihy rekordů zapsána jako nejkrásnější mlékárna světa. Stojí zaručeně za návštěvu.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu